Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego

Autor: Aclari
Data: 4.67 (6)

jak dobrac rozmiar 800x300

Pierścionek zaręczynowy do momentu ślubu, a zwykle także po nim,jest wizytówką waszej miłości. Na nim spocznie wzrok każdej osoby, która dowie się, że zamierzacie pójść za głosem serca i wejść w związek małżeński. Zanim jednak uklękniesz przed ukochaną, zadbaj o to, żeby pierścionek zaręczynowy rozmiar miał idealny. Powinien komfortowo leżeć na palcu, ponieważ większość kobiet nie rozstaje się z nim ani na chwilę.  

Oprócz decyzji dotyczącej ceny pierścionka, wzoru i wielkości kamienia, bardzo istotny jest odpowiedni dobór rozmiaru. Jeśli pierścionek będzie za mały – nastąpi niezręczny moment, gdy w chwili zaręczyn nie uda się założyć go na serdeczny palec. Jeśli natomiast będzie za duży, wzrasta ryzyko jego zgubienia. Dlatego przed zakupem pierścionka zaręczynowego, znajomość rozmiaru jest kwestią kluczową.

Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego w tajemnicy

Jeśli twoja narzeczona nie wie, że planujesz się jej oświadczyć, spróbuj rozmiar dobrać tak, żeby nie zepsuć jej niespodzianki. Jeśli ukochana nosi pierścionki na serdecznym palcu prawej dłoni, zadanie będzie proste. Wystarczy jeden z pierścionków zmierzyć samodzielnie suwmiarką lub zanieść do salonu jubilerskiego, gdzie specjalista sprawdzi rozmiar. Jeśli jednak twoja przyszła narzeczona nie nosi biżuterii lub nie zdejmuje jej do spania warto o pomoc poprosić jej przyjaciółkę lub przyszłą teściową. Mogą dyskretnie sprawdzić tę cenną informację, np. w trakcie zakupów, zabierając twoją ukochaną do sklepu jubilerskiego pod pretekstem zakupu biżuterii dla siebie i namówić na wspólne przymierzanie pierścionków.

jak dobrac rozmiar pierscionka 02 800x450

Rozmiar pierścionka:
jak dobrać go we dwoje  

Jeżeli nie szykujesz niespodzianki i pozostała wam tylko wspólna wizyta w sklepie z biżuterią po pierścionek zaręczynowy, jak dobrać rozmiar podpowie wam specjalista w salonie. Pierścionek nie może być ani zbyt szeroki, aby nie zsuwał się z palca, ani zbyt ciasny, aby nie powodował dyskomfortu podczas noszenia. Dobrze dopasowany rozmiar przejdzie przez staw palca z lekkim oporem, ale u nasady będzie leżeć swobodnie. Zaproś ukochaną do jednego z salonów ACLARI lub złóżcie wizytę u pobliskiego jubilera, żeby ustalić prawidłowy rozmiar (Przed wizytą w salonie zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu).

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0162TB
Próba złota: 585

1 499 PLN

Zobacz więcej

Jak się sprawdza rozmiar pierścionka?

Rozmiary pierścionków różnią się od siebie o jedyne 0,3mm, dlatego tak ważny jest dokładny pomiar. Aby sprawdzić rozmiar pierścionka, najlepiej zmierzyć suwmiarką średnicę innego pierścionka, który dobrze leży na serdecznym palcu wybranki. To najbardziej precyzyjny sposób na dobranie pierścionka w idealnie pasującym rozmiarze. Jeśli nie jest to możliwe, można dokonać pomiaru klasycznym centymetrem krawieckim, mierząc obwód palca – nie jest to jednak najdokładniejsza metoda. Po ustaleniu średnicy pierścionka, należy zapoznać się z tabelą rozmiarów i sprawdzić, w granicach jakiego rozmiaru mieści się dana średnica. Jeśli sprawdzenie rozmiaru okaże się całkowicie niemożliwe, a dłoń wybranki wydaje się być standardowej wielkości, najlepszym wyborem będzie zakup pierścionka w rozmiarze 12-14. Są to najbardziej uniwersalne rozmiary, które są również optymalnym punktem wyjściowym do ewentualnej korekty. 

jak dobrac rozmiar pierscionka 800x450

Dlaczego pierścionek zaręczynowy musi mieć idealny rozmiar?

Pierścionek na serdecznym palcu prawej dłoni ma znaczenie symboliczne. To właśnie tę dłoń kobieta podaje ukochanemu, kiedy składa mu przysięgę małżeńską i to właśnie na ten palec w dniu ślubu mężczyzna nałoży obrączkę. Do tego momentu pierścionek zaręczynowy będzie symbolem miłości pary oraz przypomnieniem o złożonej obietnicy. Narzeczona będzie go nosić cały czas przy sobie, często nie zdejmując go do żadnej wykonywanej w ciągu dnia czynności. Każda osoba, która dowie się o waszych zaręczynach, będzie go oglądać i podziwiać. a co najważniejsze – za mały pierścionek nie wejdzie na palec w dniu zaręczyn, co może niestety odebrać romantyzmu tej podniosłej chwili. Za duży pierścionek uda się wsunąć na palec ukochanej, jednak po chwili będzie musiała go zdjąć i schować do pudełeczka, aby nie zaryzykować, że pierścionek zsunie się z palca i przepadnie. Dlatego dopasowanie pierścionka zaręczynowego to podstawa, aby moment zaręczyn przebiegł zgodnie z planem i żeby przyszła panna młoda mogła komfortowo nosić go każdego dnia.

