Po jakim czasie się oświadczyć? Sprawdź, czy to właściwa chwila

Autor: Aclari
Data: 4.83 (6)

po jakim czasie zareczyny 800x300 min

Po jakim czasie się oświadczyć? Czy decyzja o zaręczynach powinna zapaść po kilku miesiącach znajomości, a może kilku lub kilkunastu latach związku? Jak rozpoznać, czy nadszedł właściwy moment? Sprawdź!

 

Po jakim czasie zaręczyny?

Ile czasu potrzeba, aby się upewnić, że osoba, z którą się związałeś, jest właśnie tą, z którą chcesz spędzić resztę życia? To pytanie, na które nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi. Niektóre pary decydują się na zaręczyny nawet po kilku miesiącach znajomości, a inne czekają z deklaracją nawet kilka lub kilkanaście lat. Nie jesteś pewien, czy nadszedł właściwy moment? Przygotowaliśmy kilka pytań, dzięki którym sprawdzisz, czy najlepszy moment na zaręczyny właśnie nadszedł. Większość par jest zgodna – czas pomiędzy zaręczynami a ślubem to jeden z najpiękniejszych okresów w związku.

 

1. Czy jesteś gotowy na wspólną przyszłość?

Co widzisz, kiedy myślisz o spędzeniu z nią życia? Co czujesz wyobrażając sobie was jako młode małżeństwo, rodziców z gromadką dzieci, dziadków? Czy myśl o byciu razem na zawsze, wspólnym prowadzeniu domu i wychowywaniu pociech napełnia cię zgrozą, czy radosną tęsknotą? Jeśli wewnętrznie czujesz się gotowy na podjęcie tego wyzwania – to świetny znak. Po czym poznać, że Wasze uczucie jest dojrzałe? Czujesz, że Twoja partnerka jest nie tylko Twoją dziewczyną, ale także najlepszą przyjaciółką. Myślenie „mógłbym” zmienia się w „chciałbym”, a uczucie miłości dopełnia decyzja o walce o tę miłość aż do końca. Potraficie być razem nie tylko wtedy, gdy wszystko świetnie się układa, ale nie odwracacie się od siebie również w chwilach trudnych kłótni czy porażek.

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0027BB
Próba złota: 585

1 399 PLN

Zobacz więcej

Deklaracja wiecznej miłości ma nieprawdopodobną moc - pary często podkreślają, że jej brak ze strony partnera bardzo często prowadzi do kłótni i nieporozumień, które niekiedy kończą się rozstaniem.

2. Czy ona też jest gotowa?

Czujesz się gotów, ale trudno ci rozgryźć podejście ukochanej? Znajdź pretekst do rozmów o wspólnej przyszłości. Okazji jest wiele. Święta Bożego Narodzenia, wesele znajomych, wspólne oglądanie zdjęć lub filmów. Wykorzystaj to! Dowiedz się, czy ślub jest dla niej wyłącznie formalnością, czy może wręcz przeciwnie, uważa, że to najważniejszy dzień w życiu?

Jeżeli przyszła narzeczona jest bardzo rodzinna i ceni tradycyjne wartości, prawdopodobnie wejście na kolejny poziom związku będzie miało dla niej duże znaczenie. Jeśli jest w fazie silnego samorozwoju, może być bardziej skoncentrowana na osiąganiu osobistych celów niż na myśleniu o przyszłości we dwoje.

Jeśli nie chcesz pytać wprost, najłatwiej zdobyć takie informacje prowokując rozmowę o znajomych, którzy niedawno się zaręczyli lub o parze, która wzięła ślub mając staż związku podobny do waszego. Zalecamy jednak szczerą rozmowę o was – będzie ona kolejnym znakiem waszej dojrzałości do podejmowania kolejnych kroków na wspólnej drodze, a jednocześnie urealnienie perspektywy wspólnej przyszłości może was bardzo zbliżyć. Może się okazać, że twoja dziewczyna chciałaby poczekać z tą decyzją do czasu zakończenia studiów, wyprowadzki z domu rodzinnego lub awansu w pracy, a może być gotowa na zaręczyny choćby jutro!

 po jakim czasie zareczyny 01 800x450

3. Jakie relacje panują między Tobą a jej rodziną?

Choć może teraz nie przywiązujesz do tego zbyt dużej wagi, po ślubie staniesz się częścią rodziny małżonki. Relacje między Tobą a jej najbliższą rodziną będą miały znacznie większe znaczenie. Jeśli podczas rodzinnych spotkań często znikasz z przyszłym teściem w garażu, wymieniasz się płytami z jej najstarszym bratem i zabierasz jej psa na długie spacery, to dobry prognostyk na przyszłość. Jeśli jednak Wasze relacje są uprzejme, ale raczej chłodne, zastanów się, jak to zmienić i postaraj się ocieplić je jeszcze przed zaręczynami.

4. Czy dobrze odczytujesz sygnały?

Patrzysz ukochanej w oczy i zastanawiasz się, czy chciałaby zostać Twoją żoną? Być może już od pewnego czasu daje Ci sygnały. Zacznij słuchać i przyglądać jej się uważniej kiedy pojawiają się w towarzystwie tematy zaręczynowo-ślubne. Zwróć uwagę, w jaki sposób relacjonuje ci zaręczyny swojej najlepszej przyjaciółki, czy podczas zakupów w centrum handlowym zerka na gablotki z pierścionkami, czy sama inicjuje rozmowy o waszej przyszłości, z rozmarzeniem mówi o wspólnym mieszkaniu, a może nawet wspomina o dzieciach? A może zaczęła bardziej dbać o mieszkanie, lepiej organizować wykonywanie codziennych obowiązków, stara się zawsze mieć dla ciebie przygotowany obiad i bardziej dba o własny rozwój fizyczny i umysłowy? To również mogą być znaki, że szykuje się do roli najlepszej żony, choć sama może nie być tego świadoma!

po jakim czasie zareczyny 02 800x450

Jak rozpoznać, czy to idealny moment na zaręczyny?

Choć zaręczyny nie przebiegają już tak oficjalnie, jak jeszcze kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście lat temu, wciąż stanowią ważny element tradycji i jedną z najważniejszych chwil w związku. Wybierając dzień zaręczyn, weź pod uwagę upodobania i oczekiwania ukochanej. Walentynki, Święta Bożego Narodzenia, jej urodziny, dzień, w którym się poznaliście, a może zupełnie niespodziewany moment? Okazji w ciągu roku nie brakuje, a można je tworzyć również samemu. Wciąż zastanawiasz się, po jakim czasie się oświadczyć? Idź za głosem serca i rozumu! Jeśli Wasze uczucie jest dojrzałe, każda chwila będzie odpowiednia.

Poznaj ofertę pierścionków ACLARI 

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0045TB
Próba złota: 585

1 499 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0414BB
Próba złota: 585

599 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0489ZB
Próba złota: 585

2 999 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.