Parametry Brylantu

Brylanty zakuwane w naszych pierścionkach zaręczynowych i biżuterii są efektem synergii działań natury i ludzi.

Jak wybrać biżuterię z brylantami? Z sercem i z rozsądkiem. Tym, co decyduje o wartości oszlifowanego diamentu, są parametry ujęte w zasadę 4c:

Cut


szlif

Colour


barwa

Clarity


czystość

Carat


masa

Szlif

Szlif jest najistotniejszym czynnikiem wpływającym na piękno brylantu.

Przy ocenie szlifu bierze się pod uwagę jego trzy części składowe - proporcje, symetrię i rodzaj szlifu. każda z nich oceniania jest w 4-stopniowej skali:

1. Excellent
doskonały
2. Very good
bardzo dobry
3. Good
dobry
4. Fair
dostateczny

Czystość

Jako dzieło natury, każdy naturalny diament nosi ślady historii swojego tworzenia - mogą to być między innymi drobne zanieczyszczenia, czyli inkluzje.

Parametr czystości okresla stopień wewnętrznego zanieczyszczenia.

Kolor

Kolor diamentu ocenia się w skali od D do Z. D oceniany jest jako bezbarwny, a co za tym idzie - najpiekniejszy i najbardziej wartościowy.

Masa

Masa, czyli wielkość kamienia, liczona jest w karatach (ct.). 1 karat odpowiada masie 0,2g. Im brylant jest większy, tym większa jest jego wartość.

ct.
ct.
ct.

Certyfikowana jakość

Brylanty zakuwane w naszych wyrobach certyfikowane są przez eksperta diamentów z dyplomem Międzynarodowego Instytutu Gemmologicznego IGI, Katarzynę Sznytkę lub bezpośrednio w Instytucie.

Złoto

W naszych pierścionkach zaręczynowych zachwyca nie tylko blask diamentów, ale również subtelne piękno oprawy, w którą zostały zakute.

Żółte i białe złoto o próbie 585, z którego wykonane są nasze pierścionki, zawieszki i kolczyki z brylantami, jest kruszcem najczęściej spotykanym w polskich sklepach jubilerskich, charakteryzuje się wysoką trwałością i pięknym odcieniem.

Oferujemy biżuterię w żóltym i białym zlocie, jak również ich harmonijne połączenie.

Swoją historię brylant zaczyna jako ukryta w samym sercu ziemi bryłka węgla. Dostrzegając w tej bryłce to, co niedostrzegalne, natura rozpoczyna nad nią swoją pracę. Ziemia, ogień, powietrze i woda długotrwałym działaniem wydobywają z niej wszystko to, co najlepsze.

Wydobyty z głębin węgiel przeistacza się w drogocenny diament. Kończy się zadanie natury, zaczyna zadanie mistrza, który z cierpliwością, precyzją i pasją, oszlifuje diament, ukazując światu doskonałość i blask brylantu i tańczących w nim promieni światła.

Ta niesamowita metafora odkrywania tego, co nie widoczne dla oczu, pracy nad miłością i jej oszałamiającym blaskiem stanowi podstawę dla wszystkich naszych produktów z brylantami.

W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.