Zaręczyny w święta – co dalej, jakie plany? Sprawdź naszą checklistę

Autor: Aclari
Data: 5 (2)

 

Oświadczyłeś się w Boże Narodzenie? Doskonale! Pamiętaj jednak, że chwila, w której wręczyłeś ukochanej pierścionek zaręczynowy, to dopiero początek. Przeczytaj nasz wpis i sprawdź, o jakich elementach powinniście teraz obydwoje pamiętać. Mamy nadzieję, że nasza checklista ułatwi Wam ogarnięcie wszystkich najważniejszych kwestii.

Zaręczyny – i co dalej?

Podsumujmy: jest Boże Narodzenie, pierścionek z diamentem lśni już na palcu Twojej wybranki, obydwoje jesteście podekscytowani i szczęśliwi. Co dalej? Czy to już koniec emocji? Z całą pewnością nie. Poniżej znajdziesz spis najważniejszych kwestii, o jakie należy teraz zadbać.

Mamo, tato – będziecie teściami!

Jeśli zaręczyny odbyły się w gronie rodziny, rodzice jednego z Was zapewne byli świadkami tego momentu. Jeżeli jednak zdecydowałeś się wręczyć ukochanej pierścionek zaręczynowy w momencie, gdy byliście sami, trzeba będzie poinformować o tym radosnym wydarzeniu starsze pokolenie po obu stronach. W końcu niedługo będziecie oficjalnie rodziną. Pamiętaj, by uczynić to jak najszybciej i z zachowaniem odpowiednich zasad.

  1. Jeżeli tylko możecie, udajcie się do rodziców osobiście. Będzie im z pewnością miło, że pofatygowaliście się specjalnie, by podzielić się Waszym szczęściem. Jeśli jest to niemożliwe np. z uwagi na odległość, zadzwońcie lub użyjcie komunikatora, dzięki któremu możecie się zobaczyć (i pokazać pierścionek, który przyszła teściowa z pewnością będzie chciała obejrzeć!).
  2. Ubierzcie się elegancko. Odpowiedni strój to wyraz szacunku dla rodziców – nawet jeśli zobaczą Was tylko na monitorze, postarajcie się nadać tej chwili oficjalny charakter poprzez odświętne ubranie.
  3. Nie zwlekajcie z przekazaniem tej informacji. Niedopuszczalne jest, by znajomi czy przyjaciele dowiedzieli się pierwsi. Pamiętajcie, że wieści szybko się roznoszą – rodzicom będzie przykro, gdy ktoś zadzwoni do nich z gratulacjami, a oni nie będą wiedzieli o Waszych zaręczynach...

Pamiętaj o kwiatach

Jeżeli wybierasz się do teściowej lub mamy osobiście, nie zapomnij podarować jej kwiatów. Pamiętaj, że jest to dla niej niezwykły i wzruszający moment – zadbaj o to, by poczuła się wyjątkowa i wiedziała, że jest dla Was ważną osobą. Jeśli nie spotkacie się twarzą w twarz, wyślij jej bukiet za pomocą internetowej poczty kwiatowej.

Krewni i znajomi

Kiedy rodzice zostaną już poinformowani, przyjdzie czas na ogłoszenie Waszych zaręczyn przyjaciołom oraz kolegom. Tu nie musicie zachowywać formalnego stylu. Warto jednak zadbać o to, by przynajmniej znajomi z bliższego kręgu dowiedzieli się o tym wydarzeniu od Was osobiście.

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0417BB
Próba złota: 585

1 799 PLN

Zobacz więcej

Skoro jest Boże Narodzenie, większość z nich zapewne spędza ten czas ze swoimi rodzinami, niekiedy w odległych lokalizacjach. Przygotujcie się więc na niekończące rozmowy przez telefon! Pamiętajcie, że każdy będzie chciał zobaczyć pierścionek, a przynajmniej dowiedzieć się paru szczegółów na jego temat: czy jest z diamentem, czy z innym kamieniem? Z białego, czy żółtego złota? Postarajcie się zachować cierpliwość i... cieszcie się chwilą. To Wasz moment!

Data ślubu? To może poczekać

Naturalne jest, że jeśli ogłosicie światu Wasze zaręczyny, wszyscy zaczną natychmiast dopytywać o datę ślubu. Tu również warto uzbroić się w cierpliwość! Powiedzcie, że kiedy tylko zapadną jakieś wiążące decyzje, dacie im znać.

A może profesjonalna sesja?

Boże Narodzenie, dekoracje, choinka, pierścionek zaręczynowy – dlaczego by nie połączyć tego wszystkiego w jedną, przyjemną całość i nie zdecydować się na sesję narzeczeńską? W przyszłości będzie to doskonała pamiątka, a Twoja narzeczona z pewnością doceni romantyczną naturę takiego pomysłu.

Pierścionek – najważniejszy atrybut

Niezależnie od całej otoczki związanej z oświadczynami w Boże Narodzenie, trudno zaprzeczyć, iż najważniejszym elementem całego przedsięwzięcia jest odpowiedni pierścionek zaręczynowy. Jeśli zastanawiasz się, gdzie go kupić, odwiedź nasz salon stacjonarny lub sklep internetowy. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz tam propozycje, które przypadną do gustu Twojej wybrance!

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0031TB
Próba złota: 585

599 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0446ZB
Próba złota: 585

2 249 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0440ZB
Próba złota: 585

3 879 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.