Kiedy najlepiej kupić obrączki ślubne? Zobacz nasz mini-poradnik

Autor: Aclari
Data: 5 (1)

Zanim zakochani powiedzą sobie sakramentalne „tak” – muszą załatwić mnóstwo formalności… Zarezerwować salę na wesele, wynająć samochód, wybrać suknię i garnitur... W ferworze przygotowań przyszli małżonkowie często zapominają o obrączkach ślubnych, zostawiając ich zakup na ostatnią chwilę. To dość ryzykowne, gdyż nie wszystkie modele biżuterii, zwłaszcza te z diamentami czy z okolicznościowym grawerem, są dostępne od ręki. Kiedy najlepiej kupić obrączki ślubne? Zobacz nasz mini-poradnik i dowiedz się wszystkiego.

Przygotowania czas zacząć

Kiedy podarowałeś ukochanej najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy z diamentami, a ona przyjęła Twoje oświadczyny, to najlepszy moment na to, aby zacząć przygotowania do ślubu. Porozmawiaj szerze z ukochaną. Ustalcie, czy wolicie uroczystość kameralną – tylko dla najbliższej rodziny, czy marzycie o hucznym weselu. Niezależnie, na jaki wariant się zdecydujecie, o wiele rzeczy musicie zadbać odpowiednio wcześnie. To również właściwy moment, aby rozpocząć poszukiwania obrączek idealnych. Najlepiej wybierzcie się wspólnie do jubilera. Tam obejrzycie wzorniki, zorientujecie się w cenach i sprawdzicie, ile się czeka na personalizację biżuterii.

Co warto wiedzieć przed zakupem obrączek

Nie da się ukryć, że zarówno pierścionek zaręczynowy, jak i obrączki ślubne – to wyjątkowe dowody wiecznej miłości, które małżonkowie noszą zwykle przez całe życie. Dlatego ich zakup trzeba dobrze przemyśleć. Zanim więc zabierzesz ukochaną do salonu jubilerskiego, warto znać odpowiedź na kilka podstawowych pytań i jasno określić:

  • datę ślubu,
  • jaki masz budżet,
  • kolor złota – żółte, białe, różowe, a może łączone,
  • rodzaj kamieni szlachetnych – najbardziej pożądane są modele z diamentami,
  • czy chcesz, aby obrączki zdobił grawer z datą ślubu lub Waszą ulubioną sentencją,
  • szerokość i typ biżuterii, np. z profilem soczewkowym czy płaskim.

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0419ZB
Próba złota: 585

2 299 PLN

Zobacz więcej

Masz jakieś pytania? Chętnie na nie odpowiemy. W Aclari oferujemy kilkaset różnych wyrobów jubilerskich, które zostały wykonane z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Z pewnością znajdziesz model, jaki zachwyci zarówno Ciebie, jak i Twoją wybrankę.

Ile czasu czka się na obrączki ślubne?

Standardowo okres ten wynosi 3-4 tygodnie. W szczególnych sytuacjach niektóre produkty są dostępne w trybie ekspresowym – czeka się na nie ok. 7-10 dni. Czas ten może jednak ulec wydłużeniu w zależności od wybranego modelu, sposobu wykończenia, typu grawera. Dlatego lepiej nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Jeśli chcesz mieć gwarancję, że Wasze obrączki ślubne będą jedyne w swoim rodzaju, zamów je przynajmniej z półtoramiesięcznym wyprzedzeniem.

(Nie)spodziewane sytuacje przy zamawianiu obrączek

Czasem, kiedy obrączki ślubne są już gotowe – okazuje się, że są one za małe lub za duże. Konieczna jest wówczas korekta rozmiaru. Jednorazowo nasi klienci mogą zrobić to bezpłatnie. Warto jednak pamiętać, że w przypadku niektórych obrączek z diamentami zmiana rozmiaru może być sporym wyzwaniem. Dlatego jeszcze przed zakupem warto o to zapytać jubilera.

Kiedy jest zatem najlepszy moment na zakup obrączek?

Niektóre pary odwiedzają jubilera już na rok albo 6 miesięcy przed ślubem. Mogą się wówczas spokojnie rozeznać w ofercie i mają pewność, że nic ich nie zaskoczy podczas całego procesu przygotowywania biżuterii ślubnej. Jeśli jednak nie możesz się zdecydować, jakie obrączki wybrać, nie musisz się aż tak spieszyć. Pamiętaj tylko o tym, że aby mieć gwarancję, że w dniu ślubu wsuniecie sobie na palec Wasze wymarzone – idealne obrączki – najlepiej zamów je na około 3 miesiące wcześniej, a w ostateczności – najpóźniej półtora miesiąca przed ceremonią.

Bezstresowy zakup obrączek ślubnych – z Aclari to możliwe!

W naszym bogatym katalogu biżuterii znajdziesz wyjątkowe obrączki ślubne z żółtego, białego i różowego złota. Spełnią one oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W ofercie mamy też najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe – w tym te obrączkowe, które razem z obrączką stworzą jedyny i niepowtarzalny duet. Sprawdź katalog online lub odwiedź jeden z naszych stacjonarnych salonów. Przygotujemy dla Ciebie spersonalizowane wyroby jubilerskie, które wspólnie z narzeczoną wsuniecie sobie na palec w dniu ślubu. Serdecznie zapraszamy.

Sprawdź również

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0027BB
Próba złota: 585

1 399 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z białego złota

Model: P0417BB
Próba złota: 585

1 799 PLN

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0129ZB
Próba złota: 585

1 699 PLN

Zobacz więcej

Dołącz do nas : facebook instagram
2024 - Jubiler ACLARI Diamonds – biżuteria, pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.