Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy

Autor: Aclari
Data: 4.71 (7)

ile powinien kosztowac pierscionek 800x300

Na temat kosztu pierścionka zaręczynowego powstało już wiele mitów. Jedni mówią, że należy wydać na niego przynajmniej równowartość trzech wypłat, drudzy, że tyle, ile wynoszą miesięczne zarobki starającego się o rękę, a jeszcze inni, że cena nie gra roli. W rzeczywistości cena zakupu powinna zależeć wyłącznie od możliwości finansowych, przemyślanej decyzji przyszłego narzeczonego i... znajomości skrytych pragnień ukochanej. Piękno ma oczywiście swoją cenę, ale nie tylko cena o nim decyduje. Podpowiadamy, ile wydać na pierścionek zaręczynowy i co wpływa na jego koszt.

Od czego zależą ceny pierścionków zaręczynowych?

Czy szukając idealnego pierścionka zaręczynowego, można pogodzić serce z rozumem? Każdy mężczyzna marzy o tym, żeby dowód jego miłości, który zabłyśnie na palcu narzeczonej, nie tylko wzbudził jej zachwyt, ale również, aby wraz z biegiem czasu nie utracił swojego piękna. Dlatego tak często wybór Panów pada na pierścionki ze złota, udekorowane najtrwalszym z kamieni szlachetnych – brylantem.
Przed zakupem pierścionka z brylantem warto więc zwrócić uwagę na jego najważniejsze parametry ujęte w zasadę 4C.

Carat – określa masę kamieni zakutych w pierścionku,

Color – barwę diamentu oznaczoną literami od D do Z,

Clarity – czystość brylantu

Cut – szlif, czyli kształt oszlifowanego diamentu, którego precyzja oceniana jest w sześciostopniowej skali.

Choć w salonach jubilerskich dostępne są diamenty w różnorodnych parametrach, na polskim rynku jubilerskim przeważają wyroby z diamentami w kolorze H oraz czystości SI.

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0414TB
Próba złota: 585

599 PLN

Zobacz więcej

Złoto, z którego w większości przypadków wykonywane są pierścionki zaręczynowe, to metal zbyt miękki, aby mógł być jedynym materiałem wykorzystywanym do wyrobu biżuterii. Jednakże w połączeniu ze srebrem, miedzią, niklem, cynkiem lub platyną zyskuje trwałość i odporność na uszkodzenia. Stopień wymieszania złota z pozostałymi pierwiastkami wpływa na barwę oraz cenę pierścionka. Im więcej czystego złota, tym wyższy koszt biżuterii. Zawartość złota w stopie metali mierzy się w karatach. Pierścionki zaręczynowe zazwyczaj wykonuje się ze złota 14-karatowego, czyli złota próby 585. Na koszt pierścionka wpływa także wielkość, kolor oraz stopień brylancji diamentu – im większy, mniej zanieczyszczony i przezroczysty kamień, tym wyższa jest jego cena.

Ceny pierścionków zaręczynowych z brylantami w naszym sklepie zaczynają się już od 499 złotych. Wszystkie produkty posiadają certyfikaty potwierdzające jakość wyrobu. Diamenty o masie mniejszej niż 0,50ct certyfikowane są przez eksperta diamentów z dyplomem Międzynarodowego Instytutu Gemmologicznego (IGI). Diamenty o masie od 0,50ct certyfikowane są bezpośrednio w Instytucie. W trosce o to, aby trafić do serca każdej kobiety bez względu na biżuteryjne upodobania, oferujemy wysokiej jakości pierścionki wykonane z białego lub żółtego złota w różnorodnych wzorach i rozmiarach, co przekłada się także na dużą rozpiętość cenową (Poznaj pierścionki zaręczynowe ACLARI).

Ile wydać na pierścionek zaręczynowy

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? To pytanie, na które nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Przy wyborze pierścionka zaręczynowego warto jednak kierować się przede wszystkim stosunkiem jakości do ceny oraz gustem przyszłej narzeczonej. Złoty pierścionek z brylantem to nie tylko ozdoba, która będzie towarzyszyła Twojej ukochanej przez całe życie. Diament to najcenniejszy kamień szlachetny, będący symbolem trwałości i doskonałości, jest odporny na zarysowania i nie traci swojego blasku mimo upływu czasu. Złoto natomiast symbolizuje  bogactwo i szlachetność. Ofiarowując ukochanej pierścionek zaręczynowy z brylantem, dajesz wyraz swoich czystych intencji i pokazujesz, że chcesz, aby blask Waszego uczucia był zawsze tak jasny i silny, jak teraz. Żaden pierścionek nie przekaże jej tego lepiej, niż pierścionek zaręczynowy z brylantem.

Pierścionki zaręczynowe
– propozycje dla każdej kobiety

Tworzymy biżuterię z myślą o wszystkich kobietach. Wiemy, że każda z nich ma swój niepowtarzalny charakter – tak jak nasze pierścionki. Odpowiednio dopasowany pierścionek zaręczynowy doskonale podkreśli siłę i niezależność energicznej bizneswoman, a z eterycznej i delikatnej marzycielki wydobędzie na co dzień skrywany blask. Pierścionek ACLARI dopasujesz idealnie zarówno do swojej ukochanej, jak i do swojego budżetu. 

Spełniony sen o miłości

Lekki i subtelny, ale jednocześnie finezyjny wzór pierścionka z kolekcji Roso przypadnie do gustu każdej romantyczce. Piękno brylantu o masie 0,11ct podkreślają oplatające go fale z białego złota, nadające całości eterycznego i niebanalnego wyglądu.

ile powinien kosztowac pierscionek Spelniony sen o milosci 800x450

Wyszukana elegancja

Pierścionek z kolekcji Sablo o wyglądzie królewskiej tiary. Obrączka z białego złota wysadzana 61 diamentami o łącznej masie 0,25ct. Łączy w sobie wyszukaną elegancję i piękną prostotę. Będzie doskonałym dopasowaniem dla kobiety zadbanej, dojrzałej i stonowanej, ceniącej komfort i stabilizację.

ile powinien kosztowac pierscionek Wyszukana elegancja 800x450

Odrobina luksusu w odważnej odsłonie

Pierścionek z kolekcji Ventego wykonany z żółtego złota z 55 brylantami o łącznej masie 0,53ct zdobiącymi niemal całą obrączkę oraz finezyjnym zdobieniem pod koroną. Propozycja dla kobiety przebojowej, eleganckiej i zmysłowej, ceniącej piękno w wyrafinowanej odsłonie.

ile powinien kosztowac pierscionek Odrobina luksusu 800x450

Onieśmielająca moc klasyki

Król klasyków z kolekcji Kartezja. Pierścionek z żółtego złota z półkaratowym brylantem w królewskiej, delikatnie zdobionej sześcioramiennej koronie. Dla kobiety kochającej klasyczne wzory i duże kamienie, lubiącej przyciągać wzrok i znajdować się w centrum uwagi. 

ile powinien kosztowac pierscionek moc klasyki 800x450

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0489ZB
Próba złota: 585

2 999 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0031BB
Próba złota: 585

599 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0411ZB
Próba złota: 585

849 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.