Pierścionki zaręczynowe, które nie wychodzą z mody. Ponadczasowe modele w naszych kolekcjach!

Autor: Aclari
Data: 4.5 (2)

Biżuteria, która zawsze jest w modzie, pasuje na każdą okazję oraz doskonale łączy się z innymi ozdobami, to dla wielu kobiet biżuteria idealna. Jakie pierścionki zaręczynowe można uznać za ponadczasowe? Zapraszamy na krótki przegląd naszych kolekcji!

Ponadczasowy pierścionek zaręczynowy – czyli jaki?

Biżuteria, która przetrwa próbę czasu, to zawsze biżuteria szlachetna – wykonana starannie, z trwałych, wyselekcjonowanych materiałów. W zaręczynowych projektach niezmiennie królują diamenty w szlifie brylantowym oprawione w złoto próby 585. Szlif brylantowy zdecydowanie bije na głowę inne szlify i nie będzie wcale przesadą, jeśli powiemy, że stał się niepisanym symbolem zaręczyn.

Wbrew pozorom samo wzornictwo nie jest tutaj kwestią kluczową. Ponadczasowy pierścionek zaręczynowy może być klasyczny w formie, jednak nie jest to regułą. Nie zmienia to wcale faktu, że pozostaje dodatkiem uniwersalnym. Jak różnie może wyglądać taka biżuteria, pokazujemy w zestawieniu poniżej.

Solitaire: brylant, który jest w centrum uwagi

Absolutna klasyka zaręczynowych klasyków. Ten ponadczasowy wzór najczęściej opiera się na jednym diamencie oprawionym w złoto. Diament umieszczony jest centralnie w 4- lub 6-ramiennej koronie, która z kolei osadzona jest na gładkiej obrączce. Taka forma nawiązuje do legendarnych projektów Cartier i Tiffany’s z końca XIX oraz pierwszej połowy XX wieku. Pierścionki zaręczynowe typu Solitaire znajdziesz w naszej kolekcji Kartezja. Możesz wybierać spośród modeli z żółtego, białego i dwukolorowego złota. Poszczególne projekty mogą różnić się szerokością obrączki, kształtem korony oraz jej wysokością.

Większość pierścionków w tym stylu dostępnych jest zarówno w ofercie standardowej, jak i w indywidualnej. W tym drugim przypadku sam wskazujesz m.in. jakich rozmiarów diament mamy zakuć w biżuterii. Przy pomocy konfiguratora na stronie można wygodnie przeglądać aktualnie dostępne kamienie i filtrować je pod kątem wybranych parametrów: masy, czystości, koloru, szlifu, jak również symetrii, ceny.

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0031TB
Próba złota: 585

599 PLN

Zobacz więcej

Diamenty w lekkiej oprawie

Prostej, lecz niezwykle eleganckiej. Obrączkowe pierścionki zaręczynowe, zwłaszcza te wykonane z białego złota, są ponadczasowe, lekkie, nowoczesne. W odróżnieniu od biżuterii typu Solitaire w tym przypadku całkowicie rezygnujemy z kamienia centralnego. Pierścionek nie ma więc „oczka”, za to obrączka wysadzana jest małymi diamentami. Ze względu na doskonałą formę pozbawioną początku i końca w wielu kulturach to właśnie pierścionki obrączkowe uchodzą za biżuterię magiczną. Za amulet będący symbolem niekończącej się miłości.

Oczywiście pierścionki obrączkowe też nie są utrzymane w jednej konwencji. W zależności od modelu mogą się różnić:

  • kolorem złota,
  • wielkością diamentów, ich liczbą oraz ułożeniem,
  • formą samej obrączki.

Diamentowe zdobienia mogą np. tworzyć jeden lub kilka rzędów, pokrywać całą obrączkę lub jej fragment. Dużą popularnością cieszą się również asymetryczne projekty z podwójną obrączką, z których jedna jest diamentowa, druga pozostaje gładka. Taką biżuterię z powodzeniem określilibyśmy jako neoklasyczną, co jednak wcale nie ujmuje jej ponadczasowego charakteru.

Ponadczasowe z nutą vintage

Niespodzianka dla miłośniczek sentymentalnych podróży w czasie: pierścionek zaręczynowy typu Halo. Ten projekt nieprzypadkowo znalazł się w naszym zestawieniu. Celowo umieściliśmy go tutaj, aby pokazać Ci, że ponadczasowa biżuteria wcale nie musi być subtelna. W pierścionkach Halo centralny diament otoczony jest przez wiele mniejszych, które mogą układać się w przeróżne wzory. Dodatkowo górna część obrączki również zdobiona jest drobnymi kamieniami. Biżuteria w tym stylu po raz pierwszy pojawiła się właśnie w okresie Art Déco. Mimo że od tamtego czasu minęło już całe stulecie, wciąż jest w modzie – trudno o lepszy argument, który potwierdzi jej ponadczasowy charakter!

Pierścionek zaręczynowy to wyjątkowo symboliczna biżuteria

Warto więc zadbać, aby był odporny na upływ czasu i zmieniające się trendy, bo przecież nosi się go przez całe życie. Najpiękniejsze ponadczasowe pierścionki zaręczynowe czekają na Ciebie w ACLARI Diamonds – sprawdź!

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0055TB
Próba złota: 585

1 899 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0446ZB
Próba złota: 585

2 249 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0425ZB
Próba złota: 585

2 299 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.