Jak się oświadczyć dziewczynie? Sposoby i pomysły na zaręczyny. Doradzamy co powiedzieć i jak to zrobić

Autor: Aclari
Data: 4.7 (10)

jak oswiadczyc sie dziewczynie 800x300

Gdy za parę lat Twoja ukochana spojrzy na swój pierścionek zaręczynowy – co zobaczy? Zachodzące słońce przeglądające się w morskich falach czy morze świateł obserwowanych z okien restauracji znajdującej się na ostatnim piętrze najwyższego budynku w mieście? Przed Tobą niepowtarzalna okazja, aby zatrzymać tę wyjątkową chwilę na zawsze. Sprawdź, jak przygotować idealne zaręczyny.

Jak się oświadczyć dziewczynie? 
Wyjątkowe sposoby na zaręczyny

Choć zaręczyny to jedno z najważniejszych wydarzeń w Waszym wspólnym życiu, do ich planowania podejdź spokojnie, najlepiej z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Jak się zaręczyć? Tradycyjnie czy nieszablonowo? W obecności rodziców przyszłej narzeczonej czy tylko we dwoje? W eleganckiej restauracji czy pod rozgwieżdżonym niebem? Pamiętaj, że nie ma jednego, uniwersalnego sposobu na udane zaręczyny. Jest jednak kilka pytań, które pomogą Ci zaplanować zaręczyny, które swoim charakterem oddadzą najlepiej naturę Waszej relacji.

 

jak oswiadczyc sie dziewczynie 02 800x450 

1. Czy istnieje miejsce,
które jest w szczególny sposób „Wasze”?

 

Miejsce pierwszego pocałunku, pierwszych wspólnych wzruszeń albo tajemniczego przełomu w Waszej relacji. A może miejsce, które do tej pory znajdowało się tylko w sferze Waszych marzeń? Zaręczyny to idealna chwila na ich spełnianie, jak również na powrót do najpiękniejszych wspomnień.

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0028TB
Próba złota: 585

1 499 PLN

Zobacz więcej


2. Jak najbardziej lubicie spędzać czas?

Na pewno znacie już swoje ulubione miejsca i aktywności. W dniu zaręczyn zróbcie coś, co pasuje do Waszego stylu spędzania czasu, ale czego do tej pory nie robiliście. To uczyni ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym.

 

3. Czy Twoja dziewczyna uwielbia być w centrum uwagi,
czy wręcz przeciwnie?

Jeśli świetnie czuje się wśród ludzi i jest ekstrawertyczką, aprobata czy oklaski przechodniów mogą sprawić jej przyjemność. Jak się zaręczyć, jeśli Twoja ukochana bardzo ceni sobie prywatność? Znajdź miejsce, w którym świat zewnętrzny przestanie istnieć i zostaniecie tylko Ty i Ona. I pierścionek.

4. Jest bardzo rodzinna, czy mocno niezależna?

Nawet jeśli z rodziną wiążą ją serdeczne więzi, nie oznacza to, że zaręczyny muszą odbywać się w jej rodzinnym gronie. Warto jednak po zaręczynach spotkać się z jej najbliższymi i okazując szacunek rodzicom, oficjalnie poprosić o rękę ich córki. Wiele kobiet doceni również tradycyjne zaręczyny w obecności rodziny, w czasie świątecznym lub przy ważnej okazji rodzinnej. Jeśli natomiast ukochana jest niezależną indywidualistką i z rodziną żyje w relacjach bardziej poprawnych niż bliskich, warto pozostawić jej wybór czasu i sposobu poinformowania rodziny o Waszym narzeczeństwie.

 

5. Jaki jest jej styl?

Zaręczyny nie odbędą się bez najważniejszego ich symbolu - pierścionka zaręczynowego. W zależności od osobowości ukochanej i jej codziennego stylu, warto będzie przyjrzeć się pierścionkom o określonym wzorze. Jeśli jest spokojna i tajemnicza, zwykle nie nosi dodatków, a w ubiorze preferuje minimalizm, zwróć uwagę na ponadczasową klasykę - gładką obrączkę z pojedynczym kamieniem (poznaj klasyczną kolekcję Kartezja i delikatną kolekcję Roso). Jeśli bez biżuterii nie wychodzi z domu, dodatki towarzyszą jej każdego dnia i lubi skupiać na sobie uwagę, możesz pokusić się o wzornictwo nietypowe, z większą liczbą zakutych kamieni lub zdobień (takie wzory znajdziesz w ozdobnej kolekcji Sablo i ekspresyjnej kolekcji Ventego).

