6 romantycznych miejsc na Mazurach - idealnych na zaręczyny

Autor: Aclari
Data: 4.67 (3)

MAzury 800x300

Niezależnie od tego, czy spędzicie w Krainie Tysiąca Jezior dwa dni, czy dwa tygodnie, wyjeżdżając, zawsze będziecie czuć niedosyt. Choć z każdym rokiem coraz więcej osób wybiera Mazury na cel wakacyjnych wycieczek, wciąż można tu znaleźć nieodkryte przez turystów miejsca. Zobacz, jak spędzić romantyczny, zaręczynowy weekend we dwoje na Mazurach.

 

„Mazury – cud natury!”

To hasło, które towarzyszyło Krainie Tysiąca Jezior podczas kampanii promującej region w konkursie na siedem nowych cudów świata. Mazury znalazły się w prestiżowym gronie 14 najpiękniejszych miejsc na świecie. Jesteście gotowi zobaczyć je na własne oczy?

 maruzt 003

Mazury to nie tylko raj dla miłośników sportów wodnych. Chętnie przyjeżdżają tu także zakochane pary. Malownicze krajobrazy można podziwiać na wiele sposobów – z lądu, wody lub… z powietrza. W Krainie Tysiąca Jezior dzika przyroda jest na wyciągnięcie ręki – czyste jeziora, urokliwe zatoczki, tajemnicze wyspy i piaszczyste plaże. Jeśli chcecie uniknąć wakacyjnych tłumów, wybierzcie się na Mazury poza sezonem np. na początku września, kiedy pogoda wciąż rozpieszcza lub na przełomie kwietnia i maja, gdy przyroda budzi się do życia. To miejsce, w którym można się zakochać. Idealne na zaręczynowy weekend we dwoje nad jeziorem.

 

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0567ZB
Próba złota: 585

12 499 PLN

Zobacz więcej

Zaręczyny nad jeziorem, czyli 6 pomysłów na romantyczny weekend na Mazurach

1. Zaręczyny w balonie

Zabierz ukochaną w romantyczny rejs ku… chmurom. Zobaczcie, jak wygląda Kraina Tysiąca Jezior z lotu ptaka. Gdy wzbijecie się na wysokość kilku kilometrów, uklęknij i poproś ukochaną o rękę. Czy można sobie wyobrazić bardziej romantyczne miejsce na oświadczyny? Zanim jednak rozpoczniecie podniebną przygodę, upewnij się, że przyszła narzeczona nie ma lęku wysokości!

 

2. Na łódce lub jachcie

Jegocin, Mamry, Śniardwy, Maróz, Jeziorak… – wybranie najpiękniejszego jeziora na Mazurach jest po prostu niemożliwe. To prawdziwy raj dla żeglarzy. Niektórzy nawet porównują Krainę Tysiąca Jezior do... Chorwacji! Tajemnicze wyspy i urokliwe zakątki – to wszystko zobaczycie z pokładu jachtu lub łódki. Najlepiej w blasku zachodzącego słońca. To najlepszy moment, żeby wyciągnąć zaręczynowy pierścionek z brylantem i zapytać ukochaną, czy chciałaby spędzić z Tobą resztę życia. To będzie idealne zwieńczenie romantycznego weekendu we dwoje na Mazurach.

 mazury 001

3. Na wyspie

Największe i najpopularniejsze wyspy znajdują się na jeziorach Dobskim i Mamry. Nieco mniej znaną wyspą jest Czarci Ostrów na jeziorze Śniardwy. Wyspa ma jedynie 350 metrów długości i 200 metrów szerokości. Przed wiekami była miejscem kultu lokalnych plemion – Galindów. Magię tego miejsca czuć w chwili zejścia na ląd. Przygotuj kosz piknikowy, szampana i oczywiście pierścionek zaręczynowy.

mazury 002

 

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0489ZB
Próba złota: 585

2 249 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0221BB
Próba złota: 585

2 999 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0204BB
Próba złota: 585

1 499 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2021 - JUBILER ACLARI ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.