7 pomysłów na zaręczyny w górach

Autor: Aclari
Data: 4.7 (10)

7 pomyslow na zareczyny w gorach 800x300 min

Ośnieżone górskie szczyty, niebo upstrzone gwiazdami, jej dłoń w Twojej dłoni i ciepły oddech na policzku. Zaręczyny w górach, czy to na szlaku, stoku narciarskim, czy w śnieżnym labiryncie na zawsze zapadną Wam w pamięć! Przedstawiamy 7 niebanalnych pomysłów na oświadczyny w górach.

1. Na bożonarodzeniowym jarmarku

Drewniane kramy przyozdobione gałązkami świerku i jemioły, grzane wino z goździkami, świąteczne smakołyki pachnące cynamonem i imbirem, a w tle dźwięki najpiękniejszych kolęd – atmosfera bożonarodzeniowego jarmarku sprawi, że przeniesiecie się do czasów, gdy wszystkie marzenia się spełniały. Tego wieczoru możesz spełnić jedno z tych najczulej i najdłużej pielęgnowanych…

Jarmarkom bożonarodzeniowym towarzyszą liczne atrakcje i wydarzenia. Gdy usłyszysz z głośników pierwsze takty Waszej ulubionej świątecznej piosenki, wejdź na podwyższenie, na którym odbywają się pokazy i koncerty, zapraszając ukochaną na scenę i tam prosząc ją o rękę. Rozlegną się brawa, wystrzeli korek od szampana, a któryś z przechodniów pomyśli, że właśnie kręcą zimową komedię romantyczną. Na chwilę możecie stać się jej bohaterami! Jeśli jednak wolicie celebrować tę chwilę tylko we dwoje, oświadcz się ukochanej na świątecznej karuzeli. Dzięki temu znów będzie mogła poczuć się jak mała dziewczynka, której spełniają się wszystkie marzenia (także te o idealnym pierścionku zaręczynowym).

gory 001 800x450

2. Zaręczyny w górach – na szlaku

Górskie wycieczki w warunkach zimowych wymagają lepszego przygotowania i większej ostrożności, ale, jeśli jesteście zapalonymi piechurami, przy sprzyjających warunkach nic nie stoi na przeszkodzie, aby na zaręczynową scenerię wybrać jeden z Waszych ulubionych szczytów (lub taki, na który zawsze chcieliście wejść). Zanim wyjdziecie na szlak, musicie zaopatrzyć się w termoaktywną odzież, nieprzemakalne kurtki, wodoodporne buty, stuptuty, a wychodząc w wyższe partie gór także raki. Do plecaka zapakuj laminowaną mapę, latarki, zapasowe baterie, prowiant, ciepłą herbatę w termosie i… pierścionek. Widoki zrekompensują Wam wszystkie trudy, a oświadczyny w górach, w tak pięknych okolicznościach, dodadzą skrzydeł.

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0445ZB
Próba złota: 585

2 449 PLN

Zobacz więcej

Nie musisz jednak rezygnować z romantycznych zaręczyn w plenerze nawet przy kapryśnej pogodzie. Podaruj ukochanej pierścionek zaręczynowy w jednej z urokliwych górskich dolinek lub pod zamarzniętym wodospadem!

3. Na lodowisku

Nie musisz wykonywać podwójnego axla z zamkniętymi oczami, żeby oświadczyć się swojej ukochanej na lodowisku (oczywiście, jeśli planujesz taką formę zaręczyn, warto delikatnie podszlifować swoje umiejętności). Poproś osobę odpowiedzialną za muzykę na lodowisku, aby zagrała Waszą ulubioną piosenkę. Gdy z głośników popłyną pierwsze nuty, poproś ukochaną o rękę, a potem… zaproś do tańca na lodzie!

4. W śnieżnym labiryncie

Szukasz pomysłu na oryginalne oświadczyny w górach? Zabierz ukochaną do śnieżnego labiryntu i zawiąż oczy opaską. Gdy doprowadzisz ją na sam środek, powoli zdejmij zasłonę… Jej oczom ukaże się wielki bukiet kwiatów oraz wymarzony pierścionek zaręczynowy.

Możesz także wyjść wcześnie rano z pokoju hotelowego i zostawić ukochanej mapę z zaznaczonym punktem, do którego musi się dostać (zadbaj o to, aby nocleg znajdował się w pobliżu). Gdy będzie w drodze, wyślij jej wiadomość, żeby po dotarciu na miejsce podążała za kolorem czerwonym. Ułóż drogę z płatków róż prowadzącą do środka labiryntu, gdzie będziesz czekał z pierścionkiem.

5. W górskiej chatce

Ogień trzaskający w kominku, zapierający dech w piersiach widok na ośnieżone szczyty i pierścionek, w którym odbija się światło świecy i Jej roziskrzony wzrok. Dodaj Wasz ulubiony przysmak, grzane wino i muzykę sączącą się cichutko w tle tak, aby nie zagłuszała kojących dźwięków szumiącego ognia. Ciepłe światło sączące się z kominka i taniec cieni – to doskonała sceneria na romantyczne zaręczyny w górach.
gory 002 800x450

6. Na kuligu

Sanie mknące po leśnej śnieżce pośród ośnieżonych drzew. Tańczący na wietrze ogień z pochodni. Rozgwieżdżone niebo nad Waszymi głowami. Towarzyszy Wam tylko stukot końskich kopyt i dźwięk dzwoneczków. Od tej pory, gdy tylko Twoja ukochana usłyszy dźwięk sań sunących po śniegu, jej serce zacznie bić szybciej i już zawsze będzie kojarzyć się z dniem, w którym zgodziła się zostać Twoją żoną.

7. Oświadczyny w górach: na stoku narciarskim

To propozycja dla zapalonych narciarzy i narciarek oraz snowboardzistów i snowboardzistek. Tuż przed ostatnim zjazdem, chwyć ukochaną za rękę i, klękając, wyciągnij pierścionek zaręczynowy (pamiętaj, żeby ściągnąć kask i gogle narciarskie!). Od tej chwili połączy Was nie tylko wspólna pasja, ale także wspólna obietnica.

Zimowe zaręczyny w górach mają w sobie niezwykłą magię. W tak wyjątkowych okolicznościach możesz usłyszeć tylko jedną odpowiedź… 

 gory 003 800x450

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0445ZB
Próba złota: 585

2 449 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0027BB
Próba złota: 585

1 399 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0414TB
Próba złota: 585

599 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.