Rozmiary pierścionków zaręczynowych

Najważniejsze w zaręczynach jest idealne dopasowanie. Wasze i pierścionka zaręczynowego.

Rozmiar pierścionka powinien być jak wasza relacja - niezbyt ciasny, aby nie uwierał i niezbyt szeroki, aby go nie zgubić.

Pierścionek powinien przechodzić z delikatnym oporem przez staw palca i swobodnie spoczywać u jego nasady

Z poniższego tekstu dowiesz się, jakie są najpopularniejsze rozmiary pierścionków, a także poznasz praktyczne wskazówki, dzięki którym wybór biżuterii zaręczynowej nie będzie stanowić żadnego problemu.

Pierścionek zaręczynowy – złoty, a może srebrny?

W salonach jubilerskich można dzisiaj znaleźć ogromny wybór pierścionków zaręczynowych. Za najczęściej kupowane uchodzą te wykonane ze złota, które są klasyczne i niezwykle uniwersalne. Dużą popularnością cieszą się także modele srebrne, które na kobiecych dłoniach prezentują się równie pięknie. Mają one tę zaletę, że nie uczulają, a ich cena jest o wiele niższa. Jeszcze jedną ciekawą propozycją są pierścienie produkowane przy użyciu białego złota, które są eleganckie i świetnie współgrają z większością kobiecych ozdób. Zanim zaczniesz się zastanawiać, jak dobrać rozmiar pierścionka, koniecznie zweryfikuj, w jakiej biżuterii gustuje Twoja narzeczona. W tym celu możesz zajrzeć do jej szkatułki lub podpytać mamę czy koleżankę. Jest to dość ważne, aby nie popełnić gafy. Niektóre kobiety preferują pierścienie z dużymi, rzucającymi się w oczy kamieniami, inne z kolei lepiej się czują w skromniejszych ozdobach. Jeśli poznasz odpowiedzi na powyższe pytania, możesz przejść do kolejnej części artykułu, z której dowiesz się, jak dobrać pierścionek zaręczynowy.

Z jakim kamieniem wybrać pierścionek?

Wiesz już, że pierścionki zaręczynowe mają różne rozmiary. Jeśli przeglądałeś oferty salonów jubilerskich, z całą pewnością zorientowałeś się też, że występują one z różnymi kamieniami szlachetnymi. Jeszcze do niedawna największą popularnością cieszyły się modele z brylantami oraz diamentami. Są to najtwardsze kamienie wykorzystywane do produkcji biżuterii. Takie pierścienie najczęściej podobają się tradycjonalistkom, aczkolwiek nie tylko. Jeżeli masz pewność, że Twojej wybrance serca taki pierścionek zaręczynowy nie przypadnie do gustu, masz jeszcze inne możliwości. Równie pięknie na kobiecej dłoni prezentują się ozdoby z kolorowymi kamieniami szlachetnymi, do których zalicza się między innymi rubin, szmaragd, topaz oraz szafir. Decydując się na inny klejnot niż brylant czy diament, musisz wiedzieć, żeby nie wybierać pierścienia z kruszcem syntetycznym. Do takich należy np. cyrkonia. Zgodnie z tradycją przyjęło się bowiem, że pierścionek zaręczynowy powinien mieć naturalny kamień. Cyrkonie na pierwszy rzut oka wyglądają niemalże jak diamenty, ale nimi nie są. W rzeczywistości są lżejsze i mają mniejszą twardość. To z kolei sprawia, że pierścionki z cyrkoniami są znacznie bardziej podatne na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne.

Na którym palcu nosić pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek na palcu

Pierścionek zaręczynowy zakłada się na serdeczny palec prawej ręki. Serdeczny, czyli ten najbliżej małego palca. Wynika to z wielowiekowej tradycji związanej z powstaniem styczniowym. Przed jego wybuchem kobiety nosiły pierścionki na serdecznym palcu lewej dłoni. Po zakończeniu działań wojennych w celu upamiętnienia klęski rewolucji wszystkie mężatki przełożyły obrączkę na serdeczny palec prawej ręki. W tym samym miejscu zaczęto nosić pierścionki zaręczynowe. Zgodnie z obecnym zwyczajem tego typu biżuterię panie najchętniej noszą właśnie na serdecznym palcu prawej dłoni. Czasem po ślubie pierścionek zaręczynowy ustępuje miejsca obrączce i przenosi się na serdeczny palec lewej dłoni.

