Zaręczyny na weselu – tak czy nie?

Autor: Aclari
Data:

zareczyny na weselu800x300

Czy zaręczyny na weselu to dobry pomysł? Jak je zorganizować, żeby nie skraść wieczoru Parze Młodej? Podpowiadamy, jak ze smakiem przygotować niespodziankę na oświadczyny.

Zaręczyny na weselu –
jak je zorganizować?

Zbliża się ślub Twojego brata lub najlepszego kumpla, a Ty szukasz pomysłu na oryginalne oświadczyny? Zastanawiasz się, czy zaręczyny na weselu to dobry pomysł? Podpowiadamy, kiedy warto je zorganizować i jak zrobić to ze smakiem.

Zaręczyny na weselu – plusy

Planujesz zaręczyny podczas wesela brata, kuzyna lub najlepszego kumpla? Przygotuj niespodziankę dla ukochanej, ale nie dla Pary Młodej! W szczerej rozmowie opowiedz im o swoim pomyśle, ale nie naciskaj! Musisz być przygotowany na to, że Młodzi Ci odmówią i mają do tego święte prawo. Upewnij się, że Para Młoda nie będzie miała do Was wyrzutów, że „skradliście” część ich wielkiego dnia.

Przede wszystkim możesz być pewny, że Twoja ukochana niczego nie będzie się spodziewać. Jeśli na liście gości weselnych są członkowie Waszych rodzin lub najbliżsi znajomi, tuż po zaręczynach będziecie mogli cieszyć się szczęściem w gronie tych, którzy są dla Was najważniejsi.

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota P0489ZB

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0489ZB
Próba złota: 585

2 249 PLN

Zobacz więcej

Nie musisz się martwić o oprawę zaręczyn. Romantyczne dekoracje, eleganckie stroje, nastrojowa muzyka i wyśmienity poczęstunek – wszystko będzie gotowe. Wystarczy, że będziesz miał przy sobie  złoty pierścionek z brylantem i wyciągniesz go w odpowiednim momencie…

Zanim jednak zaczniesz organizować to wielkie wydarzenie, upewnij się, że Twoja ukochana jest gotowa na ten krok i na pewno usłyszysz upragnione TAK.

 zareczynt na weselu 001

Oświadczyny na weselu – minusy

Zaręczyny podczas wesela mają też kilka minusów. Przez chwilę to Wy znajdziecie się w centrum uwagi. To może nie spodobać się Parze Młodej – mimo wcześniejszych deklaracji, mogą poczuć się rozżaleni, że skradliście im ich wielki dzień.

Upewnij się także, że przyszła narzeczona marzy o spektakularnych zaręczynach. Jeśli nie – może poczuć się skrępowana lub zarzucić Ci… „pójście na łatwiznę”. Może też nie czuć się dobrze jako „druga Panna Młoda”. Zastanów się, jakie są jej marzenia i oczekiwania. Jeśli jeszcze nie wiesz, spróbuj subtelnie nakierować rozmowę na ten temat lub zapytaj o radę np. jej najlepszą przyjaciółkę.

Jak zorganizować zaręczyny na weselu?

1. Podczas oczepin

Rzucanie muchą i welonem – to najpopularniejsza zabawa weselna, która rozpoczyna oczepiny. Panna Młoda siada na krześle z zawiązanymi oczami, a wokół niej zbierają się wszystkie panie „stanu wolnego”. Ta, która złapie welon lub bukiet będzie nową Panną Młodą i zgodnie z tradycją za rok wyjdzie za mąż. Zabawa wygląda analogicznie w przypadku Pana Młodego – do walki o muchę lub krawat stają wszyscy obecni na sali kawalerowie.

Możesz uciec się do małego podstępu i poprosić Parę Młodą, aby skierowała muchę w Twoją stronę, a welon – w stronę Twojej partnerki. Jeśli się uda – zostaniecie nową Parą Młodą i na chwilę przejmiecie jej „obowiązki”. Zatańczycie też wspólny taniec, podczas którego możesz poprosić ukochaną o rękę. Tego na pewno nie będzie się spodziewać!

zareczynt na weselu2

2. W fotobudce

Można śmiało powiedzieć, że fotobudka jest jednym z… najczęstszych weselnych gości. Zdjęcia w śmiesznych czapkach lub przebraniach to doskonała weselna pamiątka. W tajemnicy przygotuj napis: „Wyjdziesz za mnie?” i zaproś przyszłą narzeczoną do wspólnego zdjęcia. Tuż przed jego wykonaniem wyciągnij kartonik z napisem i pierścionek zaręczynowy. Fotobudka uwieczni niedowierzanie i zachwyt w oczach Twojej partnerki. To nie tylko pomysł na oryginalne zaręczyny, ale także fantastyczna pamiątka z tego wyjątkowego dnia.

Zaręczyny na weselu – tak czy nie?

Podsumujmy: oświadczyny na weselu – tak, ale tylko za zgodą Państwa Młodych. Pamiętaj, żeby nie wywierać na nich niepotrzebnej presji – to ich wielki dzień i mają prawo przeżyć go tak, jak chcą. Jeżeli z radością przystaną na Twoją propozycję, możesz szykować wielką niespodziankę. Jeżeli nie – na pewno znajdziesz inną, równie wyjątkową okazję, aby wręczyć ukochanej pierścionek zaręczynowy.

 

2020 - ACLARI - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.