Kiedy nie wszystko wychodzi idealnie

Rozmiar pierścionka - jak dobrać, jak sprawdzić, jak prawidłowo trafić – nie pozwól, aby te pytania powodowały stres i zakłopotanie. Jeśli się pomylisz, rozmiar można skorygować. w sklepie ACLARI pierwszą korektę dla pierścionków z brylantem oferujemy bezpłatnie, w dogodnym dla Ciebie terminie. Wystarczy dostarczyć pierścionek do jednego z naszych salonów lub odesłać go do centrali zgodnie z instrukcjami dostępnymi na stronie. i pamiętaj, że znacznie ważniejsze, niż idealne dopasowanie rozmiaru pierścionka, jest idealne dopasowanie Waszych osobowości i planów na wspólną przyszłość. 

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0129ZB
Próba złota: 585

1 699 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0432ZB
Próba złota: 585

2 499 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: OB431ZB
Próba złota: 585

2 749 PLN

Zobacz więcej

Perfekcyjnie dopasowany – żaden problem

Wybór pierścionka zaręczynowego wiąże się nie tylko z decyzją dotyczącą koloru złota czy też masą diamentu, ale również z jego rozmiarem. W salonie ACLARI jest możliwa bezpłatna korekta rozmiaru pierścionka, jednak moment oświadczyn jest fascynującą chwilą i wspaniale jest móc później chodzić w perfekcyjnie dopasowanym pierścionku, pokazywać go światu, przyjaciołom oraz rodzinie. Szkoda byłoby musieć zdjąć zaręczynowy pierścionek już chwilę po jego założeniu. Taki idealny pierścionek świadczy o staraniach mężczyzny, co nie umknie uwadze kobiety.

rozmiar 01 800x450

Gra w otwarte karty

Rozmiar pierścionka swojej przyszłej narzeczonej musisz poznać, niezależnie od tego, czy chcesz zrobić jej niespodziankę, czy też oboje jesteście już od dawna zdecydowani na zaręczyny. Wydawałoby się, że w drugiej sytuacji jest o wiele łatwiej, bo wystarczy szczera rozmowa, jednak nie każda kobieta zna swój rozmiar. Jeżeli zaręczyny nie są już tajemnicą, zabierz swoją wybrankę do salonu jubilerskiego, by tam dokonać pomiaru rozmiaru pierścionka. W tej sytuacji ukochana będzie mogła również pokazać Ci jaki pierścionek zaręczynowy z diamentem jej się podoba, oraz czy zdecydowałaby się na klasyczne, czy białe złoto.

„Skąd wiedziałeś?”

Jeśli jednak pragniesz zaskoczyć swoją wybrankę i zachować plan zaręczyn w tajemnicy, nadal pozostaje Ci kilka opcji. Warto abyś porozmawiał w tajemnicy z jej zaufaną przyjaciółką lub matką. Być może w trakcie rozmów wyjawiała kiedyś swój rozmiar, lub poda go podczas dyskretnie zadanego pytania. Jeżeli to nic nie pomoże, najlepiej żebyś zdobył pierścionek dotychczas noszony przez nią na serdecznym palcu prawej ręki. Możesz zrobić to sam, lub poprosić o pomoc kogoś, kto ma bezpośredni dostęp do jej biżuterii. Tak zdobyty pierścionek możesz zanieść do jubilera, by dokonać profesjonalnego pomiaru, jednak czasami liczy się czas i musisz wiedzieć sam jak sprawdzić rozmiar pierścionka.

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0162TB
Próba złota: 585

1 499 PLN

Zobacz więcej

Jak i czym dokonać pomiaru?

Koniecznie poznaj rozmiary pierścionków z tabeli rozmiarów ACLARI i nie sugeruj się rozmiarami poznanymi w innych sklepach, ponieważ mogą one delikatnie różnić się pomiędzy producentami. Rozmiary te są odpowiednikami dla średnicy wewnętrznej pierścionka. Najlepiej aby taki pomiar dokonany był suwmiarką, ze względu na jej dokładność. Rozmiary różnią się od siebie zaledwie o 0,3mm, stąd tak istotna jest precyzja przy wykonywaniu pomiaru.

rozmiar 02 800x450

Nie przejmuj się jednak, jeżeli pomiar wyszedł nieprawidłowy. Palce i tak zmieniają obwód zależnie od pory dnia i roku, a w sklepie ACLARI masz możliwość dokonania korekty rozmiaru pierścionka całkowicie za darmo.

Przeczytaj więcej o rozmiarze pierścionka

 

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.