Kiedy powinnaś zdejmować pierścionek zaręczynowy?

Autor: Aclari
Data: 4 (2)

kiedy zdejmowac 800x300Temat zaręczynowej biżuterii budzi sporo emocji. Panowie dwoją się i troją, aby w tajemnicy dobrać odpowiedni rozmiar i trafić w gust partnerki. Z kolei w głowach Pań pojawia się pytanie, czy pierścionek powinny nosić przez cały czas. Dla dobra biżuterii w pewnych sytuacjach zdecydowanie lepiej odłożyć ją do pudełka. Sprawdź więc, kiedy powinnaś zdejmować zaręczynowy pierścionek!

Jak prawidłowo dbać o pierścionek zaręczynowy?

Ponieważ biżuterię zaręczynową nosi się na co dzień, jest ona naturalnie narażona na uszkodzenia. Podobnie jak w przypadku obrączek najczęściej wykonuje się ją z próby 585, który oprócz czystego złota zawiera domieszki innych metali. Dzięki temu pierścionek zaręczynowy jest znacznie mocniejszy.

Aby jednak mimo upływu czasu wciąż wyglądał jak w dniu, kiedy powiedziałaś: Tak, należy odpowiednio o niego dbać. O czym warto pamiętać?

  1. Unikaj kontaktu biżuterii z silnymi detergentami.
  2. Nie przechowuj jej luzem z innymi ozdobami.
  3. Gdy pojawią się zabrudzenia, zmyj je wodą z delikatnym mydłem.
  4. Do czyszczenia użyj miękkiej szczoteczki do zębów lub ściereczki.
  5. Od czasu do czasu wypoleruj złoto szmatką do biżuterii.

W pewnych sytuacjach najlepiej jednak zdjąć pierścionek z palca i odłożyć go do pudełka – ta sama zasada dotyczy obrączki ślubnej. Dzięki temu ozdoba jest mniej narażona na odbarwienia, zabrudzenia i przypadkowe uderzenia.

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0407ZB
Próba złota: 585

649 PLN

Zobacz więcej

Kiedy powinnaś zdejmować pierścionek i dlaczego warto to robić?

Pytanie, czy i kiedy zdejmować zaręczynową biżuterię, jest równie naturalne, jak to, na której ręce i na którym palcu nosi się zaręczynowy pierścionek. Złoto i brylanty mogą zniszczyć się w wyniku działania środków chemicznych, tarcia lub uderzenia o twardą powierzchnię. Aby uniknąć sytuacji, w której obrączka się przebarwi czy odkształci, a diament wypadnie z łapek korony, czasami po prostu lepiej ozdobę zdjąć.

Biżuteria nie lubi detergentów i tłustych kosmetyków

Złoto jest wrażliwe na działanie silnych detergentów, a w szczególności substancji takich jak chlor, alkohol czy aceton. Nie przepada również za kosmetykami o tłustej konsystencji. Mogą one powodować przebarwienia na jego powierzchni. Z tego powodu polecamy zdejmować pierścionek zaręczynowy na czas sprzątania i codziennych zabiegów pielęgnacyjnych.

Idziesz poćwiczyć? Pierścionek zostaw w domu

Dzięki temu masz pewność, że się nie uszkodzi ani nie zgubi. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na ściankę wspinaczkową, siłownię, fitness, czy na jogę, bez biżuterii będzie Ci wygodniej. Szczególnie podczas ćwiczeń na przyrządach istnieje spore ryzyko, że przypadkiem zahaczysz o coś ręką i pierścionek zaręczynowy się zniszczy. Idziesz popływać? Również zdejmij wcześniej ozdoby z rąk. Pod wpływem zimnej wody palce stają się szczuplejsze i łatwo jest pierścionek zgubić. Wybierając się na basen, pamiętaj też, że złoto i diamenty źle znoszą kontakt z chlorowaną wodą.

Lubisz gotować lub masz kreatywne hobby?

Owoce i warzywa lepiej obierać i kroić bez biżuterii. Wiele roślin zawiera bardzo silne pigmenty, które intensywnie barwią ręce. Jeśli nie wyobrażasz sobie gotowania bez kurkumy, a dzień zaczynasz od soku z marchewki i buraka, z pewnością coś o tym wiesz. Lubisz kreatywnie wyrazić się tylko w kuchni? Odłóż pierścionek do pudełka i zostaw go za drzwiami swojego atelier. Szczególnie jeśli pracujesz z takimi materiałami jak glina i szkliwa ceramiczne, gips rzeźbiarski, kleje i żywice do découpage, ale też farby akrylowe czy nawet pastele.

Gdzie i jak przechować pierścionek zaręczynowy, gdy go nie nosisz?

Aby pierścionek zaręczynowy był pamiątką na lata, ważne jest jego odpowiednie przechowywanie. Gdy już zdejmiesz go z palca, unikaj odkładania go po prostu na szafkę czy w inne miejsce. Nie trzymaj go też razem z pozostałymi ozdobami w biżuteryjnej szkatułce. W ten sposób łatwo może się porysować. Pierścionek najlepiej jest umieścić w przeznaczonym do tego pudełku z aksamitną wyściółką. Jeśli w domu mieszkają z Tobą dzieci lub zwierzęta, chowaj ozdoby w niedostępnym dla nich miejscu.

Nie tylko pierścionki zaręczynowe – sprawdź biżuterię od ACLARI

Bez względu na to, czy najlepiej czujesz się w wyrazistej biżuterii, czy też wolisz coś prostego, minimalistycznego, w ACLARI znajdziesz dodatki jubilerskie w Twoim stylu. Oprócz pierścionków z brylantami mamy dla Ciebie diamentowe kolczyki i zawieszki, które świetnie dopełnią codzienne stylizacje – sprawdź!

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0495ZB
Próba złota: 585

1 379 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0439ZB
Próba złota: 585

2 699 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0405BB
Próba złota: 585

1 199 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.