Kiedy się oświadczyć? Idealny moment na zaręczyny

Autor: Aclari
Data: 4.67 (3)

jak znalezc wlasciwy moment 800x300

Zdarzyło Ci się ukradkiem zerkać w jej stronę, zastanawiając się, czy, gdybyś właśnie teraz zadał to najważniejsze pytanie, usłyszałbyś „tak”? Nie byłeś jednak pewien, czy to właśnie TEN moment i czy oboje jesteście gotowi na kolejny krok. Kolejne spotkania, kolejne ukradkowe spojrzenia i coraz więcej pytań bez odpowiedzi. Kiedy się oświadczyć? Skąd wiedzieć, że ta chwila właśnie nadeszła i jak się do niej przygotować?

 „Kiedy zaręczyny?” – to pytanie, które prędzej czy później padnie z ust dziadków czy rodziców. Oczywiście podejmowanie tak ważnej decyzji pod wpływem nacisków ze strony rodziny nie jest najlepszym pomysłem. Może jednak stać się przyczynkiem do rozmów o wspólnej przyszłości.

Zaręczyny rozpoczynają nowy etap związku. Czasem oznaczają rychły ślub, a czasem wesele odbywa się nawet kilka lat później. Czas przygotowań do ślubu ogromnie zbliża, nierzadko pozwalając odkryć drugą połówkę na nowo. Trudno się więc dziwić, że większość par wraca do okresu narzeczeństwa z ogromnym sentymentem.

Zaręczyny – kiedy się oświadczyć dziewczynie?

Czy jesteście gotowi?

Na pytanie: „kiedy się zaręczyć” nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi. Jeśli jednak w Twojej głowie zakiełkowała myśl, że to właśnie z tą dziewczyną chciałbyś spędzić resztę życia, to znak, że warto poważnie zastanowić się nad następnym krokiem. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, spróbuj wyobrazić sobie Waszą wspólną przyszłość. Zastanów się, czy macie podobny pomysł na życie, wspólne pasje i priorytety. Czy wartości, które stawiasz na pierwszym miejscu, są ważne również dla niej? Jaki ma stosunek do pieniędzy? Jak znosi niepowodzenia? Czy potrafi pójść na kompromis? To pytania, które do tej pory być może nie wydawały Ci się najistotniejsze. Gdy jednak zaczniecie wspólne życie, okażą się kluczowe dla Waszego związku.

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0417ZB
Próba złota: 585

1 799 PLN

Zobacz więcej

 

Znaczenie zaręczyn

Psychologowie podkreślają, że brak poważnych deklaracji w związku to jedna z najczęstszych przyczyn kłótni i nieporozumień.  Decyzja o zaręczynach nie powinna być ani zbyt pochopna, ale w dobrze ugruntowanym i rozwijającym się związku, nie powinna również być odwlekana w nieskończoność. Z jednej strony szybkie oświadczyny mogą odstraszyć dziewczynę, która na zbudowanie poczucia bezpieczeństwa i pewności w relacji potrzebuje więcej czasu i wspólnych przeżyć, lub też uznaje rozwój zawodowy lub naukowy za swój priorytet.  Z drugiej zaś mogą zostać odebrane z radością, jako wyczekiwaną deklarację miłości i pewności ze strony partnera i sygnał do rozpoczęcia przygotowań do szybkiego ślubu i rozpoczęcia wspólnego życia. Warto więc wcześniej wybadać, jaki jest stosunek partnerki do Waszego związku, zaręczyn i małżeństwa.

jak znalezc wlasciwy moment 01 800x450

Jak znaleźć idealny moment

1. Wybadaj grunt

Choć kobiety chętnie rozmawiają o zaręczynach, zazwyczaj marzą, aby moment oświadczyn był dla nich całkowitym zaskoczeniem. Skąd więc wiedzieć, że ta chwila właśnie nadeszła? Pretekst do rozmowy nietrudno znaleźć: ślub przyjaciela, zaręczyny siostry, Wasza rocznica, a nawet wspólne oglądanie zdjęć z dzieciństwa lub ślubu rodziców, mogą stanowić naturalny grunt do rozmowy o Waszej przyszłości. Jeśli zachowasz czujność i subtelnie kierując rozmowę na właściwe tory, uważnie przyjrzysz się reakcjom i przysłuchasz odpowiedziom ukochanej, możesz zdobyć wiele cennych informacji.

