Gdańsk - najbardziej romantyczne miejsca na randkę i zaręczyny

Autor: Aclari
Data: 4.67 (3)

Gdansk 800x300

Piaszczyste plaże, urokliwe uliczki, wspaniałe zabytki i perły nowoczesnej architektury – poznaj najbardziej romantyczne miejsca w Gdańsku. Doskonałe na randkę zwieńczoną zaręczynami!

Gdańsk to miasto, które zachwyca nie tylko długą i bogatą historią, ale także wspaniałą przyrodą i unikalną architekturą. To wyjątkowy punkt na mapie Polski. To tu morze spotyka się z niebem a tradycja z nowoczesnością. Przygotowaliśmy przewodnik po 8 najbardziej romantycznych miejscach w mieście. Zobacz nasze pomysły na randkę w Gdańsku!

1. Ulica Mariacka

To najbardziej romantyczna uliczka nie tylko na Starym Mieście, ale w całym Gdańsku. Choć latem tętni życiem, poza sezonem idealnie nadaje się na romantyczny spacer we dwoje zwieńczony zaręczynami. A gdy zimą przedproża charakterystyczne dla zabudowy dawnego Gdańska otula biały puch, staje się miejscem jak z bajki.

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Model: P0208ZB
Próba złota: 585

1 999 PLN

Zobacz więcej

2. Główne Miasto i Stare Miasto

To tu znajdują się najcenniejsze zabytki miasta m.in. Ratusz Głównego i Starego Miasta, Dwór Artusa, Wielki Młyn czy Bazylika Mariacka. Można tu znaleźć budowle gotyckie, renesansowe, manierystyczne i barokowe. Dziś, patrząc na gdańską starówkę, która jest perłą miasta, trudno uwierzyć, że w 1945 roku została niemal doszczętnie zniszczona. Według historyków nawet w 90%! Może jedna z przepięknie odrestaurowanych kamieniczek będzie świadkiem Waszych zaręczyn?

3. Góra Gradowa

Zastanawiasz się, gdzie zabrać ukochaną na randkę w Gdańsku? Góra Gradowa to najlepszy punkt widokowy w Śródmieściu. Rozciąga się stąd fantastyczny widok na Stare Miasto, Stocznię Gdańską i majestatyczne dźwigi portowe. Na szczycie wzgórza znajdują się pozostałości dawnych fortyfikacji i pięknie podświetlony nocą Krzyż Milenijny. To doskonałe miejsce, jeśli planujesz oświadczyny np. w noc sylwestrową. Złoty pierścionek zaręczynowy z brylantem zalśni wówczas wyjątkowym blaskiem.

4. Park Oliwski

Park Oliwski wygląda przepięknie niezależnie od pory roku. Na terenie parku znajdują się słynne Groty Szeptów, liczne ogrody, stawy, alejki i Potok Oliwski. W 1971 roku park został wpisany do rejestru zabytków. Najczęściej fotografowanym miejscem w parku jest Pałac Opatów, w którym obecnie mieści się m.in. Oddział Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. Do parku warto zajrzeć także zimą – wówczas za sprawą iluminacji świetlnych przemienia się w prawdziwy ogród królewski!

park g 800x450

 

5. Molo w Brzeźnie

To idealne miejsce na randkę w Gdańsku niezależnie od pory dnia. Przed zapadnięciem zmroku warto przyjrzeć się grze świateł na wodzie, a gdy zajdzie słońce – posłuchać kojącego szumu fal i przy blasku lamp wypatrywać światełka z latarni morskiej na Helu.

molo 800x450

6. Dolina Radości w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

Spędzacie weekend w Gdańsku we dwoje? Dolina Radości to idealne miejsce na randkę! Urokliwa polana otoczona lasami oliwskimi znajduje się na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To miejsce, w którym uwielbiają odpoczywać gdańszczanie i turyści. W Dolinie Radości znajduje się zabytkowa Kuźnia Wodna, a w 1932 zbudowano tu także… skocznię narciarską!

Z Doliny Radości można udać się na spacer wieloma szlakami pieszymi np. Szlakiem Wzgórz Szymbarskich. To idealne miejsce na zaręczynowy piknik!

7. Długie Pobrzeże

Spacerując wzdłuż odrestaurowanej promenady, nie sposób przeoczyć gdańskiego Żurawia i słynnego Sołdka stacjonującego na rzece Motławie. Choć statek już nie przewozi pasażerów, wciąż jest otwarty dla zwiedzających. Ci, którzy mają ochotę na morską przygodę, mogą wejść na pokład prawdziwego statku pirackiego. W ubiegłych stuleciach na Długim Pobrzeżu można było spotkać także bówkę, czyli drobnego rzezimieszka lub rozrabiakę związanego z portowymi dzielnicami miasta. Na Długim Pobrzeżu znajdują się także liczne zabytki: Zielona Brama, Brama Mariacka, Narodowe Muzeum Morskie czy Muzeum Archeologiczne.

8. Pachołek

To jeden z najbardziej znanych punktów widokowych na Kaszubach. Na wzniesieniu na wysokości 15 metrów znajduje się stalowa platforma widokowa, z której rozpościera się widok na miasto i skąpane w słońcu oliwskie lasy. Na horyzoncie widać morze, które spotyka się z niebem. Aby wejść na górę, trzeba pokonać ponad 300 stopni! Zanim postanowisz wręczyć ukochanej pierścionek w takim miejscu, upewnij się, że nie ma lęku wysokości! Widoki wynagrodzą Wam tę krótką wspinaczkę.

Życzymy udanego, zaręczynowego weekendu w Gdańsku we dwoje!

Szukasz innych romantycznych miejsc w Polsce na zaręczyny? Zajrzyj do poprzednich postów z naszego cyklu:

Kraków: https://aclari.pl/poradnik/wawel-czy-kopiec-kosciuszki-romantyczne-miejsca-na-zareczyny-w-krakowie_46

Warszawa: https://aclari.pl/poradnik/letnia-rezydencja-krola-czy-ogrod-botaniczny-na-dachu-10-miejsc-na-zareczyny-w-warszawie_48

Mazury: https://aclari.pl/poradnik/6-romantycznych-miejsc-na-mazurach-idealnych-na-zareczyny_61

Wrocław: https://aclari.pl/poradnik/6-romantycznych-miejsc-na-zareczyny-we-wroclawiu_58

 

Dołącz do nas : facebook instagram
2021 - JUBILER ACLARI ® - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
W celu doskonalenia naszych usług korzystamy z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Więcej o plikach cookies dowiesz się w naszej polityce prywatności.