Nie znasz rozmiaru pierścionka swojej ukochanej? Podpowiadamy, jak to sprawdzić!

Autor: Aclari
Data: 3.75 (4)

Staropolski obyczaj nakazuje, aby oświadczyny były niespodzianką dla wybranki serca. Zanim jednak zadasz swojej dziewczynie to najważniejsze pytanie, musisz najpierw kupić pierścionek zaręczynowy z diamentami, najlepiej z białego lub żółtego złota. Nie wiesz, jaki rozmiar biżuterii będzie pasował idealnie na dłoń Twojej ukochanej? Podpowiadamy, jak to sprawdzić. Zapraszamy do inspirującej lektury.

Dlaczego pierścionek zaręczynowy musi być idealnie dopasowany?

Według wierzeń ludowych zbyt ciasny lub za duży pierścionek zaręczynowy wróżył szybki rozpad małżeństwa. Dziś nie przywiązuje się wagi do przesądów. Ale jak każdy narzeczony, zapewne chcesz, aby moment, w którym poprosisz ukochaną o rękę, na długo zapadł w jej pamięci i była to jedna z najpiękniejszych chwil w jej życiu. Ten plan się nie uda, jeśli najpiękniejszy dowód miłości, jaki jej ofiarujesz, będzie za ciasny lub od razu zsunie się z jej palca. Co zatem zrobić, jak dyskretnie poznać rozmiar pierścionka swojej wybranki, aby nie zepsuć niespodzianki? Poniżej prezentujemy kilka niezawodnych patentów, jak to sprawdzić.

Dyskretnie pożycz jeden z jej pierścionków

Na pewno zdążyłeś już dobrze poznać zwyczaje swojej partnerki. Wiesz, co lubi i gdzie trzyma swoją biżuterię. Wykorzystaj moment, kiedy nie będzie jej w pobliżu, zabierz ze szkatułki jeden z jej pierścionków i dokonaj pomiaru jego wewnętrznej średnicy. Z powodzeniem możesz to zrobić samodzielnie. Wystarczy, że użyjesz do tego celu suwmiarki. Pomiaru najlepiej dokonaj kilkakrotnie.

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0404ZB
Próba złota: 585

899 PLN

Zobacz więcej

Pamiętaj też o tym, że palce niekiedy puchną. Ich obwód różni się w zależności od:

  • pory dnia i roku,
  • wysiłku fizycznego,
  • poziomu stresu.

Lepiej więc wybierz rozmiar pierścionka zaręczynowego nieco większy. Zagwarantuje to komfort w każdej sytuacji, a w razie potrzeby można go zmniejszyć. W Aclari masz zagwarantowaną jedną bezpłatną korektę rozmiaru, a także 100 dni na zwrot biżuterii.

Jeśli nie jesteś pewny, jak dokonać pomiaru, możesz zabrać podebrany dziewczynie pierścionek do jubilera. On zmierzy go profesjonalnie i doradzi najlepsze rozwiązanie.

Zaangażuj w poszukiwania... swoją wybrankę!

Gdy Twoja przyszła żona nie nosi biżuterii albo robi to okazjonalnie, wtedy musisz znaleźć inny sposób na poznanie rozmiaru pierścionka. Użyj podstępu, możesz np. powiedzieć dziewczynie, że szukasz prezentu dla mamy i poprosić ją o pomoc w przymiarkach i wyborze. To też świetna okazja na podpatrzenie, jaką biżuterię lubi ukochana, czy woli ozdoby z żółtego, czy z białego złota – z jednym dużym brylantem czy kilkoma mniejszymi diamentami... Jeśli obawiasz się, że wybranka będzie coś podejrzewać, poproś o pomoc jej przyjaciółkę, siostrę lub mamę. One na pewno znajdą sposób, aby się o wszystko wypytać i zaaranżować wspólną wizytę u jubilera.

Skorzystaj z tabeli rozmiarów dostępnej online

Jeśli znasz już średnicę wewnętrzną pierścionka, który Twoja dziewczyna nosi na serdecznym palcu prawej dłoni, w specjalnej tabeli dostępnej online, możesz sprawdzić, jakiemu rozmiarowi ona odpowiada. Przyjmuje się, że każdy następny rozmiar jest większy o około 0,3 milimetra. Dlatego tak ważny jest precyzyjny pomiar. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, polecamy wyroby jubilerskie w rozmiarach 12-14, które uchodzą za standardowe, czyli pasujące na dłonie większości pań. W razie potrzeby zaś można je łatwo poddać korekcie.

Pamiętaj, jeśli wynik pomiaru jest nieoczywisty, np. między 6 a 7, zawsze wybierz ten większy. Będziesz mieć pewność, że bez problemu założysz pierścionek zaręczynowy z diamentami na palec ukochanej w dniu oświadczyn. Jeśli pierścionek okaże się nie do końca wygodny, wspólnie możecie odwiedzić jubilera, który go dopasuje.

Dopasuj pierścionek zaręczynowy razem z Aclari

Wiesz już wszystko, a może masz jeszcze jakieś wątpliwości? Nasi jubilerzy z pewnością je rozwieją. Polecamy najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe z białego, żółtego, a także dwukolorowego złota w różnych rozmiarach. Z pewnością znajdziesz ten jedyny i niepowtarzalny model, który będzie pasował na dłoń Twojej wybranki. Bezpłatna wysyłka nawet w 24 godziny i możliwość darmowego zwrotu przez 100 dni – to tylko niektóre korzyści z zakupów w Aclari. Sprawdź katalog online lub odwiedź jeden z naszych stacjonarnych salonów. Serdecznie zapraszamy.

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0410TB
Próba złota: 585

599 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0032TS
Próba złota: 585

999 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0449TB
Próba złota: 585

999 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.