Za duży pierścionek zaręczynowy? Sprawdź jak zmniejszyć pierścionek, czy powinien być luźny, ile kosztuje, jaki koszt zmniejszenia?

Autor: Aclari
Data: 4.5 (8)

jak zmiejszyc 800x300Znalazłeś idealny pierścionek. Widzisz błysk w oczach ukochanej. Klękasz na prawe kolano, delikatnie nakładasz go na palec ukochanej i… okazuje się, że nie leży tak idealnie, jak powinien. Nie panikuj! Sprawdź, czy można zmniejszyć pierścionek zaręczynowy bez pozostawiania śladu i jaki jest koszt takiej usługi.

 

 Poznaj ofertę pierścionków zaręczynowych ACLARI 

 

Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Pierścionek zaręczynowy nie powinien być ani zbyt luźny, ani zbyt ciasny. Idealny rozmiar powinien z lekkim oporem przejść przez staw palca i swobodnie spocząć u jego nasady. To wyjątkowa biżuteria o szczególnym znaczeniu – jeśli wybierzesz idealny model, Twoja ukochana nie będzie się chciała z nim rozstać. Jeżeli pierścionek będzie za duży, istnieje ryzyko, że zgubi się nawet w trakcie wykonywania zwykłych codziennych czynności.

 jak zmiejszyc 02 800x450

Znalezienie idealnego rozmiaru, gdy zaręczyny są tajemnicą, wymaga odrobiny cierpliwości, sprytu i… maksymalnej dyskrecji. Jeśli ukochana na co dzień nosi pierścionki, Twoje zadanie jest bardzo proste – wystarczy, że „pożyczysz” jedną z ozdób i zaniesiesz ją do jubilera (wcześniej zwróć uwagę, na którym palcu partnerka nosi dany pierścionek). Jeżeli zniknięcie biżuterii mogłoby zostać od razu zauważone, spróbuj zmierzyć średnicę pierścionka za pomocą suwmiarki i porównać wynik z tabelą rozmiarów, którą znajdziesz na naszej stronie . Pamiętaj, że rozmiary różnią się od siebie tylko o 0,3 milimetra. Postaraj się, więc, aby pomiar był jak najdokładniejszy. Jeśli spróbujesz zmierzyć jego średnicę innym sposobem, istnieje duże ryzyko, że pierścionek okaże się za duży lub za mały.

 

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0129ZB
Próba złota: 585

1 699 PLN

Zobacz więcej

Choć zazwyczaj miejsce pierścionka zaręczynowego w dniu ślubu zajmuje obrączka, wiele pań chętnie przekłada pierścionek na serdeczny palec lewej dłoni. Należy mieć na uwadze, że palce dłoni lewej zazwyczaj różni się o 1‑2 rozmiary w dół w stosunku do dłoni prawej. Często okazuje się również, że biżuteria, która idealnie leżała na palcu w dniu zaręczyn, po pewnym czasie wymaga drobnej korekty. Co zrobić, gdy pierścionek zsuwa się z palca ukochanej?

 

Jak zmniejszyć rozmiar pierścionka?

Czy każdy pierścionek można zmniejszyć? Wykonanie korekty rozmiaru jest uzależnione m.in. od kształtu obrączki oraz wielkości i rozmieszczenia zakutych w niej kamieni. Zmniejszenie pierścionka polega na wycięciu z obrączki odpowiedniej wielkości fragmentu i ponownym połączeniu krawędzi. Bez obaw! Pierścionek po zmniejszeniu zostanie dokładnie oczyszczony i wypolerowany. Jeśli korekta rozmiaru została przeprowadzona z najwyższą starannością w profesjonalnym salonie jubilerskim, pierścionek będzie nadal wyglądał jak nowy i korekta nie wpłynie na jego jakość czy trwałość.

 

Jak zgłosić pierścionek do korekty rozmiaru?

Jak zmniejszyć pierścionek? Jeśli pierścionek został zakupiony w ACLARI, procedura zgłoszenia korekty rozmiaru jest bardzo prosta. Wejdź na naszą stronę  i wybierz opcję „zgłoś korektę rozmiaru”. Następnie wypełnij krótki formularz. Poprosimy Cię o wskazanie miejsca zakupu i nowego rozmiaru pierścionka, a także o podanie podstawowych informacji dotyczących Twojego zamówienia, danych kontaktowych oraz wybór sposobu dostawy. Przesyłkę możesz dostarczyć do nas osobiście lub przesłać za pomocą kuriera UPS – w formularzu korekty na stronie wystarczy zaznaczyć odpowiedni checkbox. Jeśli zdecydujesz się wysłać do nas pierścionek w inny sposób, pamiętaj o jego odpowiednim zabezpieczeniu.

 

Ile kosztuje zmniejszenie pierścionka zaręczynowego?

Niezależnie od tego, czy pierścionek kupiłeś w salonie ACLARI czy za pośrednictwem naszego sklepu internetowego, możesz skorzystać z jednorazowej, bezterminowej i bezpłatnej korekty rozmiaru pierścionka. Właściwy rozmiar otrzymasz do 14 dni roboczych od momentu otrzymania przez nas Twojej paczki. Pierścionek możesz odebrać osobiście, w salonie lub pod wskazanym adresem.

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0512TB
Próba złota: 585

1 599 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0032TS
Próba złota: 585

899 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0411ZB
Próba złota: 585

849 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.