Diament albo biały szafir w pierścionku zaręczynowym – co wybrać? Podpowiadamy!

Autor: Aclari
Data: 5 (3)

Zaręczyny to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej pary. Zanim jednak zadasz ukochanej to najważniejsze pytanie: czy chcesz zostać moją żoną, musisz najpierw wybrać pierścionek zaręczynowy z białego lub żółtego złota. Zastanawiasz się, czy postawić na model z diamentem, czy może zdecydować się na biały szafir, który w ostatnim czasie zyskuje coraz większe grono zwolenników? Skorzystaj z naszych podpowiedzi i dokonaj świadomego wyboru.

Biały szafir – co to za kamień?

Szafir to chyba drugi, zaraz po diamencie, najczęściej spotykany kamień w pierścionkach zaręczynowych. Zazwyczaj kojarzy się on z kolorem niebieskim – kobaltowym. Jednak w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem zakochanych cieszy się leukoszafir, czyli bezbarwna odmiana korundu. W Polsce w naturze wstępuje on na Dolnym Śląsku. W jubilerstwie często wykorzystuje się też jego syntetyczny odpowiednik, który jest niewątpliwie tańszy od diamentu.

Biały szafir jest symbolem:

  • czystości,
  • wierności,
  • prawdy,
  • miłości,
  • szczęścia.

Biały szafir kontra diament

Który z nich lepiej prezentuje się w pierścionku zaręczynowym? Na pierwszy rzut oka oba kamienie wyglądają bardzo podobnie i są trudne do odróżnienia, zwłaszcza dla laika. Warto jednak porównać kilka parametrów.

Można wykonać np. test światła. Oszlifowany diament odbija światło wpadające do jego wnętrza i migocze wszystkim kolorami tęczy, wywołując efekt tzw. ognia – iskry. Szafir zaś błyszczy pod wpływem światła, ale blask jest zdecydowanie słabszy i zupełnie biały – nawet nieco przymglony. Co ważne, diament ma możliwość odbijania światła, nawet gdy się zabrudzi. Inne kamienie szlachetne na tym tle wypadają dużo gorzej.

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0031TB
Próba złota: 585

599 PLN

Zobacz więcej

Jeśli zaś chodzi o twardość, to szafir jest drugi, zaraz po diamencie, ale trwałością dość znacznie mu ustępuje, choć podobnie, jak ten pierwszy wykazuje dużą odporność na zarysowania.

Diament czy biały szafir – na co postawić?

Oba kamienie ze względu na swoje właściwości są chętnie wykorzystywane w jubilerstwie i pięknie wyglądają oprawione w białe złoto. Wszystko zależy wiec od indywidualnych preferencji i zasobności Twojego portfela. Pierścionki zaręczynowe z diamentami są droższe, ale trwalsze. Taka biżuteria to również dobra lokata kapitału i synonim odrobiny luksu. Dlatego, jeśli chcesz podarować ukochanej wszystko, co najlepsze, postaw na klasykę, czyli biżuterię zaręczynową z brylantami. W naszej ofercie znajdziesz kilkaset wyrobów jubilerskich w zróżnicowanych cenach. Polecamy pierścionki:

Są to wyroby jubilerskie ze złota białego, żółtego oraz dwukolorowego próby 585, które wyróżniają się niepowtarzalnym wzornictwem. Proponujemy modele szerokie oraz wąskie, z jednym lub wieloma kamieniami szlachetnymi. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

A może 2 w 1?

Nie możesz się zdecydować, czy postawić na diament, czy na szafir? Nie musisz wybierać. Z pewnością spodoba Ci się biżuteria zaręczynowa z tradycyjnym niebieskim szafirem i diamentami. To jedno z najbardziej klasycznych połączeń spotykanych w jubilerstwie, które od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród osób szukających idealnego pierścionka zaręczynowego. Dlatego i u nas nie mogło zabraknąć takich propozycji.

Możesz zdecydować się na model z dwoma brylantami i szafirem zakutymi w białym, żółtym lub łączonym złocie, albo na unikatowy wzór, gdzie niebieski szafir jest otoczony 11 małymi diamentami, co pozwala jeszcze bardziej wyeksponować piękno kamienia centralnego. Wygląda to olśniewająco i nieco przypomina efekt Halo.

Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe znajdziesz w Aclari!

Mówi się, że brylanty są symbolem wiecznej miłości. Dlatego warto, aby chociaż jeden taki kamień znalazł się w pierścionku zaręczynowym, który podarujesz swojej wybrance. Najpiękniejszą biżuterię z diamentami znajdziesz w Aclari Diamonds. Chętnie łączymy w naszych projektach kilka rodzajów kamieni szlachetnych. Połączenie brylantów z szafirami, rubinami czy szmaragdami to ponadczasowa klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Chcesz się o tym przekonać? Wejdź na naszą stronę internetową lub odwiedź jeden z naszych stacjonarnych salonów. Serdecznie zapraszamy!

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0031BB
Próba złota: 585

599 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0414TB
Próba złota: 585

599 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0417ZB
Próba złota: 585

1 799 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.