10 miejsc na romantyczne zaręczyny w Warszawie

Autor: Aclari
Data: 4.6 (5)

letnia rezydencja krola 800x300

Idealne miejsce na zaręczyny jest… bliżej niż myślisz. Wykorzystaj letnią aurę i zaplanuj romantyczny weekend w stolicy. Tętniący życiem Plac Zamkowy, Łazienki Królewskie, w których czas się zatrzymał, czy romantyczny Ogród Botaniczny na dachu – gdzie się oświadczyć w Warszawie? Podpowiadamy!

Zakochaj się w stolicy –
10 najciekawszych miejsc na zaręczyny w Warszawie

1. Ogród Botaniczny na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

Jak poczuć tropikalny klimat w samym sercu Warszawy? Wystarczy odwiedzić Uniwersytecki Ogród Botaniczny. 16 metrów nad ziemią umieszczono 2 tysiące metrów kwadratowych zieleni! To jeden z największych ogrodów dachowych na Starym Kontynencie i jeden z najstarszych ogrodów botanicznych w naszym kraju. Odwiedzający mogą podziwiać urokliwe alejki, egzotyczne gatunki roślin pochodzące z najdalszych zakątków świata oraz wspaniałą panoramę miasta. To prawdziwa uczta dla wszystkich zmysłów i jedno z najciekawszych miejsc dla dwojga w Warszawie.

2. Łazienki Królewskie

„Najszczęśliwsze miejsce w Warszawie”, jak nazywano letnią rezydencję króla Stanisława Augusta, to idealne miejsce na oświadczyny. Zabierz przyszłą narzeczoną do jednego z parkowych ogrodów, po których dumnie przechadzają się pawie lub poproś ją o rękę w malowniczo położonym Amfiteatrze stylizowanym na antyczne ruiny. Co roku w maju w Parku Łazienkowski pod pomnikiem Fryderyka Chopina rusza także sezon letnich recitali. Warto to wykorzystać!

 warszawa01

3. Multimedialny Park Fontann

Kompleks czterech fontann na skwerze 1. Dywizji Pancernej Wojska Polskiego przyciąga mieszkańców i turystów. Wspaniałe widowisko z muzyką i laserami odbywa się w każdy piątek i sobotę od początku maja do końca września w godzinach wieczornych. Czy można sobie wyobrazić lepszą scenerię do zaręczyn?

4. Ogrody w Wilanowie

Ciekawych miejsc dla dwojga w Warszawie nie brakuje. Siedemnastowieczny pałac w Wilanowie otacza zabytkowy park o powierzchni 43 hektarów. Warto odwiedzić go nie tylko wiosną lub latem. W okresie jesienno-zimowym ogród za sprawą kilkuset tysięcy lampek ledowych staje się Królewskim Ogrodem Światła. W tak przepięknej scenerii złoty pierścionek z brylantem w koronie zalśni magicznym blaskiem.

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0486ZB
Próba złota: 585

3 799 PLN

Zobacz więcej

5. Stare Miasto

To miejsce, które żyje o każdej porze dnia. Stare Miasto wraz z Placem Zamkowym, nad którym góruje Zamek Królewski, zostało w 1980 roku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto wybrać się tu zwłaszcza po zmierzchu, gdy dawna rezydencja królów polskich jest pięknie podświetlona. Jeśli wiesz, że Twoja przyszła narzeczona marzy o spektakularnych zaręczynach, zabierz ją na Taras Widokowy na Dzwonnicy Kościoła św. Anny. Gdy Twoja ukochana będzie podziwiać panoramę miasta, dyskretnie wyjmij pierścionek i poproś ją o rękę. Gratulacjom we wszystkich językach świata nie będzie końca. To będzie scena jak z filmu! Jeśli jednak chcielibyście świętować tę wyjątkową chwilę tylko we dwoje, zaproś przyszłą narzeczoną na romantyczną kolację w jednej z restauracji z widokiem na malownicze kamieniczki na Starym Mieście.

6. Park Skaryszewski

Jeśli planujesz zaręczyny w nieco luźniejszej atmosferze,zaproś ukochaną na piknik do jednego z najbardziej imponujących parków w stolicy. To miejsce, które w 1973 roku zostało wpisane do rejestru zabytków, a w 2009 roku zdobyło tytuł Najpiękniejszego Parku w Polsce oraz trzecie miejsce w konkursie na Najpiękniejszy Park w Europie. Bujna roślinność, kilka zbiorników wodnych, mały wodospad, kwieciste alejki, wiekowe drzewa i piękne rzeźby – Park Skaryszewski to idealne miejsce na romantyczny, zaręczynowy piknik.

7. Bulwary Wiślane

Szukasz romantycznego, ale jednocześnie nowoczesnego miejsca na zaręczyny w Warszawie? Zabierz przyszłą narzeczoną na spacer zrewitalizowanymi nadwiślańskimi bulwarami. Piaszczyste plaże nad Wisłą, modna promenada i pływające tarasy widokowe – miejsc do wypoczynku i rekreacji tu nie brakuje. Nic dziwnego, że wiosną i latem Bulwary Wiślane tętnią życiem. To miejsce, które stało się jedną z wizytówek stolicy. Szczególnie warto wybrać się tu o wschodzie lub zachodzie słońca.

8. Ogród Saski

To najstarsze zielone płuca stolicy zajmujące powierzchnię nieco ponad 15 hektarów. Choć park znajduje się w bliskim sąsiedztwie Krakowskiego Przedmieścia, nie dociera tu uliczny gwar z Placu Zamkowego. To idealne miejsce na romantyczny spacer zwieńczony oświadczynami w jednej z urokliwych parkowych alejek.

saski o 800x450

9. Pola Mokotowskie

Marzysz o romantycznych zaręczynach pod rozgwieżdżonym letnim niebem? Przez całe lato na Polach Mokotowskich odbywają się pokazy filmów pod chmurką. Podczas jednego z seansów podaruj ukochanej pierścionek i romantycznym szeptem poproś o rękę.

10. Rejs po Wiśle

Zabierz ukochaną w romantyczny rejs-niespodziankę po królowej polskich rzek. Gdy znajdziecie się na gondoli, delikatnie ściągnij jej opaskę z oczu i… w promieniach zachodzącego słońca poproś, żeby została Twoją żoną. Uczcijcie tę wyjątkową chwilę słodkim poczęstunkiem i lampką szampana.

rejs 800x450

 

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: OB568ZB
Próba złota: 585

2 399 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0209BB
Próba złota: 585

1 499 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0218ZB
Próba złota: 585

1 799 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2023 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.