Co zrobić z uszkodzonym pierścionkiem zaręczynowym?

Autor: Aclari
Data: 4.57 (7)

uszkodzony pierscionek 800x300

Pierścionek zaręczynowy wręczony przez narzeczonego jest czymś więcej niż piękną ozdobą. Zazwyczaj niesie ze sobą wartość emocjonalną – przywołuje najlepsze wspomnienia, wywołując uśmiech nawet po wielu latach. Dlatego tym bardziej warto o niego regularnie i odpowiednio dbać! Co jednak w sytuacji, gdy dojdzie do zniszczenia Twojej ulubionej biżuterii? Wtedy możesz zdecydować się na jej naprawę. Ile kosztuje taka usługa i komu warto ją powierzyć? Z tego artykułu dowiesz się, co dokładnie należy zrobić z uszkodzonym pierścionkiem zaręczynowym!

Czy uszkodzony pierścionek zaręczynowy traci wartość?

Tak naprawdę wiele zależy od tego, w jaki sposób ucierpiała Twoja biżuteria. Srebrne i złote pierścionki zaręczynowe z biegiem czasu po prostu trochę tracą swój naturalny blask. Jest to naturalna kolej rzeczy.

Pierścionki wykonane ze srebra pod wpływem powietrza mogą czernieć i tracić połysk. Można też dostrzec na nich drobne rysy czy uszkodzenia – ale mają one mały wpływ na wartość ozdoby. Mając na palcu pierścionek zaręczynowy, trzeba więc wiedzieć, jak go właściwie pielęgnować.

Złoto to jedno z najbardziej kowalnych metali na świecie – co oznacza, że jest bardzo mało odporne na zarysowania mechaniczne. Jak sobie z tym więc radzi branża jubilerska? W stopach ze złotem stosuje się również domieszki innych metali.

Jednak co z codziennymi uszkodzeniami biżuterii? Bardzo duże znaczenie ma tutaj jej przechowywania i noszenia. Najważniejsze jest zdejmowanie pierścionka przed siłownią, wykonywaniem prac domowych (np. gotowanie, sprzątanie itp.). Warto podkreślić, że pierścionki nie niszczą się samoistnie poprzez wilgoć, która jest w powietrzu. Mimo wszystko najlepiej chować biżuterię do przeznaczonego do tego celu miejsca. Pudełko na pierścionek wyścielone gładkim materiałem dodatkowo zabezpiecza przed różnymi uszkodzeniami, pozwalając cieszyć się pięknym wyglądem pierścionka przez długi czas!

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0445BB
Próba złota: 585

2 449 PLN

Zobacz więcej

Czy uszkodzony pierścionek zaręczynowy można zwrócić?

Zgodnie z tradycją – pierścionek zaręczynowy jest prezentem, dlatego nie powinno się go zwracać. W sytuacji, kiedy dojdzie do jego zniszczenia – głowa do góry. Przestań rozpaczać, a zacznij działać!

Drobne uszkodzenia pierścionków, zdarzają się często i mogą przytrafić się każdemu. W takim przypadku zadaj sobie pytanie: „Czy zależy mi na naprawie uszkodzonej biżuterii?”. Jeśli ma ona dla Ciebie sentymentalne znaczenie, to dobry powód, żeby powierzyć ją doświadczonemu fachowcowi. Pierścionek zaręczynowy z brylantem lub innym drogocennym kamieniem przypomina o bardzo ważnej chwili w życiu, jaką są zaręczyny. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet, które borykają się z problemem uszkodzonego pierścionka zaręczynowego, decyduje się na jego naprawę.

Odnowienie biżuterii jest dość popularne i korzysta z niej sporo osób. Taka usługa jest możliwa prawie zawsze, o ile jej ostateczna cena jest mniejsza od wartości rynkowej pierścionka. Jeśli chcesz mieć pewność, że warto naprawić zniszczoną ozdobę, najlepiej udać się do sprawdzonego jubilera. Doświadczony specjalista oceni rozmiar szkody i oszacuje koszty naprawy.

Gdzie naprawić pierścionek zaręczynowy?

Zanim oddasz biżuterię do renowacji, koniecznie znajdź profesjonalny salon jubilerski. Doświadczony złotnik jest w stanie wykonać wiele różnego rodzaju napraw, takich jak np.:

  • uzupełnienie brakującego kamienia szlachetnego,
  • polerowanie i odświeżenie pierścionka,
  • lutowanie pęknięć,
  • ponowne oprawienie kamienia,
  • wyprostowanie pogiętego pierścionka.

To, ile zapłacisz za naprawę biżuterii, zależy od wielu czynników. Jubiler bierze pod uwagę przede wszystkim złożoność usługi, a także zużycie materiału. Pamiętaj, że przy poprawnie przeprowadzonej renowacji, ślady ingerencji specjalisty będą praktycznie niewidoczne. Każdy element poddany naprawie powinien mieć taką samą barwę oraz połysk, jak pozostała część pierścionka zaręczynowego.

Problem nie taki straszny, jak go malują

Jak się okazuje, uszkodzony pierścionek zaręczynowy – w przeważającej większości sytuacji – da się naprawić. Aby zmniejszyć ryzyko zniszczenia ozdoby, zwróć szczególną uwagę na jej przechowywanie. Ponadto nie noś biżuterii przez cały czas. Staraj się ją ściągać zwłaszcza podczas sprzątania, brania prysznica, a także wizyt na pływalni. Dzięki temu pierścionek, którym zostałaś obdarowana, na długo utrzyma swój naturalny blask!

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0027TB
Próba złota: 585

1 399 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: OB429BB
Próba złota: 585

2 749 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0032TS
Próba złota: 585

999 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.