Pierścionek na palcu

Jak dobrać rozmiar pierścionka

Nie da się ukryć, że najistotniejszą kwestią w wyborze pierścionka zaręczynowego, jest dokładne sprecyzowanie jego rozmiaru. Rozmiarówka pierścionków bywa bardzo różna, dlatego wielu mężczyzn ma kłopoty z zakupem biżuterii idealnie dopasowanej do potrzeb i oczekiwań swojej wybranki serca. Sprawa wydaje się jeszcze bardziej skomplikowana, kiedy chcesz zamówić pierścionek online. Z myślą o takich osobach przygotowaliśmy krótki poradnik dostępny pod adresem Jak kupić pierścionek zaręczynowy online. Możesz z niego dowiedzieć się, jak bezpiecznie kupić biżuterię zaręczynową za pośrednictwem sieci, bez konieczności wychodzenia z domu.

Wróćmy jednak do kwestii, jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego. Bardzo rzadko obserwuje się sytuację, w której narzeczony dokładnie wie, jaki rozmiar palca ma jego przyszła żona. By dopasować odpowiednią biżuterię, niezbędne jest określenie wielkości pierścionka. W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie Ci tabela rozmiarów pierścionków. Pomiaru możesz dokonać na kilka sposobów:

W TAJEMNICY

Zdobywając inny pierścionek ukochanej, noszony na serdecznym palcu i dokonując pomiaru suwmiarką samodzielnie lub w dowolnym salonie jubilerskim

WE WSPÓŁPRACY

Prosząc przyjaciółkę lub przyszłą teściową o zdobycie tej cennej informacji

WE DWOJE

Zapraszając ukochaną do jednego z salonów ACLARI lub pobliskiego jubilera w celu ustalenia rozmiaru, jeśli zaręczyny nie są tajemnicą

Pamiętaj, że wielkość palca może się zmieniać pod wpływem różnych czynników takich jak np. wysoka temperatura. Wielu mężczyzn zapomina o tym i popełnia błąd, określając rozmiar pierścionka zaręczynowego. Dlatego najlepiej zawsze dokonywać pomiaru w temperaturze pokojowej oraz w ciągu dnia.

Jeszcze jedna cenna wskazówka: jeśli przed zakupem masz wątpliwości, czy wybrać mniejszy, czy większy rozmiar pierścionka, postaw na ten drugi. Zdecydowanie bardziej komfortowa jest sytuacja, w której biżuteria luźno oplata palec niż gdyby była niemożliwa do zdjęcia. Jest to szczególnie ważne w przypadku ceremonii zaręczyn, podczas której pierścionek powinien zostać bez przeszkód założony na palec kobiety. Przed zakupem koniecznie dowiedz się, czy jubiler, u którego zamierzasz złożyć zamówienie, ma w swojej ofercie usługę polegającą na korekcie rozmiaru pierścionka.

Sposoby pomiaru

Poprawnie

Suwmiarką, mierząc średnicę innego pierścionka wybranki - zapewnia dokładny pomiar i precyzyjny dobór rozmiaru

Niepoprawnie

Centymetrem, sprawdzając obwód palca wybranki - pomiar będzie niedokładny, z dużym prawdopodobieństwem błędu przy próbie ustalenia rozmiaru

Informacja o rozmiarach pierścionków

Rozmiary różnią się od siebie o 0,3 milimetra, postaraj się więc o dokładny pomiar. Następnie odczytaj rozmiar pierścionka z tabeli rozmiarów ACLARI.

Rozmiar pierścionkaŚrednica wewnętrzna pierścionka w mm
614,50
714,83
815,16
915,49
1015,82
1116,15
1216,48
1316,81
1417,14
1517,47
1617,80
1718,13
1818,46
1918,79
2019,12
2119,45
2219,78
2320,11
2420,44

Podsumowanie

Pytanie, jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynoweg z całą pewnością dręczy niejednego narzeczonego. Kwestia wydaje się pozornie nieskomplikowana, ale w rzeczywistości potrafi przysporzyć wielu problemów. Jeśli wciąż nie wiesz, jak zmierzyć pierścionek zaręczynowy, zachęcamy Cię do zapoznania się z krótkim poradnikiem, który znajdziesz na stronie Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego.

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.