Jak się nie zaręczać, czyli nie najlepsze pomysły dotyczące oświadczyn

Autor: Aclari
Data: 5 (3)

Najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy to ten podarowany z miłością, a najpiękniejsze zaręczyny – zaaranżowane z wyczuciem. Pomysłów na to, czym zaskoczyć ukochaną tego dnia, jest wiele. Jednak niektóre z nich mogą się nie sprawdzić. Jak się nie zaręczać, aby ta chwila pozostała pięknym wspomnieniem dla Was obojga? O tym w dzisiejszym wpisie

Jak się nie zaręczać? Czyli o zaręczynowych pomysłach, które niekoniecznie muszą być trafione

Romantyczna sceneria, wyjątkowe przeżycia, efekt zaskoczenia – w opinii wielu to wszystko elementy, które są w zaręczynach na wagę złota. Trudno się z tym nie zgodzić, to właśnie one potęgują emocje i tworzą wspomnienia. Zaręczynowym niespodziankom mówimy więc zdecydowane tak. Niemniej, do tematu polecamy podejść z wyczuciem. Chcąc, aby było idealnie i oryginalnie, czasem niestety łatwo jest przedobrzyć. Pierścionek ukryty w ciastku nie jest najlepszym pomysłem. Jak jeszcze się nie zaręczać?

Zaręczyny wśród ludzi – czy to się uda?

Dla wielu (a może nawet większości) kobiet zaręczyny są bardzo osobistą chwilą. Pytane o to, jak wyobrażają sobie ten moment, twierdzą zgodnie, że marzą o kameralnej atmosferze. Stąd też oświadczyny na lodowisku, w kinie, ale też na imprezie u znajomych czy w restauracji mogą się nie sprawdzić. Planując tego typu niespodzianki, warto pamiętać, że nie każdy lubi być w centrum uwagi. Poza tym dalecy znajomi czy po prostu zupełnie obcy ludzie na ulicy dla większości z nas nie są wymarzoną publicznością.

Jednak i tutaj wszystko zależy ostatecznie od preferencji konkretnej pary. Masz pewność, że obecność innych ludzi podczas zaręczyn nie będzie przeszkadzać żadnemu z Was? Spróbuj! Jeśli jednak czujesz, że może nie być to komfortowa sytuacja, na wszelki wypadek odradzamy. W razie wątpliwości też lepiej odpuścić i postawić na zaręczyny bez publiczności. Nie znaczy to wcale, że muszą odbyć się w domu. Równie dobrze pierścionek zaręczynowy może być prezentem wręczonym podczas zimowego urlopu czy romantycznego wieczoru w restauracji. Zarezerwuj wtedy stolik na uboczu, abyście mogli cieszyć się tym momentem tylko we dwoje.

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0417BB
Próba złota: 585

1 799 PLN

Zobacz więcej

Zaręczyny w domowym zaciszu? Tak, ale...

Dla większości z nas dom jest wyjątkową przestrzenią, w której chętnie celebrujemy najpiękniejsze chwile. Nie zmienia to jednak faktu, że zaręczynowy akcent jako przerywnik w ogarnianiu codziennych spraw niekoniecznie musi zostać dobrze odebrany. Kobiety raczej nie tak wyobrażają sobie ten moment. Zanim więc uklękniesz przed nią z pierścionkiem zaręczynowym, warto zastanowić się, jak „rozegrać” zaręczyny. Tutaj liczy się detal. Romantyczna sceneria, świece, własnoręcznie przygotowana kolacja, w tle ulubiona muzyka... Jeśli poszukujesz pomysłu na romantyczną aranżację domowego wnętrza, zajrzyj do tego artykułu!

Im bardziej ekstremalnie, tym lepiej?

Jak zapewne się domyślasz, niekoniecznie. Oświadczyny podczas skoku na bungee, lotu paralotnią czy wysokogórskiej wspinaczki to trend, który od jakiegoś czasu obiega media społecznościowe. Nawet jeśli oboje kochacie adrenalinę, odradzamy tego typu pomysły. Zaręczyny są same w sobie wyjątkowo emocjonującym momentem, w którym łatwo o chwilę nieuwagi, a co za tym idzie – niebezpieczne sytuacje. Poza tym nadmiar adrenaliny może sprawić, że po czasie trudno będzie Wam dokładnie odtworzyć tę chwilę, a przecież zupełnie nie o to chodzi. Nawet najbardziej awangardowy pierścionek zaręczynowy wcale nie potrzebuje ekstremalnej scenerii, lecz jedynie subtelnego tła.

I jeszcze jedno...

Pamiętaj, że oświadczyny to zawsze sprawa bardzo indywidualna. Oczywiście nie muszą być wcale sztywne ani formalne. Jeśli podchodzicie do siebie na luzie, warto podejść z dystansem także do planowania zaręczyn. Tutaj wszystko jest kwestią potrzeb. Najważniejsze to zadbać o to, aby każde z Was czuło się komfortowo oraz wspominało ten moment ze wzruszeniem. Sporo klasycznych i alternatywnych pomysłów na zaręczyny znajdziesz na naszym blogu, a najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe w ACLARI Diamonds. Sprawdź kolekcję online lub odwiedź nas stacjonarnie!

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0425ZB
Próba złota: 585

2 299 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0407ZB
Próba złota: 585

649 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: OB431BB
Próba złota: 585

2 749 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.