Czystość, waga i wielkość (rozmiary) brylantu w pierścionku zaręczynowym, zanieczyszczony diament

Autor: Aclari
Data: 4.67 (3)

czystosc waga wielkosc800x300

Pierścionek zaręczynowy nabiera wyjątkowej mocy w połączeniu ze słowami. Znajdujący się w nim brylant jest nie tylko odporny na uszkodzenia, ale ma także głębokie znaczenie symboliczne. Dlatego jest jednym z najczęściej wykorzystywanych kamieni w sztuce jubilerskiej. Podpowiadamy, jakie znaczenie ma czystość, waga oraz wielkość brylantu w pierścionku zaręczynowym i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Brylant – diament, który stał się dziełem sztuki

Diamenty, czyli nieoszlifowane brylanty, powstają w głębokich warstwach płaszcza Ziemi. Można powiedzieć, że pochodzą z samego serca naszej planety. Nazwa kamienia wywodzi się od starogreckiego adamas, czyli niezniszczalny. Jest to najtwardszy znany człowiekowi minerał występujący w przyrodzie, powstający w ekstremalnych warunkach i temperaturze dochodzącej nawet do 1300 °C! Przemiana diamentu w brylant wymaga cierpliwości, precyzji oraz… pasji. Z tych elementów rodzi się prawdziwy skarb, który lśni wyjątkowym blaskiem. Złoty pierścionek z brylantem to symbol miłości, której nic nie jest w stanie stanąć na drodze, odpornej na wszelkie przeciwności. 
Zanim Twój wybór padnie na dany pierścionek zaręczynowy, sprawdź, jakiej jakości kamień został wykorzystany do jego produkcji.

O klasie diamentów decydują cztery parametry ujęte w zasadę 4C.

czystosc02 800x450

1. Szlif diamentu (cut)

Szlif diamentu ocenia się w sześciostopniowej skali: Ideal, Premium, Very Good, Good, Fair oraz Poor. Nieoszlifowane diamenty są matowe i dopiero na skutek misternej pracy jubilerskiej nabierają charakterystycznego połysku, który sprawia, że stają się zapierającym dech w piersiach dziełem sztuki. Idealny szlif zapewnia maksymalną brylancję. Każdy obrót kamienia wyzwala nowe efekty świetlne, dzięki temu wraz z każdym spojrzeniem jest odkrywany na nowo. Najpopularniejsze szlify to: okrągły brylantowy, szmaragdowy, owalny i trójkątny. Nierzadko powstają także brylanty w kształcie serca, łzy lub markizy. 

W ofercie ACLARI: diamenty w popularnym szlifie dobrym, brylantowym (okrągłym)

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0414TB
Próba złota: 585

599 PLN

Zobacz więcej

2. Czystość diamentu (clarity)

Im mniej zanieczyszczeń, tym większa wartość kamienia. Czystość diamentu oceniana jest również w sześciostopniowej skali: wewnętrznie czysty (FL – IF), bardzo, bardzo mało zanieczyszczony (VVS1/VVS2), bardzo mało zanieczyszczony (VS1/VS2), mało zanieczyszczony (SI1/SI2), mocno zanieczyszczony (SI3) i bardzo mocno zanieczyszczony (I1-3). W brylantach o idealnej czystości nie można zaobserwować żadnych skaz nawet pod mikroskopem! Z kolei kamienie należące do najniższej klasy posiadają zanieczyszczenia widoczne gołym okiem. Na polskim rynku jubilerskim najczęściej spotyka się brylanty o czystości SI.

W ofercie ACLARI: czystość SI

3. Barwa (colour)

Brylant spotkać można najczęściej w barwie od białej do żółtej. Im bielszy kamień, tym bardziej wartościowy i piękniejszy! Kolor diamentu opisuje się literami od D do Z. Kamienie oznaczone literą D są bezbarwne i najrzadziej spotykane, co wpływa na ich cenę. W sztuce jubilerskiej najczęściej wykorzystywane są diamenty o czystości H, I, J oraz K.

W ofercie ACLARI: barwa H

4. Masa (carat), czyli waga brylantów

Masa, czyli wielkość brylantów określana jest w karatach (ct.). Im większa waga brylantu, tym wyższa cena pierścionka. Jeden karat to 0,2 grama. Waga brylantów podawana jest z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

W ofercie ACLARI: 0,04ct - 0,51ct

czystosc 800x451

Wielkość brylantu w pierścionku zaręczynowym – jakie ma znaczenie?

Wszystkie parametry brylantów, a w szczególności czystość i wielkość mają wpływ na cenę kamienia. Wybierając rozmiar brylantu, uwzględnij przede wszystkim temperament oraz biżuteryjne upodobania swojej partnerki. Jeśli jest duszą towarzystwa, osobą odważną i pewną siebie, a na co dzień nosi dużą, może nawet lekko ekstrawagancką biżuterię, postaw na pierścionek z okazałym brylantem.

Z kolei nieco skromniejszy kamień przypadnie do gustu kobietom wrażliwym i bardziej stonowanym, które na co dzień unikają dużej biżuterii i preferują minimalistyczny styl. Choć wielkość brylantów znajdujących się w pierścionku nie jest wyznacznikiem Twojej miłości, większość pań oczekuje, że pierścionek zaręczynowy będzie absolutnie wyjątkowy, tak, aby każdy na pierwszy rzut oka mógł rozpoznać, że to właśnie TEN.

Przy zakupie pierścionka zwróć również uwagę na jakość złota oraz certyfikaty dołączane do zakupu (O złocie i certyfikatach w ofercie ACLARI przeczytasz tutaj).

Bez względu na to, jaki wzór wybierzesz, możesz być pewien, że Twoje uczucie przemieni każdy brylant w dar prosto z serca! Gdy już wiesz, na co zwrócić uwagę przy zakupie, dowiedz się jak kupić pierścionek zaręczynowy w 8 krokach.


Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0419ZB
Próba złota: 585

2 299 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0446BB
Próba złota: 585

2 249 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0031BB
Próba złota: 585

599 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.