Pierścionek zaręczynowy: białe czy żółte złoto?

Autor: Aclari
Data: 4.4 (5)

biale czy zolte zloto800x300

Jakie złoto wybrać na pierścionek zaręczynowy? Jaka jest różnica między białym a żółtym złotem? A przede wszystkim, jaki rodzaj biżuterii będzie najlepiej pasować do Twojej przyszłej narzeczonej? To pytania, z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć podczas poszukiwań idealnego pierścionka zaręczynowego. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze.

Od czego zależy kolor złota w pierścionku?

Mimo że pierścionki zaręczynowe powstają z różnego rodzaju metali szlachetnych takich jak srebro, tytan czy platyna, największą popularnością cieszy się biżuteria wykonana ze złota. Kruszec ten w czystej postaci jest jednak zbyt miękki, aby mógł być jedynym materiałem wykorzystywanym do produkcji biżuterii. Zostaje więc utwardzony przez dodanie takich metali jak cynk, pallad, miedź czy aluminium, które w odpowiednich proporcjach pozwalają uzyskać różne barwy. Kolor złota pośrednio wpływa na koszt biżuterii – im większa zawartość złota, tym wyższa cena. Kupując pierścionek zaręczynowy, z pewnością staniesz przed dylematem: białe czy żółte złoto - które wybrać?

Z czego wykonane jest białe złoto?

Białe złoto to stop żółtego złota z niklem, cynkiem, srebrem lub palladem. Biżuteria wykonana ze stopu zawierającego więcej palladu cechuje się większą trwałością i odpornością, co wpływa także na jej cenę. Najczęściej, wyroby z białego złota pokrywane są dodatkową warstwą rodu, która nadaje złotu głębszej bieli. Warto pamiętać, że warstwa rodu może się ścierać podczas użytkowania – jest to proces naturalny, który nie nastąpi, pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji biżuterii.

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: OB900ZB
Próba złota: 585

5 119 PLN

Zobacz więcej

Klasycznie czy nowocześnie?
Jak wybrać złoto na pierścionek zaręczynowy

Jakie złoto wybrać na pierścionek zaręczynowy? Poszukując idealnego pierścionka, musisz wziąć pod uwagę charakter oraz upodobania przyszłej narzeczonej. Zwróć uwagę na to, jaką biżuterię nosi na co dzień. Od momentu zaręczyn pierścionek będzie towarzyszyć jej każdego dnia – w pracy, na uczelni, podczas specjalnych okazji, jak również w czasie wykonywania codziennych obowiązków. Istotne jest więc nie tylko to, żeby się pięknie prezentował, ale także, aby pozwalał czuć się komfortowo w każdej sytuacji.

Pierścionek zaręczynowy:
białe czy żółte złoto?

1. Żółte złote – dla kogo?

Pierścionek z żółtego złota to nieśmiertelna zaręczynowa klasyka. Jego ponadczasowe piękno wprawi w zachwyt kobietę odważną i pewną siebie, ale jednocześnie preferującą tradycyjny model związku. Charakter nie zawsze musi się jednak przekładać na upodobania. Jeżeli Twoja ukochana najczęściej wybiera złote dodatki, podaruj jej klasyczny pierścionek z żółtego złota. Jeśli zaś równie często nosi biżuterię o barwie żółtego, jak i białego złota, możesz zasugerować się odcieniem jej karnacji. Żółte złoto lepiej psuje paniom o ciemniejszym kolorze skóry (Poznaj nasze wzory w żółtym złocie).

biale czy zolte zloto Zolte zlote 800x450

2. Pierścionek z białego złota

Jeśli Twoja partnerka jest zwolenniczką minimalizmu, kobietą niezależną, ale ceniącą romantyczne gesty, wybierz pierścionek z białego złota. Pamiętaj, że jasny kolor kruszcu sprawi, że kamień będzie wydawał się większy, niż jest w rzeczywistości. Jeżeli na co dzień stroi się w srebrną biżuterię, pierścionek wykonany z białego złota sprawi jej większą radość i lepiej wpasuje się w jej naturalny styl. Jasny kruszec doskonale komponuje się z jasnym kolorem skóry, który posiadają przeważnie panie o włosach w kolorze blond (Poznaj nasze wzory w białym złocie).

biale czy zolte zloto biale zloto 800x450 

3. Białe i żółte złoto jednocześnie

Jeśli wybierając pierścionek zaręczynowy, wciąż nie wiesz, czy wybrać białe złoto czy żółte i nie jesteś do końca pewny, który kolor spodoba się Twojej przyszłej narzeczonej, możesz zdecydować się na pierścionek wykonany z połączenia białego oraz żółtego złota. Będzie doskonale pasować do kobiety, która jest jednocześnie żywiołowa i pełna klasy, do takiej, która lśni wieloma talentami, należy do kilku światów jednocześnie i potrafi dostosować się w zależności od potrzeb sytuacji (Poznaj nasze wzory z dwukolorowego złota).

biale czy zolte zloto Biale i zolte zloto jednoczesnie 800x450

Czy można jednak wyobrazić sobie pierścionek zaręczynowy bez kamienia szlachetnego? w tym wypadku nie ma żadnych wątpliwości – diament, to kamień, który będzie się doskonale prezentować zarówno w towarzystwie żółtego, jak i białego złota.

Pierścionek zaręczynowy i obrączka
– białe czy żółte złoto?

Jeśli zastanawiasz się, co wybrać: białe złoto czy żółte na pierścionek zaręczynowy, warto już teraz pomyśleć o tym, aby po ślubie pierścionek i obrączka nie stanowiły dla siebie konkurencji, ale tworzyły duet doskonały. Jeżeli przyszła narzeczona będzie chciała nosić pierścionek zaręczynowy na tym samym palcu co obrączkę, obie ozdoby powinny być wykonane z kruszcu o tym samym kolorze i dopasowane stylem (Więcej o tym, jak nosić pierścionek zaręczynowy przed ślubem i po nim).

Pierścionek zaręczynowy stanie się nie tylko najpiękniejszym symbolem Twojej miłości, ale, odpowiednio dobrany, doskonale podkreśli urodę i charakter Twojej przyszłej narzeczonej. Dzięki temu będzie nosiła go z radością do końca życia. Poznaj ofertę pięknych pierścionków zaręczynowych ACLARI.

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z białego i zółtego złota

Model: P0170TB
Próba złota: 585

12 999 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: OB900BB
Próba złota: 585

5 379 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: OB900ZB
Próba złota: 585

5 379 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2023 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.