W dniu zaręczyn warto pokazać, jak dobrze ją znasz, że wychwytujesz ważne chwile, przyglądasz jej się, pamiętasz co lubi, wiesz, co ją wzrusza. Znasz ją bardzo dobrze i taką właśnie chcesz pojąć za żonę. Odpowiadając sobie na powyższe pytania, znajdziesz klucz do idealnych zaręczyn.

Tradycyjny obiad zaręczynowy

Jak się oświadczyć dziewczynie pochodzącej z domu, w którym ze szczególną starannością pielęgnuje się tradycję? Zorganizujcie uroczystość z udziałem Waszych najbliższych. Zgodnie z zasadami savoir-vivre’u obiad zaręczynowy powinien odbyć się w domu przyszłej narzeczonej. Mężczyzna starający się o rękę zwykle obdarowuje przyszłą narzeczoną oraz jej mamę bukietem kwiatów, a ojcu wręcza butelkę luksusowego alkoholu lub inny elegancki upominek.

Na obiad zaręczynowy można również zaprosić najbliższe osoby, nie tylko rodziców z obojga stron, ale także dziadków, chrzestnych  czy rodzeństwo. Zaręczyny powinny odbywać się w dzień wolny od pracy, aby wszyscy zaproszeni mogli bez przeszkód w nich uczestniczyć. Po daniu głównym przyszły Pan Młody prosi rodziców wybranki o jej rękę, a następnie zwraca się bezpośrednio do ukochanej. Jeśli uzyska jej zgodę, zakłada narzeczonej pierścionek na serdeczny palec lewej dłoni. Jeśli planujecie zawrzeć małżeństwo w obrządku katolickim, możecie poprosić rodziców o błogosławieństwo. Następnie zgodnie z tradycją młodzi wraz z rodzicami ustalają datę ślubu i rozważają najważniejsze kwestie dotyczące liczby zaproszonych osób oraz udziału obu rodzin w ślubnych przygotowaniach. Obiad zaręczynowy w obecności najbliższych to doskonały pomysł na zaręczyny dla par, które pielęgnują tradycję.

 jak oswiadczyc sie dziewczynie 01 800x450

Nieszablonowe pomysły jak się zaręczyć

Jak się oświadczyć dziewczynie, która uwielbia niespodzianki? Zaręczynowy billboard? Wypad do kina, w którym wyświetli się film z Tobą i pierścionkiem zaręczynowym w roli głównej? Oświadczyny podczas skoku na bungee, kolacja-niespodzianka na dzikiej plaży, a może zaręczyny na pokładzie balona? Możliwości jest wiele, ale tylko Ty jesteś w stanie określić, co zachwyci Ją najbardziej. Zastanów się o czym marzy, gdzie Was jeszcze nie było, jakiego szalonego pomysłu jeszcze nie zrealizowaliście. Jeśli na datę zaręczyn wybierzesz na przykład urodziny swojej ukochanej, istnieje większa szansa, że uda Ci się zachować niespodziankę do samego końca.

 jak oswiadczyc sie dziewczynie 800x450

Jak się zaręczyć, gdy każdy gest jest na wagę złota?

Nie przejmuj się, jeśli emocje wezmą górę. Twoje wzruszenie tylko spotęguje jej wzruszenie. Nawet jeśli trzęsą Ci się ręce, a głos odmawia posłuszeństwa, pokaż, że jesteś pewien swojej decyzji – postaraj się założyć ukochanej pierścionek na palec delikatnie, ale zdecydowanie. Choć możesz się czuć tak, jakbyś zdawał najtrudniejszy egzamin w swoim życiu, bądź sobą! Takiego przecież Cię pokochała.

Gdy za kilka lat spróbujesz w pamięci odtworzyć przebieg Waszych zaręczyn, zobaczysz wszystko jak na spowolnionym filmie – klatka po klatce. Ze zdziwieniem zauważysz, że pamiętasz każdy ruch i każde słowo, które wtedy wypowiedziałeś i usłyszałeś. To wyjątkowa chwila – zostanie w Waszych wspomnieniach na zawsze. Warto więc zadbać, aby pomysł na oświadczyny był doskonale przemyślany. Pierścionek zaręczynowy ma wyjątkową moc przechowywania wspomnień. Ilekroć Twoja ukochana na niego spojrzy, powróci myślami do chwili, w której zgodziła się zostać Twoją żoną. Znajdź Wasz idealny pierścionek z diamentem.

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0451ZB
Próba złota: 585

999 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0028TB
Próba złota: 585

1 499 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0414TB
Próba złota: 585

599 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.