Pierścionki zaręczynowe z turmalinem i diamentami

Pink Tourmaline

W starożytnych Chinach były popularnym materiałem rzeźbiarskim, w Indiach wierzono, że przyciągają dobro, a w XVIII-wiecznej Europie, że przynoszą natchnienie artystom. Turmaliny to jedne z najrzadszych, a zarazem najpiękniejszych kamieni szlachetnych. Na czym polega ich wyjątkowość? Dowiedz się i odkryj biżuterię Pink Tourmaline od ACLARI! 

Turmalin – co to za kamień?

Turmaliny to rzadkie minerały z grupy krzemianów. Mówiąc dokładniej, są to borokrzemiany glinu i innych pierwiastków, m.in. sodu, żelaza, litu, magnezu. Mają do tego stopnia skomplikowaną budowę cząsteczkową, że aby zaklasyfikować je do jednego z 14 typów, najczęściej potrzebna jest chemiczna analiza. Ich nazwa pochodzi od syngaleskiego słowa „turmali”, jak dawniej na Sri Lance określano kolorowe kamienie ozdobne. Wszystko dlatego, że w przyrodzie turmaliny występują w bardzo szerokim spektrum odcieni – od bezbarwnych, przez różowe i czerwone, po zielone, a nawet czarne. Zmieniają one także kolor w zależności od oświetlenia.

Główne złoża tych minerałów znajdują się w Brazylii – w okolicy Virgem da Lapa. Stamtąd też pochodzi najpiękniejszy okaz znany jako „The Flower of Brazil”. Nieco mniejsze pokłady odkryto w Tanzanii, Nigerii i Kenii, a także na Sri Lance, w Afganistanie, USA, Rosji i Finlandii. Turmaliny zazwyczaj mają formę płaskich, słupkowych kryształów. Kryształy te często łączą się ze sobą w nieregularne lub promieniste twory. W jubilerstwie najbardziej cenione są elbaity. W tej grupie znajdziemy m.in. zielone verdelity, różowo-czerwone rubelity, niebieskie indigolity, a także dwukolorowe odmiany turmalinów arbuzowych. Warstwowe zabarwienie tych ostatnich wynika stąd, że w jednym krysztale sąsiadują ze sobą partie o różnym składzie pierwiastkowym.

Czym wyróżniają się kamienie Pink Tourmaline?

Odmiana Pink Tourmaline zwana też rubelitem przykuwa uwagę pięknym różowo-czerwonym, czerwonym lub fioletowo-czerwonym kolorem. Występuje przede wszystkim w Mozambiku, na Madagaskarze i w Brazylii, gdzie znaleziono największy jak dotąd okaz liczący 109 centymetrów długości. Co ciekawe, dawniej odmianę tę mylono z rubinami. Stąd też wiele klejnotów koronnych zawiera turmaliny, a nie (jak sądzono wówczas) rubiny.

Różowy turmalin to kamień, który w biżuterii często pojawia się w szlifie schodkowym. W ten sposób cięty ma prostokątną lub kwadratową ściankę czołową oraz równoległe prostokątne fasetki przypominające schodki. Naroża mogą być zeszlifowane, dzięki czemu kamień przyjmuje zarys ośmiokątny.

Głębię i kolor turmalinu doskonale wydobywa także szlif brylantowy, rozetowy i gładki, czyli kaboszonowy. Cięty tym ostatnim w charakterystyczny sposób odbija i rozprasza światło. Na wypukłej, wypolerowanej powierzchni powstaje wtedy wąska smuga przypominająca źrenicę kociego oka. Smuga ta przemieszcza się po powierzchni podczas obracania kamienia.

Dlaczego warto wybrać biżuterię z różowym turmalinem?

Różowy turmalin ze swoim wachlarzem odcieni pięknie gra z blaskiem złota. Biżuteria z tymi kamieniami jest subtelna, kobieca, oryginalna. Ponadczasowa, a zarazem niepowtarzalna. Odmiana Pink Tourmaline jest znacznie rzadsza niż rubiny – spodoba się więc miłośniczkom unikatowej biżuterii.

Pierścionek czy zawieszka z różowym turmalinem będzie idealnym prezentem dla bliskiej sercu kobiety. Biżuteria od ACLARI jest piękna, ponadczasowa, z nutą nowoczesności. Powstaje ręcznie, w Polsce, z wysokiej jakości złota i kamieni szlachetnych. Zobacz i znajdź swoją inspirację!


Oceny produktów w kategorii: Pierścionki zaręczynowe z turmalinem i diamentami

Ilość opinii

0

Ostatnio dodana ocena

Bardzo miła obsługa i fachowe doradztwo. Duży asortyment na każdą kieszeń. Świetna jakość w stosunku do ceny. Polecam !!!

- Marcin, 17.03.2021

Średnia ocena

/ 5
Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.