Romantyczne miejsca na zaręczyny w Polsce

Autor: Aclari
Data: 4.67 (3)

romantyczne miejsca na zareczyny 800x300Zaręczyny na głębokości 100 metrów lub… 200 metrów nad ziemią. W chińskim ogrodzie lub w zamkowej komnacie. Aby zorganizować wyjątkowe zaręczyny, wcale nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec świata! Odkryj najbardziej romantyczne miejsca na oświadczyny w Polsce.

Zaręczynowa mapa Polski, czyli 10 wyjątkowych miejsc na zaręczyny

 

1. Kopalnia Soli w Wieliczce

Kopalnia Soli w Wieliczce to nie tylko jedna z największych atrakcji turystycznych naszego kraju, ale także wspaniałe miejsce na romantyczne oświadczyny. Warto wiedzieć, że kopalnia W 2007 roku została uznana za jeden z 7 cudów Polski. Liczy 9 poziomów i ma głębokość 327 metrów, co oznacza, że zmieściłaby się w niej Wieża Eiffla lub trzy Statuy Wolności! Podziemne jeziora i kaplice, tajemnicze wnęki i kręte korytarze oraz… pierścionek zaręczynowy emanujący nieziemskim blaskiem. Jesteście gotowi przeżyć najbardziej emocjonującą chwilę w Waszym życiu w tak niezwykłym otoczeniu? (Kopalnia.pl)

 

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0410BB
Próba złota: 585

599 PLN

Zobacz więcej

2. Sky Tower we Wrocławiu

 Planujesz zaręczyny w chmurach? Zabierz ukochaną do Wrocławia. To wyjątkowe miejsce na oświadczyny w Polsce. Na 49. piętrze wieży Sky Tower na wysokości 212 metrów Waszym oczom ukaże się zapierająca dech w piersiach panorama miasta. Piękniejszy może być tylko widok… wymarzonego pierścionka zaręczynowego z brylantem (Skytower.pl).

 

3. Zamek Książ

 Zamek Książ położony na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego to jedna z największych warowni nie tylko na terenie Polski, ale całej Europy. Historia zamku sięga XIII wieku. Nic dziwnego, że nazywany jest Perłą Dolnego Śląska. Ponad 400 sali i komnat wciąż skrywa wiele tajemnic… Czy możesz sobie wyobrazić bardziej romantyczne miejsce na zaręczyny? Gdy upadniesz na kolano i wyciągniesz pierścionek z diamentem, Twoja narzeczona poczuje się jak prawdziwa księżniczka (Zamek Książ).

 

4. Park Oliwski w Gdańsku

 Ten zabytkowy park, którego początki sięgają XV wieku, położony nad Potokiem Oliwskim zachwyca o każdej porze roku. Wiosną i latem rozkwita zielenią, jesienią tonie w żółtych i czerwonych barwach, a zimą, dzięki świątecznym iluminacjom, nabiera bajkowego charakteru. To wymarzone miejsce na zaręczyny w północnej Polsce (Park Oliwski).

 

5. Ogród Chiński w Łazienkach Królewskich w Warszawie

 To propozycja nie tylko dla miłośników dalekowschodnich klimatów. Pawilon Chiński symbolizuje pierwiastek męski, a Altana Chińska pierwiastek żeński. Kamienny mostek między nimi nawiązuje do drogi mlecznej. To piękna metafora kosmicznej wręcz mocy miłości i nierozłączalności kobiety i mężczyzny. Wcale nie musicie wyjeżdżać daleko, aby poczuć powiew egzotyki (Ogród Chiński).

 

6. Bulwar Filadelfijski w Toruniu

 Toruń to miasto, które na stałe zagościło na zaręczynowej mapie Polski. Romantyczny spacer warto rozpocząć od Rynku Staromiejskiego. Znajdziecie tu najsłynniejszy w całym kraju Pomnik Mikołaja Kopernika, Dwór Artusa i urokliwe kamieniczki. Na bulwar warto dotrzeć o zachodzie słońca! W tak przepięknej scenerii wystarczy tylko podarować ukochanej pierścionek zaręczynowy. Już jako narzeczeni możecie wybrać się na rejs po Wiśle lub udać się na romantyczną kolację w jednej z restauracji znajdujących się na pływających barkach (Bulwar Filadelfijski).

 

7. Ulica Mariacka w Gdańsku

 To jedna z najbardziej urokliwych gdańskich uliczek. Zrekonstruowane po wojnie kamienice i kamienne przedproża doskonale oddają klimat dawnej zabudowy miasta. To magiczna uliczka, na której oprócz zakochanych par można spotkać także sprzedawców bursztynu i lokalnych artystów. W powietrzu czuć klimat artystycznej bohemy, a ceglane budowle i przyćmione światło tworzą idealny klimat, by zadać to najważniejsze pytanie (ul. Mariacka)

 

8. Szlak Orlich Gniazd w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

 To propozycja dla miłośniczek pieszych wędrówek. Szlak o długości ponad 160 kilometrów przebiega przez dwa województwa: małopolskie i śląskie. Co Was czeka po drodze? Napotkacie malownicze wapienne skały i romantyczne ruiny średniowiecznych warowni położone na wzgórzach, z których rozciąga się malowniczy widok na Jurę Krakowsko-Częstochowską. W samym sercu Ojcowskiego Parku Narodowego  mieści się majestatyczny Zamek na Pieskowej Skale i słynna Maczuga Herkulesa. Przekonaj się, że w Polsce wciąż jest wiele wyjątkowych i nieodkrytych przez turystów miejsc na zaręczyny (Szlak Orlich Gniazd).

 

9. Rynek w Zamościu

 Zamość to prawdziwa perełka architektoniczna południowo-wschodniej Polski. Sercem miasta jest rynek, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wiosną i latem tętni życiem do późnych godzin nocnych, a zimą zostaje przyozdobiony bajecznymi świątecznymi iluminacjami. To szalenie romantyczne, a za razem oryginalne miejsce na oświadczyny! (Rynek Wielki)

 

10. Schronisko na Szczelińcu

 To wyjątkowe schronisko położone jest na wysokości 905 m n.p.m. w Sudetach Środkowych. Mieści się w malowniczym budynku zbudowanym w 1845 w stylu tyrolskim. Z punktu widokowego przed wejściem roztacza się fantastyczna panorama, z której możemy podziwiać Karkonosze, Góry Sowie oraz czeskie Broumovskie Ściany (Schronisko na Szczelińcu).

Fajne miejsca na zaręczyny można znaleźć w całej Polsce – od morza aż po szczyty naszych malowniczych gór, od dużych miast stołecznych do nieodkrytych urokliwych zakątków świata natury i historii. 

 

Zakochana para w górach

Źródło zdjęcia: Pexels.com

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0407BB
Próba złota: 585

649 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0417BB
Próba złota: 585

1 799 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0495ZB
Próba złota: 585

1 379 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.