Obrączki ślubne - jak wybrać

Autor: Aclari
Data: 4.67 (3)

jak wybrac obraczki slubne 800x301

Myślisz, że wybór obrączki to prościzna? Obrączki ślubne będą towarzyszyć Wam całe życie. Nie jest to zwykły złoty pierścień. Przed Wami czeka trudny wybór kruszcu, jego koloru, szerokości i wyprofilowania. Aby być pewnym swojej decyzji, powinieneś zapoznać się z opcjami, które na Was czekają. Dowiedz się jakie znaczenie w wyborze obrączki ma Wasz styl życia, budowa ciała, czy cechy innej biżuterii, jaką wybieracie na co dzień. Ten artykuł z pewnością pomoże Ci zawęzić wybór oraz zachęci do dyskusji z partnerem na temat czekającej Was decyzji. Dzięki perfekcyjnie dopasowanej obrączce już zawsze z zadowoleniem będziecie spoglądać na tę najważniejszą pamiątkę Waszego ślubu. Koniecznie sprawdź, jak dokonać właściwego wyboru!

 Obrączki ślubne. Jak wybrać?

Obrączki ślubne to najpiękniejsza i najtrwalsza pamiątka wyjątkowego momentu w Waszym wspólnym życiu – dnia ślubu. Rozpoczynacie wspólną przyszłość. Ślubujecie przed sobą wspólną wieczność. Wybór, że będziecie razem już zawsze, jest ważną decyzją. Jednak należy pamiętać, że ta wspaniała biżuteria, będzie towarzyszyć Wam przez ten cały czas. Obrączki ślubne, które zakładacie sobie nawzajem na dłonie już na ślubnym kobiercu, są symbolem waszego pięknego początku. Decyzja dotycząca pierścionka zaręczynowego oraz Waszych wspólnych zaślubin były dopiero początkiem! Ze względu na to, że obrączki będziecie nosić codziennie, powinien być to przemyślany wybór. Bądźcie pewni swojej decyzji. Aby uczynić wybór  obrączek łatwiejszym, warto, abyście zwrócili uwagę na kilka informacji na ich temat.

Obrączki ślubne z różowego złota

Model: OB136RB
Próba złota: 585

od 932 PLN

Zobacz więcej

 Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek ślubnych?

Czekający Was wybór obrączek wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Nie jest to jedynie zwykłe złote kółeczko noszone na palcu. Są one nie tylko symbolem Waszej miłości, ale pełnią również funkcje estetyczne. Jednak obrączki ślubne powinny być nie tylko piękne, ale również praktyczne. Podczas poszukiwania najlepszej obrączki ślubnej należy rozważyć dostępne opcje. Niezależnie od tego, czy preferujesz obrączki klasyczne, czy wolisz coś współczesnego, powinieneś zapoznać się z różnymi wzorami oferowanych na rynku obrączek. Obrączki ślubne dopasowuje się nie tylko pod względem rozmiaru, ale również ich szerokości, wyprofilowania, koloru, czy też obecności grawerowanego napisu lub osadzonych diamentów.

jak wybrac obraczki slubne 01 800x450

 Jak kruszec obrączki wpływa na resztę biżuterii?

Obrączka powinna pasować nie tylko do gustu pary młodej, ale również do reszty biżuterii, która jest wybierana na co dzień. Obrączka ślubna najczęściej towarzyszy pierścionkom zaręczynowym na kobiecej dłoni. Warto przyjrzeć się metalowi szlachetnemu, z którego wykonany jest pierścionek zaręczynowy. Zalecane jest kupno obrączek z podobnego kruszcu jak pierścionek zaręczynowy. Oba pierścionki będą zużywały się w tym samym tempie, a w przypadku noszenia obu pierścieni na jednym palcu (lub na sąsiednich), będą one na siebie oddziaływać z identyczną siłą. Różnica twardości kruszców mogłaby doprowadzić do niszczenia jednego pierścienia przez drugi. Jeżeli kobieta ma zamiar nosić pierścionek zaręczynowy na tym samym palcu, co obrączkę, należy zwrócić uwagę, żeby obrączka nie była zbyt szeroka. Noszenie dwóch szerokich pierścionków może okazać się bardzo niewygodnym rozwiązaniem. Szerokość pierścionków na jednym palcu powinna być podobna. Zapewni to lepszą kondycję obu pierścieni oraz ich dłuższą wytrzymałość.

 Jak dopasować kolor obrączki do reszty biżuterii?

