Jak dbać o pierścionek zaręczynowy z brylantem?

Autor: Aclari
Data: 4.75 (4)

jak dbac o pierscionek 800x300

Powiedziałaś TAK, a na Twoim palcu zalśnił złoty pierścionek z brylantem – najpiękniejszy symbol Waszej miłości. Chciałabyś, żeby mimo upływu lat zawsze wyglądał tak pięknie, jak w tej chwili. Podpowiadamy, jak dbać o pierścionek zaręczynowy z diamentem.

Jak dbać o pierścionek zaręczynowy z brylantem

Pierścionek zaręczynowy narażony jest na uszkodzenia pochodzenia mechanicznego i chemicznego. Choć blask złota i diamentu sprawia, że nie możesz oderwać od niego wzroku, w niektórych sytuacjach powinnaś go ściągnąć i schować do pudełeczka. Przygotowaliśmy wskazówki, dzięki którym dowiesz się, jak dbać o pierścionek z brylantem.

 

Unikanie ryzyka powstania uszkodzeń

Złotej biżuterii z diamentami najlepiej nie zabierać na trening czy na basen. Zetknięcie z chlorowaną wodą, silny ucisk lub przypadkowe zderzenie z przyrządem do ćwiczeń może skończyć się fatalnie. Oprócz powstania przebarwień i trudnych do usunięcia rys istnieje duże ryzyko wypadnięcia diamentu. Jeśli nie masz możliwości pozostawienia pierścionka w domu, zostaw go w szatni w zamkniętej na klucz szafce, lub poproś obsługę siłowni lub klubu fitness o jego przechowanie.

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0405BB
Próba złota: 585

1 199 PLN

Zobacz więcej

Odłóż pierścionek w bezpieczne miejsce, zanim weźmiesz się za domowe porządki. Niektóre środki czyszczące mogą powodować odbarwienia, a silniejsze detergenty – nawet pęknięcie lutów w pierścionku.

Odkładaj pierścionek do pudełeczka także podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Tłuste plamy po kremach lub balsamach spowodują zmatowienie jego powierzchni.

Zawsze ściągaj pierścionek przed pójściem spać. Bądź ostrożna przy zdejmowaniu! Nigdy nie ciągnij pierścionka za koronę z kamieniem, lecz chwyć za boki i delikatnie pozwól mu przejść przez staw palca.

 jak dbac o pierscionek 02 800x450

Czyszczenie i konserwacja

Pierścionek zaręczynowy, tak jak każda biżuteria, wymaga właściwej pielęgnacji. Wiele pań zastanawia się, jak dbać o białe złoto, którego popularność stale rośnie. Drobne zabrudzenia lub tłuste plamy po kremach czy balsamach możesz usunąć, korzystając z domowych sposobów. Pierścionek wykonany ze złota zanurz w misce z ciepłą, ale nie gorącą wodą z dodatkiem łagodnego detergentu – na przykład mydła lub płynu do naczyń i zostaw na około 15-20 minut. Po tym czasie przetrzyj go delikatnie za pomocą miękkiej ściereczki. Następnie opłucz i pozostaw do wyschnięcia. Jeżeli w pierścionku zakute są kamienie szlachetne takie jak brylanty, nie zanurzaj go w całości, lecz delikatnie przetrzyj zabrudzone miejsca za pomocą ściereczki zanurzonej w wodzie z lekkim detergentem. Nie korzystaj z narzędzi, które mogą porysować powierzchnię pierścionka. Możesz użyć bardzo miękkiej szczoteczki do zębów z dodatkiem delikatnego mydła.

Pamiętaj, żeby do czyszczenia pierścionka nie używać produktów zawierających chlor lub aceton, ponieważ pierścionek w zetknięciu z tymi substancjami może ulec odbarwieniu. Aby zapewnić biżuterii jak najlepszą ochronę, korzystaj ze specjalnych płynów i emulsji. Do polerowania pierścionka używaj wyłącznie ściereczek polerskich, ponieważ włókna o chropowatej strukturze mogą powodować zarysowania na jego powierzchni.

Jeśli chcesz, żeby złoto i diamenty zakute w pierścionku zachowały swój pierwotny blask, oddaj go w ręce profesjonalisty! Jubiler oczyści pierścionek, sprawdzi, czy na jego powierzchni nie ma rys i naprawi ewentualne uszkodzenia. Podpowie także, jak dbać o pierścionek zaręczynowy z diamentem. Jeśli nosisz pierścionek na co dzień, powinnaś oddać go do odświeżenia raz na pół roku.

Odpowiednie przechowywanie

Tak samo, jak regularne czyszczenie pierścionka, ważne jest jego odpowiednie przechowywanie. Po zdjęciu zawsze odkładaj pierścionek do pudełeczka z aksamitną wyściółką. Nigdy nie trzymaj go razem z inną biżuterią, aby nie doprowadzić do powstania rys i uszkodzeń. Przechowuj pierścionek w miejscu niedostępnym dla dzieci. Jeśli masz w domu pupila, trzymaj biżuterię w szafce zamykanej na klucz.

Odpowiednia pielęgnacja pierścionka i właściwe przechowywanie pozwolą uniknąć powstawania rys i przebarwień. Dbaj o pierścionek każdego dnia. Dzięki temu, mimo upływu czasu, będzie wyglądać tak samo, jak w dniu, w którym powiedziałaś TAK.

jak dbac o pierscionek 03 800x450

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0439ZB
Próba złota: 585

2 699 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0495ZB
Próba złota: 585

1 379 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: OB429ZB
Próba złota: 585

2 749 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.