Weekend w Rzymie dla dwojga – jak zorganizować włoskie zaręczyny?

Autor: Aclari
Data:

weekend w rzymie dla dwojga 800x300

Szukasz idealnego miejsca na zaręczyny? Zabierz ukochaną w romantyczną podróż do Wiecznego Miasta. Słynne schody Hiszpańskie, Most Miłości, a może Fontanna, która spełnia życzenia? Oto 8 znanych i mniej znanych miejsc na zaręczyny w Rzymie.

Rzym – światowa stolica zakochanych

Rzym to bezdyskusyjnie jedno z najbardziej romantycznych miast na świecie. Wieczne Miasto bywa nazywane kolebką cywilizacji. To miejsce, w którym nowoczesność doskonale współgra z tradycją, które zachwyca wspaniałymi zabytkami, romantycznymi skwerami, parkami, uliczkami i tarasami widokowymi oraz… uniwersalnym językiem miłości!

8 najbardziej romantycznych miejsc na zaręczyny w Rzymie

1. Schody Hiszpańskie

To miejsce, które nie bez powodu znajduje się na liście największych atrakcji Rzymu! Imponujące rokokowe schody prowadzą do XVI-wiecznego kościoła Trinita dei Monti. Czy wiesz, że co roku odbywają się tutaj pokazy mody? Wiosną schody zostają przyozdobione kwiatowymi dekoracjami, a w okresie Bożego Narodzenia znajduje się na nich szopka. To doskonałe miejsce do zaręczyn! Gdy właśnie tu wręczysz ukochanej pierścionek zaręczynowy, możesz usłyszeć tylko jedną odpowiedź: TAK!

schody 800x450

2. Taras widokowy Colle del Gianicolo

W Wiecznym Mieście jest wiele tarasów widokowych, ale taki jest tylko jeden! Z Colle del Gianicolo rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Rzym.

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota P0194ZB

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0194ZB
Próba złota: 585

2 999 PLN

Zobacz więcej
To świetne miejsce na oświadczyny – zwłaszcza o wschodzie lub zachodzie słońca – i punkt obowiązkowy podczas weekendu w Rzymie dla dwojga.

3. Plac Campo de’Fiori

Czy wiesz, że nazwa Campo de’Fiori oznacza pole kwiatów? W średniowieczu na miejscu placu kwitła… łąką. W centrum znajduje się pomnik Giordano Bruno – włoskiego filozofa i teologa epoki renesansu. To jedno z ulubionych miejsc spotkań mieszkańców i turystów, zwłaszcza wieczorami.

plac 800x450

4. Fontanna di Trevi

To jedna z najpiękniejszych fontann świata. Legenda głosi, że jedna moneta wrzucona do fontanny ma zapewnić powrót do Rzymu, dwie – płomienny romans, a trzy – rychły ślub… Czy można sobie wyobrazić lepszą wróżbę? Warto wiedzieć, że pieniądze wyławiane z fontanny są przeznaczane na utrzymanie zabytków i potrzeby najuboższych mieszkańców Rzymu. To tu została nakręcona najsłynniejsza scena jednego z kultowych włoskich filmów „La Dolce Vita” w reżyserii Federico Felliniego z 1960 roku.

5. Koloseum

To jeden z najważniejszych symboli Wiecznego Miasta. Od 2007 roku znajduje się na liście nowych Siedmiu Cudów Świata. Koloseum o zmierzchu wygląda bajecznie! A złoty pierścionek z brylantem zalśni w blasku księżyca. To miejsce, które koniecznie musi się znaleźć na Waszej liście, jeśli planujecie weekend w Rzymie dla dwojga.

coloseum 800s450

6. Most Ponte Milvio

Zaręczyny we Włoszech? Tylko tutaj! Most od wielu lat przyciąga zakochane pary z całego świata. Zgodnie ze zwyczajem przyszli narzeczeni zawieszają na nim kłódki miłości, a kluczyk wrzucają do Tybru jako symboliczne przypieczętowanie nierozerwalności uczucia.

most 800x450

7. Giardino degli aranci – Ogród Pomarańczowy

To jedno z najbardziej magicznych miejsc w Rzymie. Ogród zaprojektował w 1932 roku jeden z najbardziej utalentowanych architektów swojej epoki – Raffaele de Vico. Drzewka pomarańczowe dodają ogrodowi wyjątkowego uroku. Z tarasu widokowego rozciąga się wspaniały widok na miasto i rzekę Tyber. To wspaniałe miejsce na oświadczyny w Rzymie.

8. Jarmark bożonarodzeniowy Mercato Monti

Do Rzymu warto się wybrać niezależnie od pory roku, nawet zimą. Na jarmarku zdobędziesz dla swojej ukochanej oryginalny upominek. Znajdziesz tu wspaniałe wyroby włoskich rzemieślników i artystów; bożonarodzeniowe, ręcznie wyrabiane ozdoby i lokalne przysmaki. Jarmark można odwiedzić przez cały grudzień. Tu poczujecie prawdziwą magię świąt i… magię miłości!

2020 - ACLARI - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.