Zaręczyny w wigilię Bożego Narodzenia czy w sylwestra?

Autor: Aclari
Data: 4.83 (6)

nowy rok800x300Zimowa aura sprzyja romantycznym uniesieniom. Wykorzystaj ją! Gdy już ucichnie gwar świątecznych przygotowań, po domu rozchodzi się zapach domowego ciasta oraz dźwięki znanych od dziecka melodii… a może po wspólnym odliczaniu ostatnich sekund starego roku, gdy nad Waszymi głowami rozbłyśnie blask tysięcy fajerwerków? Zaręczyny w święta czy w sylwestra? Kiedy się oświadczyć? Podpowiadamy!

1. Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku –
zaręczyny w wigilię

Wigilia świąt Bożego Narodzenia to szczególny dzień, w którym nie tylko „gasną wszelkie spory”. To także czas wspomnień i refleksji, kiedy na nowo odkrywamy, jak ważna jest dla nas rodzina i jak wiele jej zawdzięczamy. Wigilijny wieczór ma w sobie wiele magii – każdego roku o tej porze ponownie znajdujemy w sobie dziecięcą radość. To także dzień, w którym spełniają się marzenia. Te mniejsze i te większe. Te na chwilę i te na całe życie… Oto kilka sprawdzonych pomysłów na zaręczyny w święta Bożego Narodzenia.

Uroczysta kolacja wigilijna w domu przyszłej narzeczonej będzie doskonałą okazją, aby zadać to najważniejsze w życiu pytanie. Jak wybrać najlepszy moment? Jeśli rodzina Twojej wybranki szczególnie pielęgnuje tradycję, po przełamaniu się opłatkiem i świątecznej kolacji wstań i powiedz, że chciałbyś coś ogłosić. Uklęknij przed ukochaną i zapytaj, czy zostanie Twoją żoną. Gdy powie TAK, zwróć się do jej rodziców z oficjalną prośbą o rękę córki. Pamiętaj o kwiatach dla narzeczonej oraz przyszłej teściowej. Jeżeli Wasze rodziny nie spędzają jeszcze świąt razem, następnego dnia możecie zaaranżować spotkanie obu rodzin, aby wspólnie świętować i podjąć najważniejsze decyzje dotyczące ślubu i wesela.

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0404ZB
Próba złota: 585

899 PLN

Zobacz więcej

2. Pierścionek ukryty w… bombce

Jeśli chcesz zaskoczyć ukochaną niebanalnym pomysłem, włóż pierścionek zaręczynowy do pudełka przypominającego bombkę i powieś w widocznym miejscu na choince. Poproś, aby podeszła do drzewka i sprawdziła, co kryje się w środku bombki, którą jej wskażesz. Gdy ostrożnie uniesie wieczko, jej oczom ukaże się wymarzony pierścionek zaręczynowy. Wtedy klęknij i poproś ją o rękę. Gdy usłyszysz TAK, delikatnie wsuń pierścionek na jej palec. Jesteście zaręczeni!

zareczyny w sylwestra 01 800x450

 3. Zaręczyny pod jemiołą

Powieś w domu gałązkę jemioły i poproś ukochaną, aby podeszła do Ciebie i zgodnie z tradycją dała Ci całusa. Przyciągnij ją delikatnie do siebie, pocałuj i wyciągnij pudełko z pierścionkiem zaręczynowym, pytając: czy wyjdziesz za mnie? Takie zaręczyny w święta Bożego Narodzenia są bardzo proste do zorganizowania i szalenie romantyczne!

4. Nieoczekiwany prezent

W tym roku przejmujesz rolę świętego Mikołaja i rozdajesz prezenty całej rodzinie. Gdy pod choinką zostanie już tylko jedno, wielkie pudło, prosisz ukochaną, żeby otworzyła prezent. Obserwujesz jak z niecierpliwością rozrywa papier, podnosi wieczko i wyjmuje… następne pudełko. Otwiera je i wyjmuje… jeszcze mniejsze i mniejsze, aż w końcu na samym dnie znajduje maleńkie pudełeczko, w którym może zmieścić się tylko pierścionek zaręczynowy z diamentem.

 zareczyny w sylwestra 02 800x450 

5. Napis na śniegu

Jeśli planujesz oświadczyny w wigilię, ale chcesz zapewnić sobie i ukochanej odrobinę prywatności, po kolacji wigilijnej zabierz ją do ogrodu rozświetlonego świątecznymi dekoracjami. Nieco wcześniej przygotuj napis na śniegu lub ogromne serce, w którego środku będzie czekał pierścionek zaręczynowy.

6. Jaki Nowy Rok, taki cały rok –
oświadczyny w sylwestra

3…2…1… Nowy Rok! Wielkie odliczanie, szampan, fajerwerki, wiwaty i… pierścionek. Podajesz go ukochanej, opadając na kolano. Czujecie, że czas nagle stanął w miejscu. Widzisz blask pierścionka odbijający się w jej oczach i w uśmiechu, gdy wypowiada słowo, na które czekałeś. Zaręczyny w sylwestra przypadną do gustu dziewczynie odważnej, pewnej siebie, mającej głowę pełną szalonych pomysłów. Symbolicznie wkroczycie w nadchodzący rok jako narzeczeni.

7. Zaręczyny w sylwestra
– tylko we dwoje

Jeśli jednak chcielibyście świętować tę szczególną chwilę tylko we dwoje, zarezerwuj nocleg w hotelu z widokiem na ośnieżone górskie szczyty lub miasto skąpane w morzu świateł. Zanim wybije północ, wyjdźcie na balkon, a gdy na niebie rozpocznie się wyjątkowy, noworoczny spektakl, podaruj ukochanej pierścionek, szepcząc do ucha: „Wyjdziesz za mnie?”. W tym czasie do pokoju po cichu wejdzie kelner, zostawiając na łóżku okazały bukiet kwiatów i butelkę szampana. W taką noc dzieją się magiczne rzeczy…

Decydując się na oświadczyny w sylwestra, każdego 31 grudnia możecie hucznie świętować rocznicę zaręczyn. Początek roku to czas postanowień, Wy już macie pierwsze i najważniejsze – powiedzieć sobie TAK! Bez względu na to, jaką chwilę wybierzesz na te najpiękniejsze słowa, upewnij się, że towarzyszyć im będzie najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy. A jeśli potrzebujesz wskazówek jak kupić pierścionek zaręczynowy, zapraszamy do lektury artykułu na ten temat

 zareczyny w sylwestra 03 800x450

 

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0445ZB
Próba złota: 585

2 449 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0032TS
Próba złota: 585

999 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: OB429ZB
Próba złota: 585

2 749 PLN

Zobacz więcej
 

 

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.