Gdzie się oświadczyć w Krakowie? 6 romantycznych miejsc

Autor: Aclari
Data: 4.67 (3)

wawel czy kopiec kosciuszki 800x300 min

Romantyczny Zakrzówek, tajemniczy Kopiec Kraka czy malowniczy Rynek Główny? To właśnie tu, w Mieście Królów, jak nigdzie indziej czuć ducha historii, romantyzmu i najważniejszych wydarzeń. Blisko natury, w średniowiecznych murach czy w samym sercu tętniącego życiem miasta – które miejsce na oświadczyny w Krakowie wybierzesz? Zobacz nasze propozycje.

 

Gdzie się oświadczyć w Krakowie?

 

1. Kopiec Kraka

 To chyba najbardziej tajemnicze miejsce w całym mieście. Według niektórych badaczy to monumentalny grobowiec pochodzenia celtyckiego. Z jego wierzchołka rozciąga się wspaniały widok na panoramę Tatr i Beskidów. To idealne miejsce na zaręczyny w Krakowie, zwłaszcza o zachodzie słońca.

 

2. Zakrzówek

 To wyjątkowy punkt na mapie Krakowa. Każdy, kto choć raz odwiedził Zakrzówek, przyzna, że to magiczne miejsce nie tylko ze względu na bogactwo przyrodnicze. Zalew na Zakrzówku powstał w 1990 roku na skutek zalania starego kamieniołomu. Krystalicznie czysta woda, bujna roślinność i białe, wapienne skały to wymarzona sceneria do zaręczyn, zwłaszcza o zachodzie słońca. Choć latem to ulubione miejsce wypoczynku nie tylko krakowian, bez problemu znajdziesz ustronne miejsce na zaręczyny.

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0411ZB
Próba złota: 585

849 PLN

Zobacz więcej

Jeśli szukasz nieco bardziej szalonego pomysłu na oświadczyny, poproś ukochaną o rękę… pod wodą! Na terenie akwenu działa baza nurkowa. Pod wodą zobaczycie m.in. Fiata 125p, dawną przebieralnię, zatopione łodzie oraz… autobus. Choć w masce do nurkowania możesz mieć trudności z wypowiedzeniem słów: „czy wyjdziesz za mnie?”, możesz przygotować np. zdjęcie pierścionka zaręczynowego, który podarujesz ukochanej po wypłynięciu na brzeg. To jeden z najbardziej oryginalnych pomysłów na zaręczyny w Krakowie.

  

3. Krakowski Ogród Botaniczny

 To najstarszy ogród botaniczny w Polsce, założony w 1783 roku. Imponuje nie tylko wiekiem – zajmuje powierzchnię blisko 10 hektarów. Zabierz ukochaną na romantyczny spacer ogrodowymi alejkami zwieńczony bajkowymi zaręczynami. Do ogrodu warto wybrać się nie tylko wiosną, gdy wszystko kwitnie, ale także zimą, gdy drzewa i krzewy otulone są białym puchem. To doskonały pomysł na zaręczyny w Krakowie.

 

4. Rynek Główny w Krakowie

  Aby uniknąć tłumów turystów i ciekawskich spojrzeń, zabierz ukochaną na romantyczny spacer o wschodzie słońca wśród urokliwych kamieniczek na Rynku. Rozpoczynający się nowy dzień dla was stanie się początkiem zupełnie nowego etapu życia. Senna atmosfera pięknego starego miasta stanowić będzie romantyczne tło. Jeśli jednak wiesz, że Twoja ukochana marzy o szalonych oświadczynach, zorganizuj zaręczynowy flash mob. O nowej modzie na zaręczyny w rytmie serca, pisaliśmy w tekście: Oświadczyny flash mob – nowy trend, który podbija świat.

 krakow 02 

5. Zamek Królewski na Wawelu lub…  Smocza Jama

 Czy tworząc listę najbardziej romantycznych miejsc na zaręczyny w Krakowie, można zapomnieć o Wzgórzu Wawelskim? Jeśli Twoja ukochana jest fanką historii i lubi poznawać ją zwiedzając zabytki, zabierz ją na romantyczny spacer po Zamku Królewskim, w którym mieszkali najwięksi władcy Polski. Poproś ukochaną o rękę w jednej z pałacowych komnat, pod romantycznymi arkadowymi krużgankami lub przed wejściem do zapierającej dech w piersiach Katedry Wawelskiej. Jeśli chcesz zaskoczyć ukochaną, podaruj jej pierścionek zaręczynowy w… Smoczej Jamie, czyli jaskini jurajskiej, w której, jak głosi legenda, mieszkał słynny Smok Wawelski.

 krakow 01

6. Klasztor Benedyktynów w Tyńcu

 Gdzie się oświadczyć w Krakowie? Tyniec, czyli dawna podkrakowska wieś, mieści się w południowo-zachodniej części miasta, na prawym brzegu Wisły. Z powstałego w 1044 roku klasztoru usytuowanego na wapiennym wzgórzu rozciąga się malowniczy widok niezależnie od pory roku. To najważniejsze pytanie zabrzmi wyjątkowo pięknie w tak zapierającej dech w piersi scenerii.

krakow 4

Romantycznych miejsc na oświadczyny w Krakowie nie brakuje. Ale zaręczyny to dopiero początek Waszej wspólnej drogi. Po latach z sentymentem będziecie wracać myślami do miasta, w którym wszystko się zaczęło.

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0405BB
Próba złota: 585

1 199 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0407BB
Próba złota: 585

649 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: OB431ZB
Próba złota: 585

2 749 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.