Co robić, gdy zgubisz pierścionek zaręczynowy?

Autor: Aclari
Data: 4.8 (5)

gdy zgubisz pierscionek

Niosący ze sobą wartość emocjonalną pierścionek zaręczynowy należy do pięknych i niezwykle cennych ozdób. Jego zagubienie to smutne i nieprzyjemne wydarzenie, aczkolwiek nie powinno oznaczać przysłowiowego końca świata. Z dzisiejszego wpisu dowiesz się, co robić, jeśli zgubisz pierścionek zaręczynowy i czy istnieje możliwość ubezpieczenia tego rodzaju biżuterii od ryzyka fizycznej utraty.

W jakich sytuacjach najczęściej gubi się pierścionek zaręczynowy?

Tak naprawdę istnieje wiele okoliczności, w których można zgubić zaręczynowy pierścionek z brylantem, diamentem czy innym kamieniem. Pierwszą i zarazem najczęstszą przyczyną utraty tej biżuteryjnej ozdoby jest jej zsunięcie się z palca pod wpływem czynników mechanicznych. Tak może się stać np. w trakcie mycia naczyń czy pracy w ogrodzie. W tym miejscu warto dodać, że zgubienie biżuterii jest możliwe nie tylko wtedy, kiedy jest ona za duża. Rozmiar pierścionka zaręczynowego oczywiście ma znaczenie, jednak nawet dopasowany pierścień może zsunąć się ze skóry. Ma na to wpływ między innymi kontakt z wodą, różnego rodzaju płynami, detergentami itp. Niekiedy też biżuteria gubi się w łóżku, np. wślizgując się do poszewki. W takiej sytuacji jej znalezienie jednak nie powinno być problemem.

Co zrobić w przypadku kradzieży pierścionka zaręczynowego?

Inną sytuacją jest kradzież biżuterii, do której może dojść zarówno w domu, jak i poza nim. W przypadku włamania i odkrycia, że doszło do rabunku pierścionka zaręczynowego, należy udać się na najbliższy komisariat policji. Podobnie trzeba postąpić, gdy ozdoba zostanie nam ukradziona w miejscu publicznym. By zminimalizować ryzyko przywłaszczenia naszego mienia, warto zadbać o przechowywanie ozdoby w odpowiednim miejscu. W domu możesz ją trzymać np. w zamkniętym pudełku w sypialni lub garderobie. Jeśli natomiast nosisz pierścionek na palcu, staraj się go nigdy nie zdejmować poza domem i nie pozostawiać na widoku.

Czy można ubezpieczyć pierścionek zaręczynowy?

Przykuwające uwagę złote pierścionki z brylantami, diamentami czy innymi kamieniami szlachetnymi należą do dość kosztownych przedmiotów. Jeśli obawiasz się zguby biżuterii, pomyśl o wykupieniu ubezpieczenia od zniszczenia oraz kradzieży. Tego rodzaju usługę oferuje dzisiaj wiele agencji. Jest ona adresowana nie tylko do osób fizycznych i prawnych, ale także do właścicieli salonów jubilerskich. Ubezpieczyć można zarówno pojedynczy pierścionek zaręczynowy, jak i całą kolekcję biżuteryjnych ozdób. Inną opcją jest zawarcie ubezpieczenia w ogólnej polisie domowej. By biżuteria mogła zostać do niej włączona, musi mieć jednak charakter użytkowy, a podczas zajścia znajdować się w ubezpieczonym budynku, a więc w domu lub mieszkaniu.

Jak uniknąć zgubienia pierścionka zaręczynowego?

W pierwszej kolejności zadbaj o prawidłowe dopasowanie biżuterii. W trakcie zakupów z pomocą przyjdzie Ci tabela rozmiarów pierścionków, która w prosty sposób pozwala ustalić odpowiednią wielkość ozdoby. Zwróć też uwagę, czy salon jubilerski, w którym dokonujesz zamówienia, oferuje przydatną usługę, jaką jest bezpłatna korekta rozmiaru pierścionka. Po drugie, pierścionek zaręczynowy zdejmuj jak najrzadziej. Za każdym razem odkładaj go w jedno, ustalone miejsce. Po trzecie, szczególną ostrożność zachowaj w miejscach, w których najczęściej dochodzi do gubienia biżuterii. Należą do nich:
    • siłownie,
    • pływalnie,
    • salony kosmetyczne,
    • plaże,
    • hotele.
Jeśli masz na palcu pierścionek zaręczynowy, nie zabieraj się za sprzątanie domu, samochodu czy ogrodu. W takich sytuacjach ozdoby biżuteryjne gubią się dość często, zsuwając się pod wpływem wody czy innych czynników mechanicznych.

Zakończenie

Zgubienie pierścionka zaręczynowego z całą pewnością jest dość stresującym wydarzeniem. Nawet jeśli dojdzie do jego utraty, pamiętaj, aby być dobrej myśli. Stosując się do powyższych wskazówek, możesz skutecznie zminimalizować ryzyko fizycznej utraty ozdoby. W poszukiwaniu idealnej biżuterii na zaręczyny zapraszamy Cię do odwiedzenia naszego internetowego salonu jubilerskiego Aclari.pl.

 

 

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0129ZB
Próba złota: 585

1 699 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0425ZB
Próba złota: 585

2 299 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: OB431ZB
Próba złota: 585

2 749 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.