Zaręczyny - co powiedzieć dziewczynie?

Autor: Aclari
Data: 4.63 (8)

zareczyny co powiedziec 800x300

Wierzymy, że najpiękniejsze i najprawdziwsze słowa nosisz w sobie. Dlatego nie przygotowaliśmy zaręczynowych „gotowców”, lecz zebraliśmy najważniejsze wskazówki, które pomogą Ci przygotować się do tej wyjątkowej chwili. Sprawdź,co powiedzieć przy zaręczynach.

Jak przygotować się do zaręczynowej przemowy?

Wybrałeś pierścionek i ważną dla Waszego związku datę. Znalazłeś miejsce, w którym oboje będziecie czuli się swobodnie, dzięki czemu łatwiej będzie Ci ubrać myśli w odpowiednie słowa.. Pomyślałeś o kwiatach, dekoracjach i szampanie. Pozostało tylko jedno: co powiedzieć na oświadczynach?

Jeśli nie masz jeszcze idealnego pierścionka, znajdź go w ofercie ACLARI Diamonds.

Co powiedzieć przy zaręczynach we dwoje?

Kilka dni przed godziną zero, siadasz nad pustą kartką. Oświadczyny – co powiedzieć? W pierwszej chwili możesz poczuć w głowie pustkę, a każdy pomysł wyda się zbyt banalny, oklepany, zbyt zwyczajny, jak na tę chwilę. Nie przejmuj się. Wróć do początków Waszego związku. Przypomnij sobie, co pomyślałeś, kiedy pierwszy raz ją zobaczyłeś. Zalała Cię fala gorąca, a może nie mogłeś oderwać wzroku od jej włosów, radosnych oczu lub uśmiechu? Pozwól, aby te uczucia wróciły z całą mocą. Twoja ukochana będzie bardzo wzruszona, gdy usłyszy, że wciąż pamiętasz tę chwilę. Zastanów się, co zmieniło się w Tobie i w Twoim życiu, odkąd jest jego częścią. Co jej zawdzięczasz i co chcesz dać jej z siebie. Następnie pomyśl o Waszych małych, codziennych rytuałach. Jak całuje Cię w nos, gdy za długo śpisz w sobotę, jak po kieliszku wina wyciąga Cię na parkiet do kuchni lub jak przygotowuje miksturę ze znanych tylko sobie składników, która od razu stawia Cię na nogi, gdy jesteś chory. Podziękuj jej za te drobne gesty, uśmiechy i spojrzenia. Teraz spójrz w Waszą przyszłość. Powiedz jej, co widzisz i czego nie możesz się doczekać. Na koniec zapytaj, czy ona również.

Zaręczyny to szalenie intymna chwila. Dlatego większość par pragnie spędzić ten czas tylko we dwoje. Jeśli planujesz niespodziankę, postaraj się, żeby wszystko wypadło jak najbardziej naturalnie. Dzięki temu Twoja ukochana do samego końca nie będzie się niczego spodziewać.

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0027BB
Próba złota: 585

1 399 PLN

Zobacz więcej

Jak subtelnie przejść do tematu, wokół którego nieustannie krążą Twoje myśli? Gdy będziecie już w zaplanowanym miejscu, warto zacząć od wspomnień – gdy zaczniecie od początku, naturalnie dojdziecie do obecnej chwili. Jeśli podczas spaceru będziecie mijać parę starszych osób, możesz na przykład powiedzieć, że to wspaniałe przez całe życie być z osobą, którą kochasz. A może po prostu „Wiesz, ostatnio dużo myślę o nas...”.

zareczyny co powiedziec 02 800x450

Zaręczyny – co powiedzieć dziewczynie
w obecności rodziców?

Choć coraz więcej par odchodzi od tradycyjnej formy zaręczyn, obecność rodziców w tak ważnej chwili to wyraz przywiązania i szacunku. Jeżeli planujesz właśnie w taki sposób poprosić ukochaną o rękę, pamiętaj o zaręczynowym savoir-vivre! Gdy nadejdzie odpowiedni moment, wstań i poproś o chwilę uwagi. Zwróć się do rodziców przyszłej narzeczonej. Podziękuj za trud, który włożyli w jej wychowanie. Podkreśl, że to dzięki ich poświęceniu jest tak wspaniałą osobą. Powiedz, jak bardzo ją kochasz i jak wiele dla Ciebie znaczy. Obiecaj, że zrobisz wszystko, aby była z Tobą szczęśliwa. Następnie poproś o rękę ich córki. Gdy uzyskasz zgodę, uklęknij na prawe kolano i zwróć się bezpośrednio do ukochanej: „Wyjdziesz za mnie?”, „Zostaniesz moją żoną?” lub „Czy chcesz spędzić ze mną resztę życia?”. Niezależnie od tego, które pytanie zadasz, odpowiedź może być tylko jedna.

Choć masz tremę jak przed życiowym występem, bądź sobą. Nie przejmuj się, gdy na chwilę głos ugrzęźnie Ci w gardle, zadrży ręka, w której trzymasz pierścionek zaręczynowy, a nawet łzy wzruszenia błysną w Twoich oczach. Twoje emocje będą najlepszym dowodem, że słowa, które chcesz wypowiedzieć, płyną prosto z serca. Nie panikuj, gdy w głowie zostanie pustka, a ze starannie przygotowanej przemowy zostaną tylko trzy słowa: „Wyjdziesz za mnie?”. Nie staraj się też na siłę zachować powagi. Romantycznie, nie znaczy patetycznie, odrobina humoru nie zaszkodzi, a uśmiech pokona stres i wypełni tę chwilę spokojem i radością. Oczywiście nie warto przesadzać w drugą stronę, aby ukochana nie pomyślała, że Twoja deklaracja nie poważna. Nie przejmuj się, jeżeli nie wszystko pójdzie po Twojej myśli. Twoja dziewczyna będzie tak wzruszona, że nawet nie zwróci uwag na to, że o czymś zapomniałeś.

zareczyny co powiedziec 01 800x451

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0419ZB
Próba złota: 585

2 299 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0446BB
Próba złota: 585

2 249 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0414TB
Próba złota: 585

599 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.