Co powiedzieć podczas zaręczyn? Zobacz, jak przygotować mowę zaręczynową

Autor: Aclari
Data: 4.33 (3)

Oświadczyny to moment, w którym emocje często biorą górę. Stąd też kwestii, które warto przemyśleć z wyprzedzeniem, jest co najmniej kilka. Jedną z nich jest to, co powiedzieć podczas zaręczyn. Lepiej przygotować mowę zaręczynową czy wręcz przeciwnie: dać się ponieść chwili? Tutaj już wszystko zależy wyłącznie od Ciebie. Jeśli jednak właśnie poszukujesz inspiracji w tym temacie, czytaj dalej!

Czym poprzedzić: „Czy wyjdziesz za mnie?”

„Czy wyjdziesz za mnie?” – to pytanie, które podobnie jak zaręczynowy pierścionek jest tradycyjnym elementem oświadczyn. Warto jednak poprzedzić je krótszym lub dłuższym wprowadzeniem, aby wyrazić to, co czujesz. Jak przygotować mowę zaręczynową? Tutaj odpowiedź jest w zasadzie jedna: niech będą to prawdziwe, autentyczne słowa płynące z serca. Ten wpis potraktuj więc nie tyle jako wyznacznik tego, co powiedzieć podczas zaręczyn, ile jako luźny zbiór pomysłów, którymi możesz się zainspirować, jeśli chcesz. Gotowy? Zaczynamy!

Od tego zacznij – kilka przydatnych zwrotów

Swoją mowę zaręczynową możesz rozpocząć na przykład tak: Długo czekałem na ten moment..., Pamiętasz dzień, w którym się poznaliśmy?, Pamiętam moment, kiedy się w Tobie zakochałem..., Kiedy poznałem Cię bliżej, zaskoczyło mnie, że...

Powiedz, jak długo czekasz na tę chwilę i jak bardzo jest dla Ciebie ważna. Możesz też nawiązać do dnia, w którym się poznaliście albo do innych momentów, które opowiadają Waszą wspólną historię. Nie bój się mówić o tym, co czujesz. Pokazywanie emocji to fajna sprawa. Oto kilka zwrotów, które mogą okazać się pomocne:

  • Zmieniłaś w moim życiu...
  • Przy Tobie zrozumiałem wreszcie...
  • Nigdy bym nie pomyślał, że...
  • Przy Tobie czuję się...

Zaręczyny to także dobry czas na snucie wspólnych wizji, planów i marzeń. Możesz więc teraz podzielić się wszystkim tym, co pojawia się w Twojej głowie, gdy myślisz o Waszym życiu za 10, 20, 30 lat.

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0028TB
Próba złota: 585

1 499 PLN

Zobacz więcej

Gdy bardzo się stresujesz

Moment zaręczyn ma to do siebie, że i tak emocje najczęściej biorą górę. I bardzo dobrze, bo w tym tkwi prawdziwa wyjątkowość chwili. Co jednak zrobić, kiedy chciałbyś powiedzieć wiele, a masz pustkę w głowie? Przede wszystkim daj sobie prawo do przeżywania swoich emocji. Jeśli się stresujesz, po prostu o tym powiedz. Szczere mówienie o tym, co czujesz, doda tej chwili jeszcze więcej magii. Jeśli masz ochotę, możesz też wcześniej napisać swoją mowę zaręczynową w formie listu na ładnym papierze i wręczyć go ukochanej. Poproś ją, aby przeczytała na głos, a łatwo uchwycisz moment, w którym warto zadać to kluczowe pytanie.

Nic na siłę

Podobnie jak nie istnieje tylko jeden idealny pierścionek na zaręczyny, tak i nie istnieje jedyna słuszna mowa zaręczynowa. Nie ma też nic, co trzeba obowiązkowo powiedzieć podczas zaręczyn. Czasami gesty potrafią wyrazić więcej niż słowa. Jeśli więc jesteś typem introwertyka, a mówienie o emocjach przychodzi Ci trudno, nie warto nic na sobie wymuszać. Udawanie na siłę kogoś, kim się nie jest, to słaby pomysł. Jeśli z kolei chcesz rozładować atmosferę żartem albo oświadczyć się spontanicznie, bez patosu – bo czujesz, że żadne z Was nie potrzebuje do tego szampana ani fajerwerków – śmiało, idź za głosem serca.

Najważniejsze w zaręczynach to pozostać całkowicie w zgodzie ze sobą. A nie ma nic cenniejszego od własnych słów: prostych, płynących z serca. Możesz zapisać je sobie na kartce, jednak nie ucz się ich na pamięć. Przygotowana wcześniej mowa zaręczynowa, jakkolwiek piękna by nie była, i tak nie odda w pełni tego, co właśnie przeżywasz. Daj się więc ponieść chwili, a będziesz dokładnie wiedział, co powiedzieć i jak się zachować. A tymczasem...

...po pierścionek zaręczynowy zajrzyj do ACLARI!

Nieodłącznym elementem oświadczyn jest zaręczynowy pierścionek. Zgodnie z tradycją powinien mieć on biały kamień, a najlepiej, żeby był z diamentem. Tematem zaręczynowej biżuterii też warto zająć się przynajmniej z drobnym wyprzedzeniem. Dzięki temu bez pośpiechu wybierzesz najpiękniejszy model, a w razie potrzeby dopytasz o szczegóły. Wyjątkowe pierścionki zaręczynowe znajdziesz w ACLARI – sprawdź!

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0032TS
Próba złota: 585

999 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0045TB
Próba złota: 585

1 499 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0414TB
Próba złota: 585

599 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.