Wybór materiału może zostać ułatwiony, jeżeli zwrócicie uwagę na kolor metalu, z którego wykonana jest Wasza ulubiona biżuteria, czy zegarki noszone na co dzień. Złote obrączki mogą być żółte, różowe lub białe. Sam kolor obrączki to kwestia gustu. Jednakże białe obrączki mogą być wykonane nie tylko z białego złota, ale również z platyny i warto wtedy porównać te kruszce. Żółte złoto jest cenione przede wszystkim ze względu na swój tradycyjny wygląd. Złote obrączki o żółtym odcieniu nigdy nie wyjdą z mody. Jest to najbardziej popularny od wielu lat wybór. Platyna jest droższa i trwalsza od białego złota, jest traktowana jako kruszec symbolizujący trwałość miłości. Wybierana jest również przez osoby cierpiące na alergię, ponieważ w obrączkach platynowych nie znajduje się domieszek złota.

 Jak sprawdzić czy obrączka będzie wygodna?

Przed zakupem obrączki warto zapoznać się z różnymi wersjami ich wyprofilowania. Obrączki mogą mieć profil płaski, wklęsły, zaokrąglony lub płaski fazowany. Warto jest je przymierzyć i sprawdzić, która najlepiej sprawdza się na Twojej dłoni. Najczęściej polecane są obrączki o profilu zaokrąglonym, ze względu na to, że nie krzywdzi ona wtedy pozostałych palców przy pracy dłońmi, oraz łatwo się je zakłada i zdejmuje. Należy przekonać się, które wyprofilowanie jest najbardziej komfortowe dla Was. Istotne jest zwrócić uwagę na krawędzie obrączek, a przy ich zamawianiu spytać się, czy istnieje możliwość ich wykonania z zaokrąglonymi brzegami, co na pewno zwiększy komfort ich noszenia. Wyprofilowanie obrączki w połączeniu z jej szerokością znacząco wpływa na wygląd i komfort użytkowania pierścionka. Przy dopasowaniu szerokości i wyprofilowania obrączki zwróć również uwagę na swój styl życia. Jeżeli często pracujesz w ten sposób, że brud mógłby z łatwością wchodzić pod obrączkę, wybierz te o profilu płaskim.

jak wybrac obraczki slubne 02 800x450

 Obrączki wyjątkowe - czyli słowo o grawerowaniu i brylantach.

Jeżeli chcielibyście, aby wasze obrączki były prawdziwie oszałamiające, warto zainwestować w obrączki z diamentami lub grawer na obrączkach. Grawerowane imiona, daty lub cytaty po wewnętrznej stronie obrączek mogą być dla Was wspaniałym dodatkiem, dzięki któremu klasyczne obrączki staną się niepowtarzalne. Obrączki z brylantami to wspaniały wybór dla osób poszukujących nowoczesnego rozwiązania. Obrączki z diamentami zyskują ze względów wizualnych, ale to wcale nie znaczy, że stają się niewygodne. Jeżeli diamenty usadowione są w kanale wyżłobionym w metalu, będą miały one naturalną ochronę przed uszkodzeniami, a przede wszystkim nie będą przeszkadzały innym palcom na dłoni. Diamenty na obrączkach dodają im elegancji, ale również obrączka taka staje się jaśniejsza. Odbijające się od diamentów światło zwraca na siebie uwagę, dzięki czemu Wasze obrączki nigdy nie zostaną zignorowane i niezauważone. Brylanty wyglądają olśniewająco na obrączkach wykonanych z białego złota lub platyny.

 Szerokość obrączki na Twoją miarę.

Przed zakupem obrączki warto przymierzyć ich różne szerokości i przyjrzeć się jak prezentują się na naszych palcach. Drobniejsze dłonie zazwyczaj wyglądają lepiej z węższymi obrączkami i odwrotnie. Podczas wybierania szerokości obrączki należy zwrócić również uwagę na to, czy jest w niej wygodnie, ponieważ bardzo szerokie obrączki często mocno zmniejszają komfort ich noszenia.

 Porozmawiajcie wspólnie o obrączkach.

Z czasem powstają nowe trendy, a ilość wzorów obrączek rośnie. Warto spędzić trochę czasu na poznawaniu opcji oraz rozmowie z partnerem na temat Waszych gustów i preferencji. Zachęcamy Was do dyskusji i podejmowania wspólnej decyzji, która zagwarantuje Wam wybór, z którego będziecie zadowoleni. Obrączki ślubne muszą być nie tylko ładne, ale również praktyczne i komfortowe. Koniecznie wybierzcie takie obrączki, które sprawdzą się w każdej sytuacji i które z przyjemnością będziecie nosić na dłoni, każdego dnia wspominając wyjątkowy moment Waszego ślubu.

Sprawdź również

Obrączki ślubne z żółtego złota

Model: OB138ZB
Próba złota: 585

od 1 226 PLN

Zobacz więcej

Obrączki ślubne z różowego złota

Model: OB141RB
Próba złota: 585

od 1 585 PLN

Zobacz więcej

Obrączki ślubne z żółtego złota

Model: OB135ZB
Próba złota: 585

od 931 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.