Grawer na obrączkach. Jaki wybrać, by podkreślić symbol Waszej miłości?

Autor: Aclari
Data: 4.67 (3)

Oryginalne pierścionki zaręczynowe oraz obrączki to trend, który podbija serca kobiet. W projektach jubilerskich nie bez powodów pojawiają się więc diamenty i grawery. Te ostatnie to świetny sposób, aby zapisać w biżuterii ślubnej kawałek siebie. Co wygrawerować na obrączce? Mogą to być słowa bliskie sercu, inicjały, daty, symbole – wszystko, co wyraża parę, się tutaj sprawdzi. Zobacz, jakie grawery najczęściej wybierają zakochani!

Wyzwanie, przed którym stają młode pary

Kiedyś obrączki kojarzyły się wyłącznie z prostymi formami bez żadnych zdobień. Obecnie dzięki precyzyjnym narzędziom możliwości złotników są znacznie większe. Biżuteria ślubna nadal pozostaje ponadczasowa, jednak klasyczny design rozumiany jest dużo swobodniej. I bardzo dobrze – w końcu obrączki są pięknym symbolem, pamiątką, ale też ozdobą. Dobrze więc, aby nie tylko pasowały do pierścionka zaręczynowego, lecz także oddawały ducha związku.

W poszukiwaniu obrączek, które najlepiej podkreślają charakter pary, rzuć okiem na nowoczesne projekty jubilerskie. W kolekcjach obok żółtego złota znajdziesz złoto białe, różowe, dwukolorowe. Obrączki możesz również ozdobić diamentami albo grawerem. Co najlepiej wygrawerować na biżuterii ślubnej? Kilka pomysłów podrzucamy poniżej!

Jakie grawery najczęściej wybierają zakochani?

Wybór graweru na obrączkach ślubnych okazuje się często sporym dylematem, bo ciekawych opcji jest mnóstwo. Mogą to być imiona, romantyczne sentencje, a nawet symbole, takie jak znak nieskończoności czy współrzędne geograficzne. A może prosta grafika nawiązująca do wspólnej pasji – żaglówka, róża wiatrów, kilka nut z ulubionej piosenki? Pewnie! Im grawer bardziej spójny z Ukochanymi, tym lepiej. Zanim więc zdecydujesz się na coś konkretnego, przejrzyj trochę inspiracji!

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0440ZB
Próba złota: 585

3 879 PLN

Zobacz więcej

Romantyczne sentencje

Czy będzie to cytat z ulubionej książki, zdanie z filmu, który oglądaliście razem wiele razy, czy tytuł piosenki, którą lubicie, zależy już wyłącznie od Was. Jednym z niekwestionowanych faworytów w tej kategorii są grawery muzyczne. Napisy takie jak: All I want is you, And nothing else matters czy All you need is love, pojawiają się na ślubnej biżuterii bardzo często.

Równie dużą popularnością wśród zakochanych cieszą się proste przekazy wyrażające więcej niż tysiąc słów, np.: Kocham Cię, Te amo, Ty i ja, Only you, I choose you.

Ciekawą opcją są też dwa różne grawery, które dopiero razem tworzą spójną całość. Na jednej obrączce grawerujemy wtedy początek zdania, a na drugiej jego zakończenie, np.: Gdzie Ty… / ...tam i ja!, Kocham Cię! / Ja Ciebie też.

Imiona i data ślubu

Jeśli cenisz sobie proste rozwiązania, Wasze imiona lub inicjały plus data ślubu to dobry pomysł. Jest minimalistycznie, z klasą, a do tego… praktycznie! Taki grawer na obrączce to przy okazji świetna przypominajka o rocznicy. Docenisz go, zwłaszcza jeśli zdarza Wam się czasami zapominać o ważnych datach. Rodzaj czcionki, wielkość liter, serduszka albo inne znaki graficzne – o tym wszystkim możesz zadecydować. Aby biżuteria ślubna nabrała jeszcze więcej indywidualnego charakteru, możesz poprosić o wygrawerowanie napisów Waszym odręcznym pismem.

Z przymrużeniem oka

Romantyczne sentencje nie są do końca tym, czego szukasz? Lubicie podchodzić do siebie na luzie, a na życie spoglądać z dystansem? Postaw więc na zabawny grawer, na którego widok uśmiechniecie się wiele razy, np. napisy: Damy radę!, Umowa to umowa, Oby do jutra!, No pain no gain, Teraz już z górki.

Oczywiście to tylko kilka pomysłów, bo ogranicza Cię jedynie wyobraźnia i… liczba znaków. Standardowe grawery, które tworzymy w ACLARI, mają długość ok. 30 znaków (łącznie ze spacjami). Napis da się umieścić zarówno po zewnętrznej, jak i wewnętrznej stronie obrączek – można więc dzielić się nim z całym światem albo zachować jego treść tylko dla siebie.

Słowa bliskie Waszemu sercu

Jeszcze nie tak dawno sprawdzałeś rozmiary pierścionków zaręczynowych, a dziś wspólnie rozglądacie się już za obrączkami? Koniecznie zajrzyjcie więc do ACLARI – zamówicie tutaj najpiękniejszą biżuterię ślubną z opcją zdobienia diamentami lub grawerem. W złocie możecie wygrawerować, cokolwiek chcecie! Niech więc będzie to coś, co ma dla Was szczególne znaczenie. Skorzystajcie z gotowych pomysłów albo wymyślcie własne słowa płynące prosto z serca. Udanych poszukiwań!

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0446BB
Próba złota: 585

2 249 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0027BB
Próba złota: 585

1 399 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0417ZB
Próba złota: 585

1 799 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.