2. Dopasuj formę

Zastanawiając się, kiedy się oświadczyć, weź pod uwagę jej oczekiwania. Każda dziewczyna inaczej wyobraża sobie idealne zaręczyny. Jeśli Twoja druga połówka jest przebojowa i lubi szalone pomysły, spontaniczne zaręczyny w parku mogą ją nieco rozczarować, ale huczne oświadczyny przy blasku fajerwerków lub głośnej koncertowej muzyce okażą się strzałem w dziesiątkę. Jeżeli jest nieśmiałą introwertyczką, zaręczyny na stadionie piłkarskim wprawią ją w zakłopotanie, ale z pewnością ucieszy ją kolacja w zacisznym miejscu i intymnej atmosferze, tylko we dwoje. Potrzebujesz pomysłu na oświadczyny? Przeczytaj nasz artykuł na ten temat.

3. Wybierz datę

Jeśli chętnie świętujecie rozmaite okazje, takie jak urodziny, walentynki, rocznice i rodzinne święta, wybierz spośród nich tę, która jest dla niej najważniejsza i tego dnia poproś ją o rękę.  Jeżeli wiesz, że jest mocno związana z rodzicami i zależy jej, by byli obecni w najważniejszych chwilach jej życia, możesz poprosić przyszłych teściów o zorganizowanie obiadu rodzinnego, podczas którego oświadczysz się jej ukochanej w tradycyjny sposób, w gronie najbliższych. Jeżeli zaręczyny mają być dla Twojej ukochanej  zaskoczeniem, nie czekaj na specjalną okazję, lecz… stwórz ją sam! Jeżeli masz pamięć do dat, możesz wybrać rocznicę dnia, w którym pierwszy raz złapała Cię za rękę albo dzień, w którym pierwszy raz poczułeś, że to miłość. Ukochana będzie zaskoczona i wzruszona, urzeknie ją Twoja wrażliwość i przywiązanie do szczegółów.

jak znalezc wlasciwy moment 02 800x450

Na co zwrócić uwagę?

Wybierz moment, w którym oboje będziecie mieć czas tylko dla siebie. Jeśli wiesz, że w branży, w której pracuje, okres przedświąteczny jest najbardziej wymagający, poczekaj aż upora się ze wszystkimi obowiązkami. Jeśli wyciągniesz ją na zaręczynową kolację lub niespodziewaną wycieczkę bezpośrednio po pracy, może być zestresowana sprawami zawodowymi lub zmęczona. Rozważ długi weekend lub zaproponuj jej trzydniowy urlop, aby odpoczęła po intensywnym okresie w pracy.

Kiedy się oświadczyć dziewczynie? Choć znalezienie idealnego momentu na zaręczyny wymaga uwzględnienia wielu czynników, pamiętaj, że nie ma bardziej idealnej chwili niż ta, w której jest między Wami piękne, dojrzałe uczucie. Jeśli ta okoliczność jest spełniona, bez względu na to, kiedy zdecydujesz się na oświadczyny, będzie to jedna z najpiękniejszych chwil w Waszym życiu. 

Pamiętaj również, aby planując datę zaręczyn, uwzględnić czas na poszukiwanie idealnego pierścionka zaręczynowego.

Poznaj ofertę pierścionków z brylantami ACLARI Diamonds.


Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0055TB
Próba złota: 585

1 899 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0417ZB
Próba złota: 585

1 799 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0414BB
Próba złota: 585

599 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.