Dobry jubiler, czyli jaki? Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę przy wyborze

Autor: Aclari
Data: 5 (2)

Jednym z dylematów, jakie pojawiają się przed zakupem biżuterii, jest: od kogo najlepiej ją kupić. Bez względu na to, czy mówimy o zakupach online, czy w salonie stacjonarnym, dobry jubiler to podstawa. Po czym go rozpoznać? Wyjaśniamy!

Jak wybrać dobrego jubilera?

Decydując się na szlachetną biżuterię, musisz wiedzieć, od kogo kupujesz. W przypadku wyrobów jubilerskich jakość i autentyczność trudno jest ocenić samemu, a zaufanie do marki to kluczowa sprawa. Jak więc wybrać dobrego jubilera? Oto kilka wskazówek!

Poczytaj rekomendacje

Internet daje możliwość wygodnego wyszukiwania informacji o dowolnej marce – warto z tego korzystać. Zanim więc dokonasz zakupu:

  1. Sprawdź opinie online, poszukaj recenzji sklepów/produktów.
  2. Dowiedz się więcej o wybranej marce, jej doświadczeniu w branży.
  3. Poznaj ludzi, którzy stoją za konkretnym brandem.

Możesz też zrobić drobny research wśród znajomych i rodziny. Zapytaj, czy przypadkiem nie znają dobrego jubilera, którego mogliby polecić.

Przejrzyj biżuteryjne kolekcje

Na rynku znajdziesz zarówno jubilerów, którzy tworzą bardzo różnorodne projekty, jak i takich, którzy specjalizują się w wąskiej niszy – np. w złotej biżuterii ślubnej. Większość projektantów ma też charakterystyczny dla siebie styl. Zanim zdecydujesz się na coś konkretnego, poprzeglądaj kolekcje różnych marek oraz zastanów się, czego dokładnie szukasz.

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0525ZB
Próba złota: 585

1 399 PLN

Zobacz więcej

Dobry jubiler to taki, którego styl najbardziej Ci odpowiada. Jeśli oferuje szerokie wzornictwo w różnych przedziałach cenowych – tym lepiej. Dzięki temu niezależnie od gustu i budżetu z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Dowiedz się więcej o surowcach

Czy wiesz, że biżuteria z diamentami powinna mieć wiarygodne certyfikaty potwierdzające pochodzenie oraz podstawowe parametry diamentów – ich masę, czystość, kolor oraz szlif? Autentyczność i jakość surowców bezpośrednio przekładają się na trwałość wyrobów jubilerskich, a także na cenę. Jak już wspominaliśmy powyżej, ocena jakości bez eksperckiej wiedzy jest w tym przypadku praktycznie niemożliwa. Stąd też tak ważna jest transparentność marki jubilerskiej. Im bardziej szczegółowo jubiler informuje na temat surowców, z jakimi pracuje, tym lepiej. Z kolei brak takich informacji i certyfikatów branżowych powinien wzbudzić czujność.

Podejście do klienta ma znaczenie

Bez względu na to, czy zamierzasz kupić biżuterię online, czy stacjonarnie, profesjonalna obsługa to zawsze synonim jakości. Podejście do klienta najprościej jest sprawdzić w praktyce. Odwiedź wybrany salon stacjonarny, a planując zakupy w internecie, skontaktuj się z ekspertami online. I w jednym, i w drugim przypadku powinieneś spotkać się z miłą, fachową, pomocną obsługą. Sprawdź też dokładnie takie kwestie, jak możliwość zwrotu, wymiany oraz korekty rozmiaru pierścionka. Dzięki temu masz pewność, że gdyby zakupiona biżuteria okazała się jednak niedopasowana, wszystko przebiegnie bezproblemowo.

Co wyróżnia dobrego jubilera online?

Po pierwsze: doskonała prezentacja produktów. Przy każdym wzorze z kolekcji powinien znajdować się dokładny opis i szczegółowe zdjęcia. Dodatkowym atutem są filmy, na których widać, jak biżuteria wygląda na modelce. W przypadku pierścionków nie może też zabraknąć tabeli rozmiarów.

Po drugie: sprawny kontakt z obsługą sklepu. Dobry jubiler online najczęściej udostępnia różne formy kontaktu, a w razie potrzeby odpowiada na pytania, rozwiewa wątpliwości, doradza.

Kolejna ważna rzecz to prokliencki model sprzedaży. W dobrych salonach czas na zwrot biżuterii jest odpowiednio długi, a usługa korekty rozmiaru – bezpłatna.

ACLARI Diamonds – marka, której możesz zaufać

W ACLARI Diamonds znajdziesz ręcznie robioną złotą biżuterię z brylantami. Każdy egzemplarz powstaje od podstaw w naszej pracowni jubilerskiej w Trójmieście. W biżuterii zakuwamy tylko diamenty naturalne pochodzące z krajów nieobjętych konfliktami. Część wzorów z zaręczynowej kolekcji dostępna jest także w ofercie indywidualnej. Naszą biżuterię kupisz online, a w największych polskich miastach również stacjonarnie. Wszystkim klientom przysługują te same przywileje: w tym 100 dni na zwrot oraz bezpłatna korekta rozmiaru pierścionka.

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0420ZZ
Próba złota: 585

2 799 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0400TB
Próba złota: 585

4 499 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0250TB
Próba złota: 585

6 999 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2023 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.