Design? Moda? A może wygoda? Co jest najważniejsze przy wyborze pierścionka zaręczynowego z diamentem?

Autor: Aclari
Data: 5 (2)

Są kobiety, które uwielbiają biżuterię i zawsze mają na sobie jakiś dodatek. Są kobiety sięgające do biżuteryjnej szkatułki od czasu do czasu i takie, które biżuterii nie noszą wcale. W której grupie odnalazłaś siebie? A może jesteś tutaj, bo właśnie planujesz zaręczyny? Tak czy inaczej, czytaj dalej. Podpowiadamy, co jest najważniejsze przy wyborze zaręczynowego pierścionka!

 

Wygoda przed designem? A może jednak design przed wygodą?

Obydwa aspekty są równie ważne. Nie warto szukać kompromisów ani po stronie wzornictwa, ani wygody. Pierścionek zaręczynowy powinien się podobać – to oczywiste. Z drugiej strony musi też być wygodny. W przeciwnym razie prędzej czy później wyląduje w pudełeczku. A byłoby naprawdę szkoda, bo przecież to fantastyczny dodatek do stylizacji. Sprawdź więc, jak dobrze go dobrać!

Pierścionek zaręczynowy: modny, czy ponadczasowy?

Współczesna moda zmienia się jak w kalejdoskopie, czasami nawet kilka razy na sezon. W przypadku biżuterii zaręczynowej sprawa wygląda wprawdzie nieco inaczej, ale i tutaj zaznaczają się pewne tendencje. Na przykład jeszcze nie tak dawno w lookbookach marek prym wiodły klasyczne pierścionki zaręczynowe: z żółtego złota ozdobione jednym diamentem osadzonym klasycznie, w koronie. Obecnie z kolei ogromnym zainteresowaniem cieszy się biżuteria z białego złota oraz inspirowana estetyką retro.

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: OB910BB
Próba złota: 585

8 459 PLN

Zobacz więcej

Projektanci starają się jednak nie tyle przewidywać trendy, ile wykraczać poza nie. Biżuteria zaręczynowa to piękna pamiątka na całe życie. Cel jest więc prosty: ma przetrwać próbę czasu. Ma zachwycać dziś, jak również za dziesięć lat. Stąd też w kolekcjach królują ponadczasowe projekty, podobnie jak szlachetne materiały. Numerem jeden niezmiennie są diamenty oprawione w złoto: żółte albo białe.

Klasyczny, retro, awangardowy – jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

A jaki najbardziej Ci się podoba? Jubilerzy śledzą inspiracje ze świata designu i chętnie eksperymentują z formą:

Trendami warto się w tym przypadku nie tyle kierować, ile inspirować. Idealny pierścionek to zawsze taki, który najlepiej wyraża właśnie Ciebie. Czy będzie on minimalistyczny z białego złota, czy romantyczny w klimacie boho, o tym zdecydujesz już Ty.

 

Wygodny pierścionek zaręczynowy – czyli jaki?

Wygoda to kwestia indywidualnych odczuć. Aby mieć stuprocentową pewność, że biżuteria będzie wygodna, trzeba ją po prostu przymierzyć. Będąc w salonie stacjonarnym, warto poprzymierzać od razu kilka różnych modeli, żeby mieć lepsze porównanie. Pierścionek powinien być przede wszystkim dobrze dopasowany rozmiarem – nie może być ani za duży, ani tym bardziej za ciasny. Idealnie jeśli z delikatnym oporem przechodzi przez środkowy staw palca i luźno spoczywa u jego nasady.

Jeśli właśnie szykujesz zaręczynową niespodziankę, sprawdź, jak określić rozmiar pierścionka. Pamiętaj przy tym, że niedopasowany rozmiar to też nie problem. Najczęściej da się go łatwo skorygować. W ACLARI możesz bezterminowo skorzystać z usługi bezpłatnej korekty rozmiaru pierścionka. Bez względu na to, czy kupujesz biżuterię stacjonarnie, czy online.

Na koniec jeszcze jedna sprawa: pewne znaczenie dla wygody może mieć również to, na którym palcu nosisz biżuterię. Owszem, przyjęło się, że pierścionek zaręczynowy ma zarezerwowane dla siebie stałe miejsce – w polskiej kulturze trafia na serdeczny palec prawej ręki. Oczywiście to tylko pewien zwyczaj. Bardziej inspiracja, niż wyznacznik tego, jak być powinno. Pierścionek noś zawsze tak, jak Tobie najwygodniej. Albo tak, jak najbardziej Ci się podoba.

Przyciągający oko projekt czy wygoda? Da się to połączyć!

Projektanci zaręczynowej biżuterii są mistrzami minimalizmu, ale chętnie nadają swoim projektom wyrazistego, przykuwającego wzrok charakteru. Niezmiennie udowadniają przy tym, że ciekawa forma jak najbardziej może iść w parze z maksymalną wygodą. Wyjątkowe pierścionki z diamentami czekają na Ciebie w ACLARI – sprawdź!

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: OB900BB
Próba złota: 585

5 899 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: OB900ZB
Próba złota: 585

5 899 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: OB910ZB
Próba złota: 585

7 259 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2023 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.